Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Znaci - postoji li neka varijanta da se HDD iz notebook-a poveze sa desktop racunarom, neka kombinacija preko USB-a ili neki ekvivalent fioke za HDD koji bi mogao to da odradi?
Postoji naravno, HD rack (IDE), kači se preko USB-a. Ukoliko ga ne nađeš otvori desktop računar, iščupaj IDE kabl i kabl za napajanje iz CD/DVD-a, ukači ih na hard disk, kad iskopiraš podatke vrati sve kao što je bilo.
Link to comment

2 fanjokao sto ti je anonimni rekao, postoje 2,5" fioke za ata hardove. ako hoces samo da iskopiras sadrzaj tog harda, bez namere da ga i dalje koristis, ne razumem zasto bi bacao pare na fioku kada mozes, kao sto ti je receno, da otvoris kuciste i povezes hard umesto nekog ata optickog uredjaja/drugog harda ili da ga samostalno povezes na ide granu.

Link to comment

Mada nije loša da ideja da kupi tu fioku, pa da taj mali hard posle koristi kao prenosni, ionako mu je crkao laptop.edit: ...

Edited by Anonymous
Link to comment

Rekao je da ima Ultra-ATA 2.5" HDD, znači da bi ga okačio na standardan IDE kabl, treba mu nešto ovakvo:r00320040303shu01_a.jpgOstatak teksta ovde.Ja predlažem da sa tim hardom odeš u neki servis da ti oni povade podatke, verovatno će manje koštati nego nabavka kabla ili kućišta. Jedino ako nećeš da zadržiš taj hard, može da bude zgodan kao veliki fleš uz odgovarajuće dizajnirano kućište. :)

Link to comment
Rekao je da ima Ultra-ATA 2.5" HDD, znači da bi ga okačio na standardan IDE kabl, treba mu nešto ovakvo:r00320040303shu01_a.jpgOstatak teksta ovde.Ja predlažem da sa tim hardom odeš u neki servis da ti oni povade podatke, verovatno će manje koštati nego nabavka kabla ili kućišta. Jedino ako nećeš da zadržiš taj hard, može da bude zgodan kao veliki fleš uz odgovarajuće dizajnirano kućište. :)
Tako sam i mislio... Da sam slikao hdd i postavio sliku bilo bi svima jasno kako i zasto ne moze na ide kabl... Enivej - hvala svima na pomoci, informacijama i savetima, verovatno cu se odluciti za servis, a hdd cu pricuvati, pa jednom mozda i zbudzim neki frankenstajnadapter kao ovo sto je gotivac postavio :)Edit: vidim sad da jedna od firmi koja se bavi prodajom notebook-ova prodaje i fioke, ali imaju samo varijante za SATA drajvove, od 1200 do 2300 dinara... 'Bem li ga, mozda nadjem negde i fioku za ovog mog dinosaurusa... Vredi pokusati.. Edited by fanjo
Link to comment
Tako sam i mislio... Da sam slikao hdd i postavio sliku bilo bi svima jasno kako i zasto ne moze na ide kabl... Enivej - hvala svima na pomoci, informacijama i savetima, verovatno cu se odluciti za servis, a hdd cu pricuvati, pa jednom mozda i zbudzim neki frankenstajnadapter kao ovo sto je gotivac postavio :)Edit: vidim sad da jedna od firmi koja se bavi prodajom notebook-ova prodaje i fioke, ali imaju samo varijante za SATA drajvove, od 1200 do 2300 dinara... 'Bem li ga, mozda nadjem negde i fioku za ovog mog dinosaurusa... Vredi pokusati..
Collermaster Xcraft 250i Chiftec CEB -25I Black Box [/url]imaš ovdehttp://www.mkracunari.rsJa imam prvi i jako sam zadovoljan, kako izgledom tako i radom... Edited by radisa
Link to comment
radisa - jedan od tih linkova linkova ima gomilu...hm...iteresantnih...informacija....u vidu java script popapova....
Koji? :blink:Meni sve izlazi čisto, FF ništa ne prijavljuje... Ako je tako, kaži da sklonim, nije problem...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...