Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

:lol: kakvi carevi.jedno kratko pitanje - nešto sam jebavao po kompu, i sada imam 3 particije, od kojih mi jedna ne treba.kako da spojim 2 particije ?
Mislim da u kontrol panel, administratorski alati, kompjuter menedžment pod disk menadžment ima opcija merge, ako, pak, nema tu je uvek Acronis Disk Director Suite 10.0.....koji je, po mom mišljenju, za svetlosnu godinu bolji od simantekovog, sad, partišn međika...BTW, je l' da da nemaš neke bitne podatke na tim particijama i da ti nije bitno šta, gde i kako?
Link to comment
Ne mora u BIOS, niti particionisanje (u opštem slučaju) može da se uradi iz BIOS-a. Instaliraj OS na C: particiju, raščisti prostor na drugoj, a onda upotrebi Partition Magic ili neki sličan program da povećaš C:.
Да, це диск мора да буде бар једно четири пута већи од инсталације Пенџеријарж, јер се разноразне ажуришке тамо таложе. Кад се ту дода сопствер који се без питања инсталише на C:\program files, и пре него што уопште добијеш прилику да то преусмериш другде... још нисам срео верзију Пенџеријарж код које пре или касније није усфалило простора на цеу. То ждерање првог диска је дечија болест која ће нападати и Пенџеријерж 102.1.Преместити бар лични простор на неку другу партицију - где већ мисли да иду какосеоноовенедељезовуМојиДокументи.
Link to comment
BTW, je l' da da nemaš neke bitne podatke na tim particijama i da ti nije bitno šta, gde i kako?
pa jedna particija je prazna, a na drugoj je Windows :)jel to menja stvari ? :D
Link to comment
pa jedna particija je prazna, a na drugoj je Windows :)jel to menja stvari ? :D
Ko će to znati moj profesore, može lako da se desi da pukne sve... ako je samo sys, ti uradi pa nek ide život, to je i onako samo 2 sata za instalaciju....BTW, i5 750 jeste malko brži u većini situacija, gledao sam anandtech i guru3dNu, da vidimo šta se sve može ukomponovati po pcberzi GIGABYTE MA790XT-UD4P - 105eAMD Phenom II X4 965 - 160eATI 5670 ako ima, GT240 bi trebao da košta isto mada je onda bolje uzeti 9600GT (jerbo ima 256bitnu magistralu) - 75eGEIL 4GB PC3 10660 DDR3 1333MHz Dual Channel Kit - 110eChieftec CFT-600-14CS - 75eChieftec CX-05SL-B-OP - 55eoko 580eIntel i5-750 Core, 2.66GHz Box, LGA1156 - 170eAsus P7P55D-E LX - 130eGEIL 4GB PC3 10660 DDR3 1333MHz Dual Channel Kit - 110eisto - 75eOCZ 500W StealthXStream - 60eChieftec CX-05SL-B-OP - 55eoko 600eslabije napajanje u drugoj zato što je i5 primetno manji potrošač od AMD-a. Kućište je best buy, ima sto kila. Pločica je mala, ali ima sata6 i usb3.Intel definitivno isplativiji trenutno. Duša me boli...
Link to comment
Ko će to znati moj profesore, može lako da se desi da pukne sve... ako je samo sys, ti uradi pa nek ide život, to je i onako samo 2 sata za instalaciju....
tako sam i uradio, pošto sam proverio jel imam win 7 disk :Dnaravno, sve bez problema - Acronis je čudo.
Link to comment
Za ovo drugo, skini program Unlocker , pa probaj sa njim da izbrišeš. Progi može da odblokira proces ili da obriše fajl, ako ne može nijedno od ta 2, onda ga briše prilikom boota. Naravno, ako je problem neki trojan ili sl., verovatno će ti se opet javiti, ali probaj za početak ovo, pa vidi
Ne pomaze. Ja kliknem d aga izbrisem preko unlockera a on mi javi da je obrisao ali folder i dalje stoji nista ne menja. Kako to preko boot-a?Jel ima neko Vegas Pro 9.0 da mi objasni kako da resim problem sa "medicinom".
Link to comment

kako najlakše da hardsubbujem titlove u film ?Divx player ima problem sa čitanjem čćđšž, a rekoše mi da hardsubbovanje to rešava. alternativna rešenja takodje dobrodošla, plejer je neki jadni WEG.

Link to comment
kako najlakše da hardsubbujem titlove u film ?Divx player ima problem sa čitanjem čćđšž, a rekoše mi da hardsubbovanje to rešava. alternativna rešenja takodje dobrodošla, plejer je neki jadni WEG.
ovimedit: ako zelis da menjas boju, velicinu, poziciju titlova, onda ti treba i ovo kako bi srt, sub i ostale subtitlove mogao da prebacis u ssa ekstenziju. Edited by Lloyd Wyman
Link to comment

Od pre par nedelja pojavljuje mi se problem ...73291215.jpgda bih ga resio moram da restartujem modem...Ovaj problem se pojavljuje od "nedavno" pre toga sam cackao tj pokusavao sam da "portforward"-ujem port za torent. Uspesno sam to odradio, pojavila se zelena kvacica na torentu medjutim posle nekoliko dana(!!) pojavi mi se gore prikazani balon!Pretpostavljajuci sta je u pitanju - ja restartujem modem u nadi da ce setovanje modema da se izgubi kao i problem...medjutim jok i pojavljuje se i dalje ali sad jednostavno ne znam koji je razlog...Guglao sam i jedan od odgovora je bio da moze da bude problem kada povezujem dva racunara, ja koristim i laptop ali to sljaka mesecima unazad i neverujem da bih to tek sad se pojavilo kao problem.Ima li neko neki ideju?

Link to comment
Od pre par nedelja pojavljuje mi se problem ...73291215.jpgda bih ga resio moram da restartujem modem...Ovaj problem se pojavljuje od "nedavno" pre toga sam cackao tj pokusavao sam da "portforward"-ujem port za torent. Uspesno sam to odradio, pojavila se zelena kvacica na torentu medjutim posle nekoliko dana(!!) pojavi mi se gore prikazani balon!Pretpostavljajuci sta je u pitanju - ja restartujem modem u nadi da ce setovanje modema da se izgubi kao i problem...medjutim jok i pojavljuje se i dalje ali sad jednostavno ne znam koji je razlog...Guglao sam i jedan od odgovora je bio da moze da bude problem kada povezujem dva racunara, ja koristim i laptop ali to sljaka mesecima unazad i neverujem da bih to tek sad se pojavilo kao problem.Ima li neko neki ideju?
Jeste "problem" u dva računara, verovatno je lap-topu podešena IP adresa a na desktopu ostavljeno automatsko podešavanje pa su se sada pogodili.Ideš u kontrol panel, networking, desno dugme na lan konekciju pa propertis, pronađeš u this connection uses the fillowing items: tcp/ip 4, označiš i klikneš ispod propertis. tu imaš use the following IP address...E sad, isto to otvoriš na laptopu, pa ako jedan ima podešeno podesiš i na drugom samo sa razlikom u IP address za 1Ako je laptop, recimo, 192.168.1.2 u toj prvoj stavci komp će biti 192.168.1.3 a sve ostalo treba biti isto. Ili stavi oba na obtain an IP address automatically...tj. kada klikneš na tvoju network konekciju, da li imaš repair opciju, možda može i to...PS, ta ikonica, ti imaš adsl preko dajlera, kao za dial up.... kako povezuješ dva računara, direktno na modem/ruter, i koji ti je modem/ruter?
Link to comment
Ili stavi oba na obtain an IP address automatically...
ovo bas i nije dobro resenje jer sledeci put kada komp i notebook budu "uzimali" nove ip adrese moze se desiti da "pokupe" iste. doduse, ako notebook bude koristio za neki drugi net (wifi negde u gradu recimo), morace da vrati na auto.
Link to comment
ovo bas i nije dobro resenje jer sledeci put kada komp i notebook budu "uzimali" nove ip adrese moze se desiti da "pokupe" iste. doduse, ako notebook bude koristio za neki drugi net (wifi negde u gradu recimo), morace da vrati na auto.
Pa sad, da pokupe iste... DHCP ne bi trebalo to da dozvoli, uostalom, računari ne uzimaju IP adrese, već im ih DHCP dodeljuje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...