Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Kupio novu tastaturu u paketu sa misem, Logitech S520.I sad, kod starog misa bi kad kliknem tockicem na link u Firefox-u otvarao taj link u novom tabu.Ovde je po difoltu klik na tockic znacio zoom, promenim to i dodelim tockicu autoscroll (sad videh da se to tako zove) funkciju i to radi kako i treba, ali za otvaranje linka u novom tabu potreban je dupli klik. Postoji li negde neka opcija da podesim to? Koliko ja vidim, a nisam corav, ovde za autoscroll funkciju mogu podesiti samo brzinu skrola.Znam da nije toliko bitno, ali navike su cudo, uzasno me nervira posto volim da otvorim milion tabova, ne znam uopste kako sam ziveo pre nego sto su ih izmislili... :D
Imas softver za tastaturu + misa SetPoint u njemu stvarno sve moze da se namesti...Ako nema ponudjeno ima da odredis komandu on ti ponudi da pritisnes komandu na tastaturi koju hoces da izvrsi...
Link to comment
Imas softver za tastaturu + misa SetPoint u njemu stvarno sve moze da se namesti...Ako nema ponudjeno ima da odredis komandu on ti ponudi da pritisnes komandu na tastaturi koju hoces da izvrsi...
U SetPointu sam i podesio ovo sto sam pisao, znaci umesto zoom-a tockicu sam dodelio AutoScrool komandu, i to je to, ista komanda koju sam koristio i sa predhodnim misem, samo sto je sad za istu stvar potreban dupli klik.
Link to comment
dodeljen mi je WYSIWYG editor.
editujes i dodajes tekstove u frontendu, ne logujesh se u admin panel?klikni na dugme 'html', vjerovatno ce ti onda u address baru pisati nesto tipa www.adresaajta.com/plugins/editor/pa onda tinymce ili neki drugi
Link to comment

ne, logujem se kao administrator.da prebacim editor na tinyMCE ? imam tu opciju.edit - hvala svima koji su se uključili u rešavanje problema :thumbup:

Edited by Alphons
Link to comment
dodeljen mi je WYSIWYG editor.
Što reče čovek, imaš li ti uopšte pristup admin panelu?U njemu kad odeš na User Manager, pa otvoriš svoj profil, sa desne strane u Parameters grupi, pod "User editor" stavkom mora da ti stoji konkretna aplikacija koja ti služi kao editor - JCE, JoomFCK, TinyMCE, XStandard... Svi su oni WYSIWYG (more or less) editori, ali treba da se zna koji je uopšte aktivan za tebe.
Link to comment
U SetPointu sam i podesio ovo sto sam pisao, znaci umesto zoom-a tockicu sam dodelio AutoScrool komandu, i to je to, ista komanda koju sam koristio i sa predhodnim misem, samo sto je sad za istu stvar potreban dupli klik.
Ja sam wheel-click-u dodelio "keystroke" i to Enter ali kad sam probao nesto drugo probao sam svasta i onda u ocajanju obeležio "generic" prvu stavku i to mi daje otvaranje u novom tab-u...
Link to comment

Ponizno molim za pomoc. Otvara mi se my documents automatski, kad se podigne sistem. Pride, prijavljuje i application error (0x0000022). Kako da se resim ove bede a da izbegnem reinstalaciju, ako ikako mogu? Virus je na 2 kompjutera, 2 USBa i jednom externom hardu. Ima li neko ideju?Hvala!

Link to comment
Ponizno molim za pomoc. Otvara mi se my documents automatski, kad se podigne sistem.
Hm, idi na start, pa all programs, mislim da tu ima podgrupa start up pa vidi da nisi tu slučajno prevukao my documents. Ili start--->Run--->MSConfig--->StartUp - pa vidi da li ti se tu vidi My Documents, pa ga unčekiraj. Ne znam da li se tu vide folderi, programe koji se dižu sa winom tu svakako možeš razštiklirati™.
Link to comment
1 USB na 2 racunara!Na jednom racunaru USB mi dozvoljava da stavi podatke na njega ali ne i da ih obrisem (kaze da uklonim "write protection")a drugom racunaru, nemam tih problema ....jedina vrsta "hint"-a, brisanje je onemoguceno samo na racunarima gde nisam "administrator"!!
Da, za USB. Ako se može živeti sa 4GB max veličinom fajla, prelaskom na stari fat32 bi trebalo da ti problemi sa vlasništvom nestanu. Ako je potrebno da se nešto ipak zaštiti od sadržaja, može da se iskoristi neki od programa za enkriptovanje foldera ili celog diska.
Da nemaš neku kvačicu (fizički) na tom USB-u, kao za zaštitu, zabranu pisanja...?
stvar je resena dodavanjem full control na USB Properties > Security > Advanced > Permissions : Allow everyone FULL CONTROL !!(na racunaru gde sam administrator) Edited by eye of the beholder
Link to comment
Hm, idi na start, pa all programs, mislim da tu ima podgrupa start up pa vidi da nisi tu slučajno prevukao my documents. Ili start--->Run--->MSConfig--->StartUp - pa vidi da li ti se tu vidi My Documents, pa ga unčekiraj. Ne znam da li se tu vide folderi, programe koji se dižu sa winom tu svakako možeš razštiklirati™.
Ah, zaboravila sam da kazem da sam ovo vec probala i da imam aviru na jednom i avg na drugom kompu. Nije bilo od pomoci. Hvala u svakom slucaju.
Link to comment
Ah, zaboravila sam da kazem da sam ovo vec probala i da imam aviru na jednom i avg na drugom kompu. Nije bilo od pomoci. Hvala u svakom slucaju.
Probaj ovo:1.Start>Run>Regedit>ok2.Now navigate to the following key:-HKEY_ LOCAL_ MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Win­dows NT\CurrentVersion\Winlogon3.Look down the list in the Right Hand pane,scroll down to the value Userinit This value should read: C:\WINDOWS\system32\userinit.e­xe, (The comma at the end must also be there)4.If the value is different from that mentioned above then Right Click on the Userinit value and, from the drop down menu, select Modify. Type in the value C:\WINDOWS\system32\userinit.e­xe,in the Modify dialogue box click OK5.Exit the Registry.Restart your computer. Javi sta si uradila...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...