Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

VLC Player je, izgleda, mnogo dobra stvar. Preporučili su mi ga za video (DivX, Matroska...) i to radi odlično, ne traži nikakve kodek-pakove (do sada sam koristio Media Player Classic).
VLC koristim godinama za casual gledanje na laptopu - može da pusti i masnu krpu + mi je jedini neodvratan plejer za linux platformu. Jedino što se ne snalazi sa HD kodecima (zbog insistiranja na ffdshow-u i OSSu), ili makar nije kada sam poslednji put probao.@BadMouth @ionTnx za preporuku. Još i dobro izgleda, biće taj očigledno. :)edit: nepismenost Edited by kovik
Link to comment

Vec odavno vucem ovaj problem i imam utisak da je mnogo veci nego sto na prvi pogled deluje.Kada promenim temu u windowsu u neku neklasicnu (one koje nisu po difoltu u xp-u), promene se osnovne ikonice, promeni se kursor kao i pozadina, ali taskbar i okviri za programe (windows appearance) podivljaju i degenerisu se u najprimitivniji windows clasic style. Kada odem na properties/appearance/windows and buttons u toj tabeli na mestu gde bi trebalo da stoji izabrana tema, stoji prazna stavka koja se gubi nakon klika na padajuci meni.Je l imao neko slican problem sa ovom grozotom?

Link to comment

Player: Samsung DVD Home Cinema System HT-Q9, film je DivX (.avi).Problem: ne funkcioniše FF, a ni skok od 5 minuta na desnom navigacijskom tasteru.Rešenje: ?edit: na dvd-u je nekoliko filmova, na svim ostalim pomenute funkcije rade sem na ovom jednom. Očito bi problem bio nekako kod filma, ali mi je nepoznato šta bi to u filmu moglo da ograniči te funkcije.

Edited by cika tale
Link to comment
Player: Samsung DVD Home Cinema System HT-Q9, film je DivX (.avi).Problem: ne funkcioniše FF, a ni skok od 5 minuta na desnom navigacijskom tasteru.Rešenje: ?edit: na dvd-u je nekoliko filmova, na svim ostalim pomenute funkcije rade sem na ovom jednom. Očito bi problem bio nekako kod filma, ali mi je nepoznato šta bi to u filmu moglo da ograniči te funkcije.
Verovatno je u pitanju (to se meni dešavalo sa nekim XWave uređajima) BRRip (BluRayRip) u xvid formatu.Karakteristično za ove ripove je da imaju bitrate veći od 2000kbps (to imaju i neki DVDRipovi).Sumnjam da ćeš naći rešenje, najverovatnije u pitanju je "mana" čipa da ne može da upotrebljava FF, GOTO i slične "skačuće" funkcije sa ovim fajlovima.Proveri moju prepisku i iskustva na tu temu sa ovlašćenim xwave servisom: http://dvd-region-codes.com/blog/dvd_playe...opic,13.90.html
Link to comment

Pročitao sam onaj topik. Biće da je tako.Rešenje je bilo da pustim film od početka, prebacim na TV i - čekam da se odvrti do vremena kada sam prekinuo gledanje.Kakvo smaranje..

Link to comment
Player: Samsung DVD Home Cinema System HT-Q9, film je DivX (.avi).Problem: ne funkcioniše FF, a ni skok od 5 minuta na desnom navigacijskom tasteru.Rešenje: ?edit: na dvd-u je nekoliko filmova, na svim ostalim pomenute funkcije rade sem na ovom jednom. Očito bi problem bio nekako kod filma, ali mi je nepoznato šta bi to u filmu moglo da ograniči te funkcije.
Definitivno se dešava sa DVD ili Blue ray ripovima, i generalno sa svim DivX ili Xvid fajlovima, koji imaju visok bitrate. Pravi problem sa FourCC-jem, i gubiš FF i skakanje, čak i na software-skim playerima na PC-ju(kad pokušaš da skočiš, film se blokira.Savet je da se u VirtualDub-u odradi rekompresija i spusti bitrate.
Link to comment

Ovo mi se nije dešavalo na PC (a i nikome koga znam), otkud ti taj podatak?Sem toga, neki modeli (XWave9400 i 9500, stara serija Xwave5000, Phillips 3350, a čini mi se i Pioneer DV-310 & DV-410) bez problema operišu sa Hi-bitrate filmovima.Čak i ovi plejeri imaju problem ako je u fajlu "uključen" QPEL, ali 99% brripova u xvid formatu ovo podešavanje i nema aktivirano.BR i HD Ripovi u Xvid formatu su i "izmišljeni" da bi mogli da se gledaju na standalone dvd plejerima.P.S.

2 Kovik : ja kupio pre godinu dana Xwave DVD/divx plejer i brate radi za sve pare! Od lupam 1000 filmova nije pustio možda 10-15 a oko 5% filmova nije radio prevod.Nije skup i brija ko lud. I najveći plus mu je to što možeš da podešavaš fontove i veličinu i boju.evo ti i link : http://www.itsvet.com/proizvod/xwave-5000/...dvddivx/103/129
Oprezno. Ukoliko XWave5000 (a samo takvi se sada prodaju, mislim da nema više starih) ima opciju CD ripovanja (to znači da je model sa modifikovanim, "novim", čipom), imaće isti problem kao cika tale. Edited by ion
Link to comment
Ovo mi se nije dešavalo na PC (a i nikome koga znam), otkud ti taj podatak?Sem toga, neki modeli (XWave9400 i 9500, stara serija Xwave5000, Phillips 3350, a čini mi se i Pioneer DV-310 & DV-410) bez problema operišu sa Hi-bitrate filmovima.Čak i ovi plejeri imaju problem ako je u fajlu "uključen" QPEL, ali 99% brripova u xvid formatu ovo podešavanje i nema aktivirano.BR i HD Ripovi u Xvid formatu su i "izmišljeni" da bi mogli da se gledaju na standalone dvd plejerima.P.S.Oprezno. Ukoliko XWave5000 (a samo takvi se sada prodaju, mislim da nema više starih) ima opciju CD ripovanja (to znači da je model sa modifikovanim, "novim", čipom), imaće isti problem kao cika tale.
Meni se dešavalo. :lol: Zaboravih da naglasim još i da se obično radi o VBR fajlovima.Znam ja za sve ovo što ti kažeš, i tako je. Ali, opet, dešavalo mi se. Onda u VirtualDub-u ostavim isti audio stream, ali rekomprimujem video stream, u niži bit rate i CBR, i onda je sve u redu.
Link to comment

Poštujem.Ja baš jurim xvidove sa velikim bitrejtom, jer ukoliko je "nedovoljan", neke posebno brze scene (npr. eksplozije u Emerihovim filmovima :D ) imaju "kockice" ili seckanja.A da VBR ume ponekad da zag0vna stvari, to da.Jel' ti makina "slabija" kad te običan xvid zeza?Ej, da ti ne pričaš o 720p ili 1080p (jer ja rabim samo 480)?

Link to comment
Poštujem.Ja baš jurim xvidove sa velikim bitrejtom, jer ukoliko je "nedovoljan", neke posebno brze scene (npr. eksplozije u Emerihovim filmovima :D ) imaju "kockice" ili seckanja.A da VBR ume ponekad da zag0vna stvari, to da.Jel' ti makina "slabija" kad te običan xvid zeza?Ej, da ti ne pričaš o 720p ili 1080p (jer ja rabim samo 480)?
Makina je prilično zverska, tako da to nije problem.Inače, dešava se i na 480, i na 720 i 1080.Moguće je i da meni neki codec brljavi, nije isključeno. A kad bolje pomislim, nije mi se odavno desilo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...