Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

@jmsDok sam još imala pc koristila sam Spybot - Search & Destroy koji mi je rešavao razne probleme (taj konkretan nisam imala). E sad, ti verovatno već znaš za to, ali eto, čisto da kažem :).
Hvala, stavio sam joj taj Spybot - ali izgleda da je ovaj malo zaguljeniji... :(
Link to comment

Prilikom prebacivanja fajlova sa USB-a na hard i obrnuto, pojavljuje mi se da nemam instaliran USB 2.0 i sve ide jako sporo. Secam se da sam pre imao ali valjda se uzjebalo prilikom zadnje reinstalacije windowsa i sad nece, niti mi ide nalazenje resenja preko neta. Sta zapravo treba da uradim?

Link to comment

externi hard western digital, folder za torrente. sjebalo se nesto dok se downloadovalo jer je kabel bio los pa je povremeno bio odjavljen sa kompa, da bi ga onda vratio pomeranjem kabla.folderi su prazni, fajlovi zauzimaju po par GB. ne mogu da ih izbrisem, rinejmujem, pomerim. error je: 'cannot delete file: cannot read from the file or source disk'kapiram da je mozda sto nemam instalirano da mi cita skrbave karaktere, pa se zbog toga zbunjuje sa tim praznim kucicamanije ovo sta da radim? mora format?clip5u.jpg

Edited by Hustler
Link to comment
Tako nešto se dešava kada pukne fat, kada se, recimo, isključi disk prilikom kopiranja, kao kod tebe. Nije do fontova.Mora format, ne verujem da je išta sjebano od postojećih fajlova, prekopiraj sve zdravo sa njega i formatiraj ga.U stvari u komand promptu možeš ići na chkdsk /f i tako pokušati da rešiš problem. Ali je definitivno prva metoda sigurnija, to nije za zezanje. Edited by Vapad
Link to comment

Izgleda da ti je pukao MFT. Pre formatiranja možeš da probaš neki od programa za spašavanje podataka. Ne mogu da ti preporučim nijedan, skoro mi se ništa ružno nije desilo. Možda neko drugi ima preporuku? Ukoliko hoćeš to da probaš, odmah isključi disk i uključi ga tek kad nabaviš program.

Link to comment
od juce hvatam free public WiFi. signal je jak i bez problema se konektujem, ali internet ne funkcionise. jel zna neko sta bi mogao da bude problem?
Ne znam šta podrazumevaš pod free public WiFi, ali nije svaka WiFi mreža spojena na Internet.
Link to comment
Izgleda da ti je pukao MFT. Pre formatiranja možeš da probaš neki od programa za spašavanje podataka. Ne mogu da ti preporučim nijedan, skoro mi se ništa ružno nije desilo. Možda neko drugi ima preporuku? Ukoliko hoćeš to da probaš, odmah isključi disk i uključi ga tek kad nabaviš program.
koliko znam chkdsk ume da popravi MFT iz mirrora. Ali, kapiram da on nije izgubio podatke, već su "pukli" tamo gde je disk bio aktivan kada je došlo do prekida.
Link to comment

Bruder ima Ipod. Hoce da "skrobluje" pjesme koje je slusao na last.fm, a da to ne bidne previse komplicirano. Koji program da (is)koristi? Mala napomena: koristio je Itunes na jednom kompu, a sada je na drugom, ako to uopste ima nekakve veze.

Link to comment
Bruder ima Ipod. Hoce da "skrobluje" pjesme koje je slusao na last.fm, a da to ne bidne previse komplicirano. Koji program da (is)koristi? Mala napomena: koristio je Itunes na jednom kompu, a sada je na drugom, ako to uopste ima nekakve veze.
ja kad god nakacim ipod na komp, itunes ga prepozna, a iscrobbler ga sam update-uje na listi.jesi li na win ili mek masini?
Link to comment

Već mesec dana muku mučim s Ikomom i njihovom tehničkom "podrškom". Problem je arhetipski - ne radi internet. Tačnije, prekida se veza na svakih 5 minuta. Nekad ređe, nekad češće. Pošto su u centrali insistirali na tome da je kod njih sve u redu, i da se kod njih pokazuje da je protok normalan (čak i kod mene se dešavalo da sve četiri lampice na modemu svetle, iako internet ne radi, mada je češći bio slučaj da se naizmenično gase i pale), sugerisali su mi da možda postoji problem s virusima na kompu. Međutim, pošto sam u međuvremenu kupio novu mašinu, koja je sasvim sigurno nezaražena a i dalje se javljaju isti problemi, ponovo sam se javio podršci koja je još jednom utvrdila da kod njih teče med i mleko. Na moje insistiranje da možda nešto s modemom nije u redu, odgovoreno mi je da im se nije do sad dešavalo da se jave takvi problemi s modemskim aparatom, i da mi je jedino još preostalo da se mailom obratim nekim administratorima, koji su valjda najviša tehnička instanca u Ikomu, i da ih zamolim da mi donesu nov modem koji bih isprobao. Sudeći po dosadašnjim iskustvima tokom ovih nekoliko razgovora, ne verujem da će se bilo ko uzrujati oko mog problema.Pre nego što definitivno odlučim da raskinem ugovor s Ikomom, zanima me ima li neko neku svežu ideju šta bi mogao da bude problem u ovom mom slučaju?

Link to comment
Trebalo bi da imaš drajver na CD-u koji si dobio uz matičnu ploču.
Nemam, kompjuter je kupljen polovan, pre 2-3 godine. Jel to treba da se skida drajver vezano za to koja je ploca? Ako je tako, pogledacu koja je pa cu traziti po netu. Ja sam mislio da ide neki "genericki" drajver.
Link to comment
Nemam, kompjuter je kupljen polovan, pre 2-3 godine. Jel to treba da se skida drajver vezano za to koja je ploca? Ako je tako, pogledacu koja je pa cu traziti po netu. Ja sam mislio da ide neki "genericki" drajver.
Sve zavisi od ploče i OS-a. Upravo tako, vidi koja je ploča, pa vidi na sajtu proizvođača kako da rešiš problem.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...