Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

imam problem sa kačenjem fajlova na gmailu. pretpostavljam da je neki čudan problem satelekomovim ADSL-om jer sam izguglao da ima još ljudi sa sličnim problemima, ali rešenje uspeo da nađem, a prokletnicima podrška danas nije radila. ista je stvar u operi, FF i IE.
Isti problem već duže vremena. Ne verujem da je problem do provajdera, jer ja imam ADSL od Telecom Italia. Nema šanse da okačim bilo šta. Nema veze dimenzija.
Link to comment

Moguće je da je segmentacija problem, pa ne bi bilo loše poigrati se sa MTU parametrom na ruteru (ili OS-u ako nema rutera).Pinguje se neki sajt (obično poznati koji ne odbija ping) sa paketima određene veličine i gleda se da li ima fragmentacije. Obično se počinje sa najvećom vrednošću 1500 bajtova, ali to je samo teoretski maksimum zbog raznih overheadova. Zato počnimo sa 1492:

ping www.yahoo.com -f -l 1492

Ako krene da se buni da je paket neisporučen ili da je potrebna segmentacija ("packet needs to be fragmented"), vrednost se spusti za 4 na 1488 i tako sve dok pingovanje ne prolazi normalno bez ikakve greške. I onda tu vrednost (obično teško da će u praksi sići ispod 1400) staviti kao MTU vrednost u konfiguraciji rutera ili u registry u windows slučaju, ako nema rutera nego je broadband modem nakačen direktno na komp.

Link to comment
znam ja kako da udjem i da se "zatarabim" (ali google je cudo) pa me sad interesuje gde to da gledam u kontrolnom panelu rutera?
Hebiga, ne znam napamet, nisam dugo čačkao Telekomove kineze. Pogledaj u manualu, ili u samom web interface-u - obično pod Statistics, Status, ili Advanced imaš LAN statistics, gde možeš da vidiš zakačene klijente i njihov saobraćaj.Inače, ovo što je Razz postavio je super savet, i često se promenom MTU mogu rešiti razni problemi sa protokom.
Link to comment
Pocinjem da valjam neke suplemente (dodatke ishrani) koji se koriste pri vezbanju u teretani pa mi treba neko programce za katalog, da mogu to da sirim lokalnim wanna-be bilderima preko interneta. Dakle, ovako nesto:Protein xyz 2kg 4 000 dinDroga najstrasnija 1kg 2 500 din...itd itd, ali da to bude nekako lepo odradjeno, pregledno i tako to. Nikad nisam radio sa tabelama i katalozima, znam samo za raspali notepad :D
otvori excel, u njemu bi trebalo lako da se snađeš za sve što ti treba. na tom nivou (a i inače) program je relativno user-friendly - dakle, usraće te da dobiješ šta si hteo.35dcar8.jpgjav' se slobodno ako ti treba neka pomoć, ali kažem, ponavljam - lagan je to program :)
Link to comment

Instalirao word2007 pa se bas ne snalazim. Za pocetak mi je najpotrebnije gde da nadjem i kako da postavim one lenjircice sa gornje i leve strane teksta? Hvala unapred.

Link to comment
Instalirao word2007 pa se bas ne snalazim. Za pocetak mi je najpotrebnije gde da nadjem i kako da postavim one lenjircice sa gornje i leve strane teksta? Hvala unapred.
Imaš dva načina: Prvi je da klikneš na ovu ikonicu u gornjem desnom uglu ekrana, odmah ispod ribona:GDWVg.jpgDrugi je da odvučeš miša bilo gde, ali odmah ispod ribona i sačekaš delić sekunde, ali će ti to uključiti samo horizontalni ruler.
Link to comment

Ako imam dva rutera (jedan je bridge - TP-Link a drugi je wireless adsl ruter Linksys WRT54GL), na kojem treba da mapiram port da bih ga otvorila (zbog torenta, jelte) ?

Link to comment
Ako imam dva rutera (jedan je bridge - TP-Link a drugi je wireless adsl ruter Linksys WRT54GL), na kojem treba da mapiram port da bih ga otvorila (zbog torenta, jelte) ?
Ako ti je mreža "spoljna linija-ruter-ruter-kompjuter" onda treba na oba... Ako sam te dobro razumeo...Edit: Pretpostavljam da ti je drugi ruter u stvari sa isključenim rutiranjem i služi samo za wireless, kao acces point? Ili ti je na prvom isključeno rutiranje, pa služi kao modem, a drugi radi sve? Mada je u principu nebitno, mapiraj na oba i to je to... Edited by radisa
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...