Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Želim da uklonim blokove html koda iz više stotina html fajlova odjednom.Postoji li text/html editor koji bi mogao da odradi bulk edit po principu search (prilično veliki deo koda) - replace with " "?

Edited by Conspirator
Link to comment
Želim da uklonim blokove html koda iz više stotina html fajlova odjednom.Postoji li text/html editor koji bi mogao da odradi bulk edit po principu search (prilično veliki deo koda) - replace with " "?
Yes, vecina (boljih) text editora ima replace in files opciju. Ja koristim Komodo Edit koji je potpuno free, ali sigurno ga ima i recimo Ultra Edit. U Komodu samo dva puta opalis ctrl + f i dobices tu opciju (izaberes folder itd.) Edited by Venom
Link to comment
Ma, siguran si, ali moze to i lepse da se resi.
Ako sam siguran, rešeno je. :D
Ako ti treba WiFi, mozes da zastitis mrezu i da samo ti mozes da joj pristupis.
Imam netbook, ali kad sam kući, retko ga koristim. Kontao sam da postoji caka, ali honestly, oni settingsi pomalo prevazilaze moje sposobnosti, a nemam ni vremena ni živaca da se cimam sa tim nešto posebno sada. Samo mi je bitno da ne curi.
Link to comment
Moj problem:kupili smo nov laptop pa samo skidmao i gledamo 720p mkv fajlove, međutim titlovi koje nalazim su sinhronizovani za avi i xvid. Dakle, imamo li neku preporuku za sync mkv i srt fajlova (osim subtitle workshopa koji ne prepoznaje mkv probao sam i jubler ali nema pomoći ni od njega).edit: rešio sam sam problem, instalirao k lite codec i sada ga subtitle workshop vidi
Hm, a sto sa subtitle workshop ne otvoris prevod i spases kao ssa.... ili sa mkvmerge GUI otvoris mkv i ubacis srt fajl ?tj...kako ti to sada radis, posto nisam nikad a trebace mi, a cuo sam samo za ova dva resenja.
Link to comment
Yes, vecina (boljih) text editora ima replace in files opciju. Ja koristim Komodo Edit koji je potpuno free, ali sigurno ga ima i recimo Ultra Edit. U Komodu samo dva puta opalis ctrl + f i dobices tu opciju (izaberes folder itd.)
Hvala puno :thumbsup:
Link to comment

Da ne znate mozda ima li kakav programcic za monitoring vitalnih zivotnih funkcija racunara™ (broj obrtaja ventilatora, temperature ploce i HDD-a, itd.) za moju plocu (gigabyte p55a-ud3)? Znam za onaj Asus probe, ali to je za asusa naravno. Tako nesto mi treba.

Link to comment
Hm, a sto sa subtitle workshop ne otvoris prevod i spases kao ssa.... ili sa mkvmerge GUI otvoris mkv i ubacis srt fajl ?tj...kako ti to sada radis, posto nisam nikad a trebace mi, a cuo sam samo za ova dva resenja.
SW nije prepoznao mkv kao validan video fajl pa kako nije mogao da ga otvori, nisam mogao ni da uradim sync sa srt-om. Sad je stvar jednostavna, pokupim titl sa sajta, otvotim titl, otvorim movie, označim tačku 1, označim tačku 2 i uradim sync. Kao i sa bilo kojim drugim avi fajlom.
Link to comment
Da ne znate mozda ima li kakav programcic za monitoring vitalnih zivotnih funkcija racunara™ (broj obrtaja ventilatora, temperature ploce i HDD-a, itd.) za moju plocu (gigabyte p55a-ud3)? Znam za onaj Asus probe, ali to je za asusa naravno. Tako nesto mi treba.
Everest
Link to comment
Everest
Hmm, instalirao sam neku freeware verziju (skinuo sa filehippo) i trazi mi neki digital signature driver ili tako nesto. Mada program radi. Sad vidim ima i neki ultimate edition za koji daju 30 trial dana (posle kao mora da se plati).Mada mi je nesto bezveze ovaj program, ne mogu lepo da pohvatam one podatke koji mi trebaju. Da ne znate mozda neki drugi program.Hvala tebi nbg4ever u svakom slucaju. :)
Link to comment

Ja imam everest, ali koliko znam on ne treba da se installira, samo se pokrene EXE. Jedno vreme kad sam se igrao sa clockom procesora, pokazao se bolji od konkurencije, meni barem. Koji podaci ti trebaju?

Edited by gotivac
Link to comment

Hvala. Skidam.Ma treba mi lepo da vidim one najosnovnije stvari. Temp. ploce, harda, voltaza, broj obrtaja kulera... Onaj asus probe to ima lepo napravljeno kao grafikone... ali to je samo monitoring programcic. Nema nikakve druge funkcije.E ovo je ok. Ocigledno sam ja bio skinuo nesto bezveze. Hvala Glas!

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Pitanje laika.Kako da uvezem u kompjuteru opticki (SATA) uredjaj (DVD-R).Naime, napajanje ima SATA power, ali stare ATA trake nemaju mogucnost za povezivanje SATA data (a i zasto bi imale).Pretpostavljam da treba nesto kupiti, ali sta gde i koliko to kosta?

Link to comment

treba ti sata kablic. bilo koja prodavnica racunara. kosta par stotina dinara.edit: uz plocu si trebao dobiti par sata kablica (ako nisi kupio gotovu konfiguraciju).

Edited by Lloyd Wyman
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...