Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Imam problem sa DVD uredjajem na mom laptopu...problem je u tome sto jednostavno ne moze da ucita originalne DVD diskove sa koncertima, filmovima i ostalim stvarima, dok bez problema ucita rezane koji sadrze "podatke" tipa mp3 fajlove ili divx filmove...Imam ga vec 2 godine i ranije to nikakav problem nije bio ali u poslednje vreme jeste...da nije neko imao neki slican problem?

Link to comment
Probao sam Skype, ali ne radi (bar u novoj verziji).
Hm, vidi stvarno, sad gledam i u MSN-u i nema (više) te opcije.Ništa onda, instaliraš TeamViewer, pa se remote okačiš na kućni komp, pa prihvatiš odatle konekciju. Onda može Skype.
Link to comment

Ima neko problem sa MSN Messengerom? Od jutros mi skoro svi kontakti bili prikazivani da su offline. Nazvao me drugar, kaže on je online, meni nije. I obrnuto, ja sam drugima offline iako sam setovan da budem online. Probao na dva odvojena računara, ista stvar.eto kad ne guglam prvo - problem sa MSN servisom

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment

probaj prvo sa nekom drugom tastaturom (nadam se da imas jos neki komp ili tastaturu viska, eventualno da iscimas nekog druga/komsiju). ako sa drugom tastaturom kuca normalno, znas sta ti je ciniti. :)

Link to comment

Nije moja tastatura, sestricina je u pitanju. Trenutno kuca preko onscreen keyborda i nema problema. Jutros joj je 2god. brat ludovao po sobi, pa je nesto pokusao i da otkuca. Efekat vidimo. Nesto sam se ponadao da je udarena neka kombinacija koja je uzrok.

Link to comment

Kod sestre se nalaze dva računara i oba su povezana na Telekomov modem/ruter, šta li je već. U jednom trenutku, sinoć, na sestrinom računaru odjednom je nestala veza sa internetom. Sa druge strane, na tetkinom računaru sve i dalje šljaka normalno. Šveca je čupala i vraćala kabl, restartovala računar, išla u Control panel i Network conection i kliktala na enable... Meni jedino što pada na pamet je da je, iz nekog razloga, mrežna karta odlučila da crkne baš u tom trenutku (možda je u pitanju i kabl, ali nema drugi, dovoljno dugačak, da modem poveže sa računarom koji je u drugoj sobi). Postoji li neka druga mogućnost ili da se proveri šta je na neki drugi način? Mogu ja da kupim mrežnu kartu, nije skupo, ali možda postoji mogućnost da je nešto drugo u pitanju.

Link to comment

Uzmi taj kabl za koji mislis da ne valja i povezi tetkin komp (to je onaj koji radi?) sa modemom i vidi dal radi net. Isprobaj sve ulaze na modemu. Ako to sljaka ok, onda je verovatno otisla LAN kartica.A inace, sta ti kaze Windows da je status konekcije? Connected? Ili non stop disconnected?

Link to comment

Nestao DVD/CD-ROM. U device managaru pise "Windows cannot load the device driver for this hardware. The driver may be corrupted or missing. (Code 39)". Receno mi da probam da unistalliram "Secondary IDE Chanell" i restartujem komp. Nista. Isto probao i sa DVD/CD-ROM. Nista. Posle restarta pise da je nasao novi hardver i to je to. Otvorio komp, probao sa kablovima koji su povezani sa DVD/CD-ROMom, izvadio ih, vratio. Nista. Btw, mogu da otvorim i zatvorim CD, to radi, ali mi je jedanput komp "zakocio" kada sam to uradio...Mozda problem ima veze sa ovim:

Ipod -> komp zavrzlama.Problem je u sledećem: utaknem mp3/usb (btw, Transcend T530 je u pitanju), sve u redu, šljaka kao i uvek. Utaknem Ipod Touch – komp zamrzne. Stavim drugi, bratov Ipod – isto zamrzne i moram da ga restartujem. Stavim ponovo Transcend – radi as usual. Probam u onih nekoliko rupa (laik sam, oprostite znalci) za usb, sve isto. Ponovo probam Ipod – sada je u redu, ali to bejaše samo tada (inače, tada sam mogao da prebacujem stvari na njega, kao i uvek). Sledeći put kada sam ga uključio – opet moram da restartujem komp. Kaj mu je?
Isto tako, u poslednje vreme mu se dosta cesto desava da ne moze da se "digne" pri paljenju, pa moram da stisnem dugme za restart kako bi se normalno podigao. Resenje? Napajanje, nesto drugo...?
Link to comment
Nestao DVD/CD-ROM. U device managaru pise "Windows cannot load the device driver for this hardware. The driver may be corrupted or missing. (Code 39)". Receno mi da probam da unistalliram "Secondary IDE Chanell" i restartujem komp. Nista. Isto probao i sa DVD/CD-ROM. Nista. Posle restarta pise da je nasao novi hardver i to je to. Otvorio komp, probao sa kablovima koji su povezani sa DVD/CD-ROMom, izvadio ih, vratio. Nista. Btw, mogu da otvorim i zatvorim CD, to radi, ali mi je jedanput komp "zakocio" kada sam to uradio...Mozda problem ima veze sa ovim:Isto tako, u poslednje vreme mu se dosta cesto desava da ne moze da se "digne" pri paljenju, pa moram da stisnem dugme za restart kako bi se normalno podigao. Resenje? Napajanje, nesto drugo...?
Vrlo moguće da je napajanje. A malo manje da je ploča pobrljavila, odnosno southbridge na njoj. Mada bih ja prvo probao sa drugim napajanjem.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...