Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Hm... Žao mi je što sam duduk, može li da mi se korak po korak objasni kako se otvara taj dbx, imam li ja uopšte odgovarajući program za to?

Link to comment
Dobro, hvala svima... Nisam uspeo.
Eh, hebiga.Čuj, čituckao sam nešto, probaj ovako...na nekom torrent sajtu, recimo www.kickasstorrents.com tražiš softver za reparaciju autluk expres baza, kao npr OE-Mail Recovery v1 7 20 45...I, naravno, čuvajući sa strane backup baza, pokušaš sa nekim takvim programom da iščupaš te poruke, ukoliko je moguće, nemoj se tako lako predavati...Pozz
Link to comment
Eh, hebiga.Čuj, čituckao sam nešto, probaj ovako...na nekom torrent sajtu, recimo www.kickasstorrents.com tražiš softver za reparaciju autluk expres baza, kao npr OE-Mail Recovery v1 7 20 45...I, naravno, čuvajući sa strane backup baza, pokušaš sa nekim takvim programom da iščupaš te poruke, ukoliko je moguće, nemoj se tako lako predavati...Pozz
Sa tim programom sam uspeo da vratim višegodišnju prepisku jedne firme, tako da ima moju apsolutnu preporuku. U svakom slučaju vredelo bi pokušati. Prokleti Outlook, najobičnije smeće od klijenta.
Link to comment

Mislim da su mi se izbrisali (ili se nešto drugo desilo) drajveri za zvučnu karticu (integrisana je). Uglavnom, šveca mi nema zvuk, a ja nikako ne mogu da pronađem "sound manager" pa da isproveravam (koliko mogu da se setim, dotični ima naviku da nestaje sa računara). Znam da na netu postoje mesta gde mogu da se skinu drajveri, ali ja ne znam koja je matična osim što mi se čini da je gigabyte (gde se to uopšte proverava, nađoh procesor, ali ne i matičnu). Pod audio device mi stoji "Vinyl ac97 audio (vawe), ali kad to guglam ništa pošteno ne nalazim.Zaboravila sam da napišem da mi u Device manageru nema žutih upitnika (to se valjda pojavljuje kada nedostaje neki drajver), a kada pod "sound, video and game controllers" isklikćem na sve one delove, javlja mi da rade normalno.

Edited by kiki
Link to comment

ako u device manageru pokazuje da je sve ok, onda verovatno i jeste. pogledaj u control panelu pod sound da zvuk nije mutiran ili skroz smanjen. skini cpu-z, tu mozes videti koja je ploca.

Link to comment

Ne mora da znaci da je sve uredu. Pre nekih godinu dana sam kupio novi komp sa Asus-ovom plocom. Pri prvoj instalaciji sve je radilo sto se tice zvuka sem sto nisam mogao da pojacavam ili smanjujem zvuk za TV. U Device manageru je stajalo da je sve ok. Radim update , opet kaze sve je OK ali i dalje ne mogu da pojacavam ili smanjujem zvuk na TV-u (sem direktno na zvucnicima). Popizdim i instaliram ponovo operativni sistem i zvuk mi tad ne radi uopste. I dalje Device manager ne prikazuje nikakav problem.Odem na Asus-ov sajt i tamo nadjem neki Audio patch za plocu, instaliram ga i sve proradi kako treba.

Link to comment
Ne mora da znaci da je sve uredu. Pre nekih godinu dana sam kupio novi komp sa Asus-ovom plocom. Pri prvoj instalaciji sve je radilo sto se tice zvuka sem sto nisam mogao da pojacavam ili smanjujem zvuk za TV. U Device manageru je stajalo da je sve ok. Radim update , opet kaze sve je OK ali i dalje ne mogu da pojacavam ili smanjujem zvuk na TV-u (sem direktno na zvucnicima). Popizdim i instaliram ponovo operativni sistem i zvuk mi tad ne radi uopste. I dalje Device manager ne prikazuje nikakav problem.Odem na Asus-ov sajt i tamo nadjem neki Audio patch za plocu, instaliram ga i sve proradi kako treba.
KB888111 ?U stvari ne, pošto si imao zvuk...Što se tiče kikinog problema.Kontrol panel, sounds end audio, audio i voice tabovi, treba da bude izabrana ta audio kartica, vinil ili šta već. Tu može da vidi i da li je mutiran ili smanjen i svašta drugo. BTW, to može i novija ati kartica da pokarabasi pošto ima audio komponentu... ali to nema sad veze...Nu, tu treba da se proveri, ako izbaci grešku kako nema miksera kada otvori podešavanja možeš proveriti i da li je uključen windows audio servis. Start, run, kucaš services.msc, tu skroluješ i nađeš Windows Audio, treba da bude startup type automatic a service status valjda runing, ako je drugačije ti podesiš na automatic i startuješ servis. Edited by Vapad
Link to comment

Samo da kažem da ništa nisam uradila sa kodecima - ako sam uopšte izabrala prave. Inače, matična ploča (pronašla sam specifikaciju :D) je Gigabitova ga-k8vt800 - jako stara, početak 2006. Inače, komp je bio na potpunoj reinstalaciji (ja sam ga imala 3 godine i nikada mi nije zatrebalo, ali je moja sestra nešto računarski nepismenija <_<). Štos je što je ona imala probleme i pre reinstalacije, pa mi je rekla kako bi nešto čačkala oko kablova i zvuk bi proradio. Nakon što se vratio sa reinstalacije zvuk se nije čuo (doduše, lik koji je reinstalirao je naravno puštao da vidi da li sve radi i radilo je - tako da ne verujem da je crkla integruša).Išla sam u control panel i pootvarala sve kartice - kartica (ako je to to) se vodi kao "vinyl ac'97 audio (wav)". Moram da priznam da mi to nije nešto poznato od ranije, kako u periodu kada je komp bio kod mene, tako i u periodu pre reinstalacije (jesam li rekla da mi je sestra računarski nepismena i da sam stalno oko kompa morala nešto da čačkam <_< ?). Mislim da je tada u pitanju bio neki realtek ili tako nešto. Ali, kao što rekoh, drugar koji je sve to reinstalirao je sigurno radio na njemu kako bi proverio da li je sve u redu i ne verujem da bi pustio komp da ode, a da se ne čuje zvuk. Takođe, promenila sam (zamenila sa drugim kompom) i zvučnike i nije do toga.Videću sutra sa ovim run-om i slično.

Link to comment
Štos je što je ona imala probleme i pre reinstalacije, pa mi je rekla kako bi nešto čačkala oko kablova i zvuk bi proradio.
A da nije neispravan kabl koji vodi do zvučnika/linije/whatever... ?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...