Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Moja preporuka je Media Player Classic.edit: moja greška; nešto sam čačkao oko titlova i zato mi se nisu prikazivali Č i Ć.
Ja uglavnom nisam koristio WMP, ali od skora sam poceo jer sam tek tad video 1 interesantnu stvar. Skidam i gledam lagano Dragonball Z; e sad, to su neki mkv, odnosno matroska, fajlovi, koji u sebi sadrze..hm, 3 zvuka, da tako kazem. Konkretno u ovom primeru, mogu da biram japanski dub, engleski dub sa japanskom muzikom, i engleski dub sa engleskom muzikom. Samo WMP ima opciju biranja, ostali plejeri mi puste default verziju (u ovom slucaju japanski dub). Ovo vec veze nema sa pitanjem, ali hteo sam da podelim sa vama :)
Link to comment

trebalo bi da svi playeri mogu da pustaju razlicite audio fajlove ili titlove koji se nalaze u okviru mkva. mkv je, inace, container tako da je u njega moguce smestiti vise razlicitih fajlova (video, audio, titlova, slika).

Link to comment

Skinuo sam instalaciju za Nero, pa posto je .iso fajl, mora da se nareze na disk, a ja nemam s cim. :)Vidim ima neki Windows DVD maker. Jel' moze to ili preko Total Commandera da rezem?Ili mozda postoji neki nacin da se .iso fajl startuje dok je na hardu (dakle, da ne mora da se reze na disk)?

Link to comment

Hm, ajde jedno pitanje u vezi .mkv fajla. Dakle, skinuo sam Fickaralda u mkv formatu. Km plejer ga pušta, i to sa engleskim titlom, što mi i nije neki problem, ali jeste za druge sa kojima ću ga gledati.Pitanje; kako da znam da li je titl hardcoded, ili ga plejer "vuče" iz "kontjenera"?Odnosno; rađe bi dodao srpski titl, što je naravno nepraktično ako je engleski titl hardcoded.Kako to da utvrdim, odnosno, može li se to utrditi?

Edited by laki21
Link to comment
Skinuo sam instalaciju za Nero, pa posto je .iso fajl, mora da se nareze na disk, a ja nemam s cim. :)Vidim ima neki Windows DVD maker. Jel' moze to ili preko Total Commandera da rezem?Ili mozda postoji neki nacin da se .iso fajl startuje dok je na hardu (dakle, da ne mora da se reze na disk)?
Daemon tools liteOvo emuilira CD, samo ubaciš u njega iso, i kao da imaš pravi CD...
Link to comment
Hm, ajde jedno pitanje u vezi .mkv fajla. Dakle, skinuo sam Fickaralda u mkv formatu. Km plejer ga pušta, i to sa engleskim titlom, što mi i nije neki problem, ali jeste za druge sa kojima ću ga gledati.Pitanje; kako da znam da li je titl hardcoded, ili ga plejer "vuče" iz "kontjenera"?Odnosno; rađe bi dodao srpski titl, što je naravno nepraktično ako je engleski titl hardcoded.Kako to da utvrdim, odnosno, može li se to utrditi?
Ako imaš VLC player, pusti ga u njemu, pa desni klik na film da dobiješ meni, pa video, pa subtitle track... Tu su ti pobrojani titlovi u fajlu, a ima in opcija da ih isključiš... Znači, ako tu ima nešto, nisu hardcoded...
Link to comment

Bravo Radiša, nije hardcoded. Može da se isključi. Ajde sad teže pitanje, kako da izvučem samo video fajl, bez titla (ima samo jedan titl, engleski)?

Link to comment
Bravo Radiša, nije hardcoded. Može da se isključi. Ajde sad teže pitanje, kako da izvučem samo video fajl, bez titla (ima samo jedan titl, engleski)?
Uputstvo... Napominjem da nikada nisam radio po ovom uputstvu, ali da bi teoretski to tako trebalo ići...
Link to comment

tek od skoro sam poceo da se zabavljam sa ajpodom, ne znam jel bilo ranijekako je najbolje kopirati sa ajpoda na komp? sad koristim xilisoft, ali cini mi se da se idtagovi menjaju, da se neke informacije koje sam podesio na ajpodu izgube u povratku...

Link to comment
Ne znam zašto bi bili potrebni u ovom slučaju Deamon toolsi, njihovi drajveri i emulacije, kad 7-zip raspakira ISO kao što raspakira i neku arhivu.
Sad je gotovo, zavrseno. :)Nema veze.
Link to comment
tek od skoro sam poceo da se zabavljam sa ajpodom, ne znam jel bilo ranijekako je najbolje kopirati sa ajpoda na komp? sad koristim xilisoft, ali cini mi se da se idtagovi menjaju, da se neke informacije koje sam podesio na ajpodu izgube u povratku...
Koji ajpod? Touch ili stara verzija?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...