Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Postoji li neki bogougodni način da nateram Outlook 2007 da NE VRAĆA randomno određenim folderima "Reading pane" na ON, kad ga bilijardu puta setujem na OFF?

Link to comment
Došao sa posla, upaliko komp, dešava se sledeće, ceo sistem zakuca sa vremena na vreme. Dakle, radi normalno, i onda sve sve stane. Isto se dešava i npr kada ullazim u win, traje večnost, nekad i ne uđe, zakuca i kad ulazim u safe mod, i sl. Testirao sam temperaturu sa dva programa, sve je u normali, a fan speed je oko 1800rpm, dakle, izgldeda da je sa procesorom sve ok. Valjda.Imam dva modula od giga, vadio sam oba pojedinačno, probao sa oba od giga pojedinačno, cenim da nije memorija.Par puta izbacio bsod tj blue screen of death, a dva puta i plavi ekran sa porukkom "unknown: hard error".Need help? Grafička, hard, procesor, napajanje po mom skromnom mišljenju. Grafika najteže, pošto kontam da ne bi ukucavao kada ulazi u safe mod zbog nje.
Nosio kod ortaka hard, skenirali sa toolom sa WD sajta, sve ok, hard radi, kopirao sa particija, itd, itd.Nosio i komp kod lika što drži prodavnicu računara, nakačio nešto za testiranje napajanja, kaže da je napajanje ok.Međutim, sada ne mogu ni da upalim komp, ni u bios da uđem, pošto sam rešio da probam da installiram nov sistem.Tako da, ili je nešto crklo, proc ili ploča, il... A da, čak sam i grafičku uštekao drugu. Edited by Glas RazumaN
Link to comment

eo vako: instaliro sam windowsa 7 na c particiju. i tu mi, odjednom, fali cca 100 gb. to jest, ispunjeni su necim, verovatno ostacima viste i djubretom koje je iz nekog razloga sacuvano. zna li neko gde da odem i to pobrisem, a da ne ubijem nista bitno? (sto bi se svakako desilo kad bih sam nesto petljao). e da- i gasi se komp cim ga ne diram neko vreme. no to je vec, verujem, jedno od onih pitanja na koje brz odgovor ne postoji. tako da nista i ne pitam, vise onako spominjem. da se zna. ako nekog interesuje. sto ne verujem bas.

Link to comment

1. ima. jel safe da zafrljacim sve to u djubre?2. ne da znam. ne izgleda ko da se hibernira il nesto, vec ko da crashuje il se zaglavi. ponekad samo izgubi internet konekciju.

Link to comment

Hvala Loyd. A koja razlika izmedju verzije 8 i 9? I koja je razlika izmedju Vegas Pro i Vegas Studio?A i nema linkova? Posalji mi na PM molim te.

Edited by Moca
Link to comment
1. ima. jel safe da zafrljacim sve to u djubre?
Safe je. Budi svjestan da si time pok. Vistu definitivno otposlao u vječna lovišta odakle više nema uskrsnuća.Savjet: iskoristi Disk Cleanup (gumbić u propertisima diska) Uz klikanje svega nepotrebnog imat ćeš i opciju Previous Windows version(s) pa kvačni i to, čime ćeš izbrisat sve smeće vrlo safely.
2. ne da znam. ne izgleda ko da se hibernira il nesto, vec ko da crashuje il se zaglavi. ponekad samo izgubi internet konekciju.
Ovdje nisam ništa pametniji, trebalo bi pogledati Event Viewer, možda je pak pregrijavanje, možda je to što sam rekao - uglavnom - nađ nekoga koji može fizički pristupiti tvome lairu ili iskoristi neki TeamViewer ili Remote Assistance..
Link to comment

ja imam jedno, pretpostavljam, jako glupo pitanje, i nadam se odogovoru. stvarno.elem, ja danas kupila ekran, onako napamet, ubola neko snizenje, kupila lg od 19 inca. i sad ja sam nenaviknuta na tako sirok ekran, mnogo me nervira, tj., nervira me ta razvucenost. ima li tome leka, negde u podesavanjima? nesto sam probala na propertis, nesto na samom ekranu, ali ne ide. ja bih ga onako svela na sredinu, da se ponasa kao da mu je 17 inca ili vec tako nesto, stagod. ne smejte mi se, ovo je za mene ogroman problem.

Link to comment
ja imam jedno, pretpostavljam, jako glupo pitanje, i nadam se odogovoru. stvarno.elem, ja danas kupila ekran, onako napamet, ubola neko snizenje, kupila lg od 19 inca. i sad ja sam nenaviknuta na tako sirok ekran, mnogo me nervira, tj., nervira me ta razvucenost. ima li tome leka, negde u podesavanjima? nesto sam probala na propertis, nesto na samom ekranu, ali ne ide. ja bih ga onako svela na sredinu, da se ponasa kao da mu je 17 inca ili vec tako nesto, stagod. ne smejte mi se, ovo je za mene ogroman problem.
Ako razvlači ne valja, treba videti na kutiji koja je njegova prirodna rezolucija pa podesiti, na desktopu desno dugme pa propertis pa onda....uf, zaboravio sam, posednji tab pa rezolucija... to je ono 1440x900 ili tako nešto, pa podesiti, uglavnom se svako navikne za par dana. Nije wide toliko loše, oko i onako više hvata u širinu. A ako nećeš, možda može ulaskom u meni monitora pa pronaći ako ima aspect control i prebaciti sa 16:10 ili 16:9 na 4:3.
Link to comment

nema ti pomoci sem da odradis jednu kvalitetnu sutku sa prokletinjom sirokom. :Dubrzo ces se navici na wide, pa ce ti "kockasti" ekrani biti skroz cudni i smesni. :)

Link to comment

na starom kompu sam, iz debilnih razloga, instalirao po jednu verziju xp na svaku particiju. Posto mi jedna od instalacija ne treba, jel dovoljno da sa tog diska izbrisem ceo win folder?

Link to comment

e, uspela sam, uz pomoc drugara! neke drajvere sam apdejtovala sa diska koji sam dobila uz njega, podesila odgovarajucu rezoluciju i sad je super, super, super! nije rastegnuto. hvala!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...