Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Jel postoji univerzalni/prosecni momenat za zamenu kulera?! Makar preventive radi, posto meni konkretno komp stoji u pregradi Forma ideale stola, tako da je otvoren spreda i od pozadi, a zatvoren sa obe strane?

Link to comment

Da, da, purnja pozadi samo tako. Nego nosim komp u servis da mi urade nesto drugo, pa se mislim dal da i ovo zamenim u paketu. Star je 2 godine, a kao sto rekoh, komp mi stoji prilicno zatarabljen.

Link to comment
Ako je tako, onda je val'da sve u redu!
Издувај га једном или двапут годишње. Зависи од количине прашине и прашиноликих честица у просторији (ситна влакна, полен, перут, шут од изградње микро насеља за вирусе итд).За издувавање, док сам имао фирму, смо користили усисивач (који никад није усисавао прашину, дакле чист). Или комбинацију усисивача и мекше четке. Овде сам користио компримовани ваздух, спреј боца од $5 ми траје отприлике годину (за два рачунара, 4-5 лептопа и још понешто друге технике). Сад су набили цену јер су почели да уграђују сигурносну браву на боцу (!) и да убацују некакав горки укус у тај ваздух, јер је на мрежи био забележен један случај клинца који је то удисао испод јоргана (има нешто растварача, вероватно изопропил, у том ваздуху), јадање његове кеве је било славно два дана, а онда су вероватно још неки клинци морали да пробају... звучи као ујдурма да се набије цена. Не пазарим више док не нађем нормалну боцу.Е, да, мораш скинути вентилатор са хладњака, јер не верујем да ћеш моћи само ваздухом да очистиш између ребара, ал' то су ионако само четири завртња. Поскидај и шта се год нахваало на пераја вентилатора, нема територије да је у савршеној равнотежи па ће пре или касније да ти мало распојаса лежај (који ће онда да тандрче, наравно, па после и да зариба). Издувај и унутрашњост напајања, колико да и његови вентилатори не протандрчу и да има проток ваздуха... тамо баш не вреди бити много педантан. Напајање се лако отвара ако имаш мањи крстак одвијач... бар на последњих седам која сам отварао.Све скупа пола сата до сат посла, зависи колико је прљаво. Е, да, некад давно су у некој фирми чули да ми то издувавамо, па кренули компресором. Не ваља због две ствари: 1) притисак је био превелик па су успели да покриве којешта, између осталог механику у флопију, 2) дували су кроз неко црево којим је нашприцавано лепило пре тога, па су слепили пар вентилатора и онај искривљени флопи.
Link to comment
A može li se otvoriti napajanje bez skidanja?Kod mene se ne može skinuti a da ne skidam i ceo hladnjak.
@rasejan: hvala na savetima! Verovao ili ne, ja komp otvorim, iznesem na terasu, pa koristim kombinaciju mekše četke i sopstvenih pluća :lol:
Link to comment
@rasejan: hvala na savetima! Verovao ili ne, ja komp otvorim, iznesem na terasu, pa koristim kombinaciju mekše četke i sopstvenih pluća :lol:
А после нађеш боцу компримованог ваздуха да издуваш плућа? Због тебе су, дакле, почели да додају оно? :PАко ти је тераса на ветровитијем месту, што да не. Једино да те комшије не оптуже да тресеш тепих на њој ("ма ништа се не чује, има неку направу, ал' уби нас прашинчина").
Link to comment
A može li se otvoriti napajanje bez skidanja?Kod mene se ne može skinuti a da ne skidam i ceo hladnjak.
Како која кутија... последњих пар кућишта имају неке шине где напајање лепо легне, а може да се извади у страну без да се дира било шта остало. Углавном само скинем она четири завртња са леђа, измигољим напајање и извучем га да не буде баш над машином (да не бих чистио двапут), а онда одврнем она четири мала завртња на горњој страни напајања и скинем поклопац (на већини уређаја у комаду са дужим бочним странама). Сви каблови остају закачени.Ал' моја кућишта су мало гломазнија... и овако ми се догађа да морам да изводим вратоломије да би ми сви каблови домашили. Ако имаш нешто тешње, снађи тебе.
Link to comment

Ne znam imamo li topic za savete i misljenja oko kupovina, pa cu da turim ovdi! :)Daklem, nameravam da nabudzim masinu™. Najpre par najosnovnijih pitanja:1) procesori: AMD ili Intel?2) graficke karte: GF ili ATI?3) neki savet za RAM memoriju?4) neki anzeneral™ saveti, preporuke, misljenja?Zahvaljujem.

Edited by Sludge Factory
Link to comment
Ne znam imamo li topic za savete i misljenja oko kupovina, pa cu da turim ovdi! :)Daklem, nameravam da nabudzim masinu™. Najpre par najosnovnijih pitanja:1) procesori: AMD ili Intel?2) graficke karte: GF ili ATI?3) neki savet za RAM memoriju?4) neki anzeneral™ saveti, preporuke, misljenja?Zahvaljujem.
Koliko love, frajeru?I za šta treba da služi (igrice, nešto normalno tipa surf, word , excel ili nešto egzotično)? Edited by radisa
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...