Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Gde se beše podešava izgled ikonica na kompu? Koleginica nešto kliktala i sad joj sve ikonice izgledaju kao da su "selektovane", naziv ispod ima plavu pozadinu umesto da nema pozadinu. I sad pizdi što joj je to tako, kao da je to bitno zbog nečeg... <_<

Link to comment
Gde se beše podešava izgled ikonica na kompu? Koleginica nešto kliktala i sad joj sve ikonice izgledaju kao da su "selektovane", naziv ispod ima plavu pozadinu umesto da nema pozadinu. I sad pizdi što joj je to tako, kao da je to bitno zbog nečeg... <_<
pogledaj ovde i ovde....Najverovatnije je samo desni klik na prazno->arange icons->lock web items koje treba da ne bude otkačeno... Edited by radisa
Link to comment

Sređeno! Bilo:

Also check for any active desktop options that might be causing the issue. Right Click your mouse-->Click on Properties.Click on desktop and click on customize then select the web tab and uncheck all the options in the Web Page box and also uncheck Lock desktop items to get rid of blue black colour shade ,check the below screen for more information.
<_< Hvala Radiša! :)
Link to comment

Drugu crkao kuler od graficke ATI Radeon x1600.Da li su ti kuleri manje-vise standardni ili mora bas za ovu da trazi? Sta mu je ciniti?

Link to comment

Pukla mi win sedmica, u momentu kada sam hteo da disablujem mrežu pa da enable-ujem, u nameri da mi proradi ADSL, odmah je zakucao, pa sam ga ostavio i legao u krevet, on se valjda sam resetovao, i nije mogao da digne win, samo je vrteo ono starting windows (ne onaj logo, gde ima ona isprekidana linija koja se "puni", već onaj PRVI logo koji se pojavljuje u sedmici, u svakom slučaju, u win nisam mogao da uđem, šta god da sam probao. Nisam mogao da ni u safe mod, zakuca uvek kod loadovanja istog fajla. Probao da reinstalliram XP, puca installacija uvek na ISTOM mestu, tj daje mi bosd tj plavi ekran, probao da installiram i sedmicu, isto plavi ekran.Meni smrdu na HDD i bad sectore?..

Link to comment
Pukla mi win sedmica, u momentu kada sam hteo da disablujem mrežu pa da enable-ujem, u nameri da mi proradi ADSL, odmah je zakucao, pa sam ga ostavio i legao u krevet, on se valjda sam resetovao, i nije mogao da digne win, samo je vrteo ono starting windows (ne onaj logo, gde ima ona isprekidana linija koja se "puni", već onaj PRVI logo koji se pojavljuje u sedmici, u svakom slučaju, u win nisam mogao da uđem, šta god da sam probao. Nisam mogao da ni u safe mod, zakuca uvek kod loadovanja istog fajla. Probao da reinstalliram XP, puca installacija uvek na ISTOM mestu, tj daje mi bosd tj plavi ekran, probao da installiram i sedmicu, isto plavi ekran.Meni smrdu na HDD i bad sectore?..
Meni, pak, na memoriju. Hirens i gold memory test, a valjda i win 7 instalacioni po ugledu na linuxe ima valjda nesto za testiranje memorije. Mo\e i ako imas vise stikova izvadi jedan i probaj, if isto go to drugi ...
Link to comment
Meni, pak, na memoriju. Hirens i gold memory test, a valjda i win 7 instalacioni po ugledu na linuxe ima valjda nesto za testiranje memorije. Mo\e i ako imas vise stikova izvadi jedan i probaj, if isto go to drugi ...
Ortak koji radi u servisu mi dao ideju da je moguće da LAN zeza, jer je imao takav slučaj, pa sam i ja pomislio da je do toga, jer kada sam disable-ovao ADSL, sve je krenulo, upucao komp, itd.Ali pre toga sam skenirao MEM i HDD sa Hirensom, sve je ok. I disejblujem lan, sve normalno installiram, tj XP. Ali ne da mi djavo mira, enable-ujem LAN i sve radi..Dokle li će, pitam se... Tnx, though.
Link to comment

HELP! Kompjuter mi je automatski kompaktovao poruke u inboksu, i došlo je do nekog prekida. Kad sam nakon toga pogledao inboks, primetio sam da su mi "otkinute" sve primljene poruke od 12. decembra 2009. do danas!!Može li da se uradi neki povraćaj tih poruka, ili je sve izgubljeno? Tamo mi je bilo dosta važnog materijala :(

Link to comment

Neje automatski, pita on.Uh, ako samo neke poruke "fale" moguće je da su izbrisane.U autluk ekspresu klikni na opcije pa na, ako se dobro sećam, maintenance, tamo ima store folder...ili tako nešto..i ima browse, uglavnom treba ti ta putanja, treba čitavu da je obeležiš i pritisneš ctrl+c ili desno dugme i copy pa u adress baru windows eksplorera ideš ctrl+p tj. desno dugme i past. Enter. Trebao bi se naći u folderu duboko u documents and settingsu gde se nalaze dbx fajlovi koji se zovu - inbox, outbox....itd... ako imaš samo njih to bi trebalo da je to... ako postoji inbox(1) ili neki fajlovi koji nije dbx ima nekih šansi, mada nisam radio mnogo sa tim, koliko čujem to "čišćenje" je malo problematično.

Link to comment

Kao što si savetovao, otišao sam na maintenance, pronašao store folder i ponuđeno mi je da prebacim sve te poruke koje su skrivene u nekom localdocuments sranju u neki drugi folder. Kreirao sam folder pod simboličnim imenom "Očajnički pokušaj" :) i prebacio sve poruke u formatu dbx. Vidim da inboks sadrži 861 megabajt, pa pretpostavljam da su tu sve poruke koje su ostale sačuvane. E, sad, kako da otvorim taj dbx sadržaj?

Link to comment

Ne, to je store folder Outlook Expressa, tu se nalaze poruke, uvek, odatle se lepo radi backup i tu se vraća, mislio sam da li ima išta pored tih dbx, reimenovanih ili sa drugim ekstenzijama, sve što je tu u tim dbx fajlovima bi trebalo da se može videti u autluku. Nu, prekopiraj nazad u taj folder dbx fajlove, a ovu kopiju u simbolički nazvanom folderu možeš pokušati da importuješ ali ne verujem da će napraviti neku veliku razliku, možda samo dupliraš postojeće i dodatno se iznerviraš. Nemam ideja. EDIT: Bitno je da čuvaš kopiju tih dbx fajlova na nekom sigurnom mestu, pa se onda zezaj sa importima i svim ostalim stvarima na kopijama, čisto zarad kakve takve sigurnosti

Edited by Vapad
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...