Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

znaci, braaate, hvala za trud ali ni to nije bilo u pitanju. naime, problem je bio u instalaciji acronis true image. on iz nekog razloga koristi previse network storage resources ili tako nesto. naknadno sam se sjetio da sam i njega instalirao negdje u vrijeme kad su poceli problemi. uninstall je sve rjesio. moze da se rjesi i ceprkanjem po registryju, ali nije mi bilo do toga, tako da sam samo maknuo true image
Nikad mi ne bi palo na pamet da je to u pitanju. Drago mi je da si resio problem.@kovikPretpostavljam da si na Windozi, javi ukoliko nisi. Po meni je najbolje resenje K-Lite Codec Pack (Standard) u kome se nalazi Media Player Classic Home Cinema. Mozes ga skinuti OVDE.
Link to comment
Izuzetno mocan plejer ali nisam bas siguran da je pogodan za technologically challenged™ (kako kovik sebe odredjuje).Uzgred, htedoh da te pitam... Sta mislis, ne bi bilo lose da na ovom subforumu postoji topic pod nazivom "Vesti" (pozeljno u stikiju™)? Potrebno je 1 vidljivo mesto gde bi ljudi kacili najnovije vesti i komentarisali ih... Edited by Jolly Roger
Link to comment
Uzgred, htedoh da te pitam... Sta mislis, ne bi bilo lose da na ovom subforumu postoji topic pod nazivom "Vesti" (pozeljno u stikiju™)? Potrebno je 1 vidljivo mesto gde bi ljudi kacili najnovije vesti i komentarisali ih...
Hm, pa vesti se uglavnom raspoređuju po određenim temama. U svakom slučaju, slobodan si otvoriti i načeti topik, pa ćemo da vidimo kako će da se primi.
Link to comment
Nikad mi ne bi palo na pamet da je to u pitanju. Drago mi je da si resio problem.@kovikPretpostavljam da si na Windozi, javi ukoliko nisi. Po meni je najbolje resenje K-Lite Codec Pack (Standard) u kome se nalazi Media Player Classic Home Cinema. Mozes ga skinuti OVDE.
Još jedan glas za Media Player Classic 6.4.xxx za Windžu, a SMPlayer za lindžu.
Izuzetno mocan plejer ali nisam bas siguran da je pogodan za technologically challenged™ (kako kovik sebe odredjuje).
:isuse: nisam tech challenged, ali jesam u svakom drugom smislu, očigledno.Treba mi standalone DivX/DVD plejer, dakle uređaj za zakačiti ćaletu na TV, a ne za instalirati na računar. Nikad nisam kupovao te stvari, jerbo koristim HTPC (CCCP+XMBC), tako da uopšte ne znam šta iole valja.
Link to comment

VLC Player je, izgleda, mnogo dobra stvar. Preporučili su mi ga za video (DivX, Matroska...) i to radi odlično, ne traži nikakve kodek-pakove (do sada sam koristio Media Player Classic).Ono što me je zaprepastilo je da se pojavljuje na spisku preporučenih plejera za reprodukciju 24-bitnog audio zapisa Linn Records-a. Napravio sam test poređenja sa Winamp-om (Hendl, Acis and Galatea, 24 bit, 88,2 kHz) i stvarno bolje zvuči (u Winamp-u sam morao da uključim podršku za 24 bita, ali to mu nije mnogo pomoglo). Kako sada stoje stvari koristiću ga i za audio i za video.

Edited by Anonymous
Link to comment
:isuse: nisam tech challenged, ali jesam u svakom drugom smislu, očigledno.Treba mi standalone DivX/DVD plejer, dakle uređaj za zakačiti ćaletu na TV, a ne za instalirati na računar. Nikad nisam kupovao te stvari, jerbo koristim HTPC (CCCP+XMBC), tako da uopšte ne znam šta iole valja.
Marfi: ako nešto može biti pogrešno shvaćeno, biće. Čak i ako ne može, opet će biti.
Link to comment

svchost.exe mi od juče neprestano jede 100% CPU-a.Nijedan drugi softver osim AV i Firewall-a nije aktivan.Device manager kaže da je s hardverom sve u redu.Skeniran komp na gamad, viruse i trojance.Šta može da bude i kako ga se rešiti?

Link to comment
Treba mi standalone DivX/DVD plejer, dakle uređaj za zakačiti ćaletu na TV, a ne za instalirati na računar. Nikad nisam kupovao te stvari, jerbo koristim HTPC (CCCP+XMBC), tako da uopšte ne znam šta iole valja.
http://www.tehnomanija.rs/katalog/philips-...vp-3350-58.htmlUz prost apdejt firmvera, bude stvarno dobar. Bez ijedne zamerke, za te pare.
svchost.exe mi od juče neprestano jede 100% CPU-a.Nijedan drugi softver osim AV i Firewall-a nije aktivan.Device manager kaže da je s hardverom sve u redu.Skeniran komp na gamad, viruse i trojance.Šta može da bude i kako ga se rešiti?
Probaj sa Malware Bytes (ako nisi, poshto sam juche istim reshio taj problem na jednom kompu), ako ne ide probaj sa ovim.
Link to comment

Preporuka i od mene za navedeni Philips.Ovaj tvoj link mi je iskočio odmah na početku guglanja, ali sam ipak pomislio da pitam još nekog od PPPoverenja ;) .Enivej, bio mi je aktivan nekakav spoolsv proces (koristi se za štampače) koji je za svoje potrebe koristio svchost-a.Kad sam ga deaktivirao od startovanja, svchost se spustio na prihvatljivih 0%U ovom momentu mi je aktivno nekih 5-6 programa, torenti, jedan video fajl je na pauzi...a sve ukupno CPU zauzeće: 10%Zasad sam se izvukaoHvala u svakom slučaju.

Link to comment
svchost.exe mi od juče neprestano jede 100% CPU-a.Nijedan drugi softver osim AV i Firewall-a nije aktivan.Device manager kaže da je s hardverom sve u redu.Skeniran komp na gamad, viruse i trojance.Šta može da bude i kako ga se rešiti?
Pokušaj pomoću ovog programa da otkriješ koji proces je pokrenut preko svchost.exe.
Link to comment

Hvala, čika tale.Deluje kao baš zgodna stvarčica.2gotivac: I tako nemam štampač niti imam nameru da šćampam nešto kod kuće. Kancelarija je sasvim dobro opremljena za te stvari, a gazda ćuti. whistling.gif

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...