Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Elem, na desktop racunaru gde mi je Lelekomov ruter/modem (bem li ga sta je) stoje mi sledece podesavanjaUse the following IP address:IP adresa: 192.168.1.2Subnet mask: 255.255.255.0Default getaway:192.168.1.1Use the following DNS server addresses:Preferred DNS: 192.168.1.1Alternative DNS: praznodok je na lapatopu sve stavljeno na automatik!Inace preko wireless-a se povezujem na laptopda li ovo od neke pomoci?

Link to comment
Elem, na desktop racunaru gde mi je Lelekomov ruter/modem (bem li ga sta je) stoje mi sledece podesavanjaUse the following IP address:IP adresa: 192.168.1.2Subnet mask: 255.255.255.0Default getaway:192.168.1.1Use the following DNS server addresses:Preferred DNS: 192.168.1.1Alternative DNS: praznodok je na lapatopu sve stavljeno na automatik!Inace preko wireless-a se povezujem na laptopda li ovo od neke pomoci?
Naravski.Možeš na lap-topu staviti:IP adresa: 192.168.1.3Subnet mask: 255.255.255.0Default getaway:192.168.1.1Preferred DNS: 212.200.190.166Alternative DNS: 212.200.191.166ilida na kompu staviš automatski. Da li kačiš lap-top i na neki drugi net?btw, to menjaš wirelles adapter a ne lan
Link to comment

Odnedavno sumnjam da nam neko krade internet (Marvine, nadam se da si u Londonu angry.gif )Jako se usporio, pogotovu na youtube i sličnim klipovima. Učitava se jezivo, evo sad pokušavam već pola sata da odgledam onaj Puma Hardchorus i samo secka secka secka...Kako da proverim da li imam uljeza na networku? Napominjem da imamo šifre i svašta još za security enabled network, zato se i pitam da li je moguće.

Link to comment
Odnedavno sumnjam da nam neko krade internet (Marvine, nadam se da si u Londonu angry.gif )Jako se usporio, pogotovu na youtube i sličnim klipovima. Učitava se jezivo, evo sad pokušavam već pola sata da odgledam onaj Puma Hardchorus i samo secka secka secka...Kako da proverim da li imam uljeza na networku? Napominjem da imamo šifre i svašta još za security enabled network, zato se i pitam da li je moguće.
Telekom?Uglavnom, priča se da je telekom pre nedelju dve spucao nešto u Novom Sadu i sada i ono što je kako-tako radilo, ne radi više, mene ubija.Probaj dns 212.200.190.150on bi trebalo da je relativno ok ka youtubetu.to sve ako si telekom... Edited by Vapad
Link to comment
Kako da proverim da li imam uljeza na networku? Napominjem da imamo šifre i svašta još za security enabled network, zato se i pitam da li je moguće.
Logiraš se na router. Svugdje drugdje može se sakriti, ali tamo ne.
Link to comment
Ne pomaze. Ja kliknem d aga izbrisem preko unlockera a on mi javi da je obrisao ali folder i dalje stoji nista ne menja. Kako to preko boot-a?
Koliko se sećam, on ti nudi da ga obriše sam prilikom boot-a, samo kad ne može da izbriše, tj. to ti ponudi kao opciju kad fajl ne može da se izbriše.Jel si prvo probao da odblokiraš proces? Tačnije, da li na kraju svih tih silnih foldera ima neki fajl u poslednjem? Ako ima, jel si probao prvo njega da odblokiraš, a zatim da ga obrišeš? Cenim da si već uključio da se vide hidden files...Ako nema fajla unutra, onda je to baš bizarno...U toj varijanti bi mogao da pronadješ neki Hiren boot disk, verzije 9 i kasnije, pošto one imaju podršku za NTFS. Pokreneš Hiren, izabereš neki fajl menadžer, recimo Volkova, dozvoliš podršku za NTFS (to te sam pita), i onda nadješ particiju gde je taj folder, pa ga izbrišeš...Kasnije probaj da pročešljaš komp i sa nekim antimalware programom, neće da škodi, kad već NOD ništa ne prijavljuje Edited by Garnirung
Link to comment

Na koji? Imam dva. Prvo sam proverila Linksys, jer je on taj koji mi šalje wireless signal ljapiškama. Tamo samo vidim ''naše'' MAC adrese. Sve podešeno na blokiranje anonimnih requesta i slično.

Link to comment
Nisam. Sezampro adsl, home paket 2048/192.Vrlo iznenađujuće obzirom da do nedavno mi je svaki youtube išao u real time.Bah, moguće da je nešto do njih..
Ma do njih je. Poslednjih dana je net katastrofa.
Link to comment
Odnedavno sumnjam da nam neko krade internet (Marvine, nadam se da si u Londonu angry.gif )Jako se usporio, pogotovu na youtube i sličnim klipovima. Učitava se jezivo, evo sad pokušavam već pola sata da odgledam onaj Puma Hardchorus i samo secka secka secka...Kako da proverim da li imam uljeza na networku? Napominjem da imamo šifre i svašta još za security enabled network, zato se i pitam da li je moguće.
I meni se slicno desava...Skidam normalnom brzinom,i browsujem internet lepo,al jutub nece pa nece,nema teoretske da se ucita lepo...A ranije se ucitavao lepo...Uskoro se prebacujem kod SBB tako da ce valjda da bude dobro(sad sam kod telekoma 2mbps paket)
Link to comment

kako da namestim u Microsoft Office Outlook-u 2007 da mi mailovi automacki ulaze u Inbox? kad misim direktno, misim bez podesavanja send/receive na vreme ponudzeto u toj opciji, vech direktno sa servera.. daklem bez da ikad kliknem/podesim send/receive

Link to comment
kako da namestim u Microsoft Office Outlook-u 2007 da mi mailovi automacki ulaze u Inbox? kad misim direktno, misim bez podesavanja send/receive na vreme ponudzeto u toj opciji, vech direktno sa servera.. daklem bez da ikad kliknem/podesim send/receive
Mislim da je to što pitaš nemoguće.
Link to comment
na poslu nam je MOOutlook 2003 podesen da radi upravo tako, pa sam tela i moj kuchni Outlook da radi isto.... ne razumem samo kako da ga podesim
Na poslu komuniciraš sa Exchange serverom, kod provajdera je 99,99% POP3 protokol za razmenu maila. A POP3 to ne može. Edited by gotivac
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...