Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

1 situacija:kupio 2 gb RAMa (DDR2, 667mhz, 2x1gb). prije toga, na racunaru imao 512mb, isto 667mhz. problem je sto, kada ih postavim na plocu, i ukljucim klimpjuter(copyright by random klinac ispred zgrade, prije peshes godina :D ) on ne radi. tj, radi, ali djelimicno. ne moze da se podigne windows. kad krene da se dize, restartuje se i tako stalno. i kad izaberem safe mode...e sad, testirao sam svaki od tih modula, isprobao sve moguce kombinacije, i svaki radi. doduse, zavisno od slota u koji ih stavim. ali svi posebno rade i rade oba nova (od po 1gb) u kombinaciji sa starim. ali dva nova modula zajedno ne rade. i, ochigledno, ni sva tri zajedno ne rade. u chemu je 1 problem, zna li neko?(uh, malo je mozda konfuzno, izvinjajem se)
Jesu identične memorije? Mislim na ove do po 1G... Dešava se ne mogu upariti... Ili što reče Biohemija.
Link to comment
jesu. odluchio sam da ponesem komp tamo gdje sam kupio memoriju pa neka ga oni natjeraju da radi :)
To sam i mislio da ti predložim, imaju više modula pa nek bockaju dok ne nađu koje hoće da rade.
Link to comment
Dešava se ne mogu upariti...
Dešava li se to sa DDR2 memorijom? Nisam se baš mnogo družio sam njiom. Ranije je bilo takvih problema sa SDRAMom, ali ako moduli rade na različitoj frekvenciji.Nešto mi se čini da tu ima neki felerčić. Dal' na memoriji ili ploči. Možda i update biosa pomogne...
Link to comment
Deava li se to sa DDR2 memorijom? Nisam se ba mnogo druio sam njiom. Ranije je bilo takvih problema sa SDRAMom, ali ako moduli rade na razliitoj frekvenciji.Neto mi se ini da tu ima neki feleri. Dal' na memoriji ili ploi. Moda i update biosa pomogne...
Mogu da rade i sa razlicitim s tim da rade na onoj nizoj, ali gremlinski problemi kada jedna drugu ''kolju'' i kada su ''nekompatibilne'' (citaj jedna je skart) su ostali... Memorija se sada shtanca kao plasticni upaljaci, vidis koje su cene.Inace, mislio sam otvoriti temu tipa X-Files, verujem da smo se nagledali i namucili sa cudima, paradoksima i zlim silama u ICT-u, a mozda i nekome pomogne. Samo me mrzi da kuckam na mob. Edited by wall
Link to comment

ima neko iskustva sa western digital eksternim hddovima?ovaji ovaju poslednje vreme se oba koce, smrzavaju, kompjuter ih cesto ne prepoznaje, bez obzira na koji usb ih prikacim, dijagnostika koju imaju u sebi ne pokazuje da ima bilo kakve greske ali kad, recimo, hocu nesto da prekopiram na hard, ide do pola i zakoci se.oba su punjena uglavnom avi i mp3 materijalom i minimalnom kolicinom tekstova i manjih arhiva.veliki je bio stalno prikljucen i tada redovno kontrolisan na viruse i sl, nista. mali se kaci po potrebi, isto nema vidljivih virusa i dijagnostika ne pokazuje nista, a opet zeza.kad ih kacim na mek, prepozna ih bez problema, ali se i tu povremeno desava da pri kopiranju zalede sve.virus ili nesto drugo?

Link to comment
ima neko iskustva sa western digital eksternim hddovima?ovaji ovaju poslednje vreme se oba koce, smrzavaju, kompjuter ih cesto ne prepoznaje, bez obzira na koji usb ih prikacim, dijagnostika koju imaju u sebi ne pokazuje da ima bilo kakve greske ali kad, recimo, hocu nesto da prekopiram na hard, ide do pola i zakoci se.oba su punjena uglavnom avi i mp3 materijalom i minimalnom kolicinom tekstova i manjih arhiva.veliki je bio stalno prikljucen i tada redovno kontrolisan na viruse i sl, nista. mali se kaci po potrebi, isto nema vidljivih virusa i dijagnostika ne pokazuje nista, a opet zeza.kad ih kacim na mek, prepozna ih bez problema, ali se i tu povremeno desava da pri kopiranju zalede sve.virus ili nesto drugo?
Jesi probao neki ''tezak'' format tih diskova? Na prvi pogled ne izgleda mi da je virus...
Link to comment
ima neko iskustva sa western digital eksternim hddovima?ovaji ovaju poslednje vreme se oba koce, smrzavaju, kompjuter ih cesto ne prepoznaje, bez obzira na koji usb ih prikacim, dijagnostika koju imaju u sebi ne pokazuje da ima bilo kakve greske ali kad, recimo, hocu nesto da prekopiram na hard, ide do pola i zakoci se.oba su punjena uglavnom avi i mp3 materijalom i minimalnom kolicinom tekstova i manjih arhiva.veliki je bio stalno prikljucen i tada redovno kontrolisan na viruse i sl, nista. mali se kaci po potrebi, isto nema vidljivih virusa i dijagnostika ne pokazuje nista, a opet zeza.kad ih kacim na mek, prepozna ih bez problema, ali se i tu povremeno desava da pri kopiranju zalede sve.virus ili nesto drugo?
Sličan model ja koristim. My Book Essentialwdfmybookessential1uhr9.jpgDo sada stvarno nisam imao nikakvih problema, a na njemu držim uglavnom multimediju. Čak i CoD4 mi je instaliran na jednoj od particija i radi korektno.Možda pre formata da pogledaš da se negde ne gubi kontakt na USB kabliću. Sa druge strane nije isključeno ni da windows brljavi sa USB portovima. Probaj da eksperimentišeš na još nekoj mašini pod winom. Najčudnije mi je to što ide do pola pa se zakoči. Imao sam sličan problem koji sam, doduše sa jeftinim no name rackovima, koji sam opisao u drugoj temi.
Link to comment

Brat je instalirao neki toolbar na Firfox koji sam izbrisao ali mi je iz nekog razloga poremtio searc pa kada u adress bar kucam pojmove on mi ih pretrazuje u yahoo umesto u google. Kako to da vratim na staro?

Link to comment

Ljudi kako da obrisem history da bih mogao oped da skidam sa rapida???neko rece da se obrisu cookies u firefoxu i da se iskljucipa ukljuci modem .A gde da nadjemu firefoxu to?To pavllle: imas pored searcha malu zvzdicu i na nju kliknes pa ti otvori da izaberes gde ce da trazi ukucani pojam.

Link to comment
Ljudi kako da obrisem history da bih mogao oped da skidam sa rapida???neko rece da se obrisu cookies u firefoxu i da se iskljucipa ukljuci modem .A gde da nadjemu firefoxu to?
Ako sam dobro razumeo, hoces da download-ujes sa rapidshare-a, a da ne cekas izmedju dva download-a? Moras da promenis IP adresu, a to mozes uraditi tako sto ces se diskonektovati i odmah konektavati ponovo... DHCP server provajdera ce ti dodeliti novu IP adresu...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...