Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ovako, treba mi za koleginicu neka literatura za ECDL na srpskom (moze i na engleskom) u pdf, doc, whatever, pa bih bio zahvalan eventualnom imaocu iste da je sharuje.Detalji na pm.Hvala unapred.
Imas PM sa srpskom verzijom, samo javni da li je to ok ili da saljem na eng?
Link to comment
probao sad sa sva tri .... nece !!pu!Sta da radim?
Dve tri stvari.Prvo, proveri da je u adobu izabran printer koji imaš. A ne fax ili, nedobob, neki tamo makrosoftov dokument wrajter....Ako jeste štampač. go to -> "Try this: In 'Advanced' preferences in the Acrobat print dialog box. Under PostScript Options, select 'Send for Each Page' for 'Font and Resource Policy'." - techarena.inif all else fails, try again :Dtj. pokušaj eventualno sa ovimedit: eh da, pdf-ovi mogu biti zaključani za štampanje. čisto da znaš :) Edited by Vapad
Link to comment
Dve tri stvari.Prvo, proveri da je u adobu izabran printer koji imaš. A ne fax ili, nedobob, neki tamo makrosoftov dokument wrajter....Ako jeste štampač. go to -> "Try this: In 'Advanced' preferences in the Acrobat print dialog box. Under PostScript Options, select 'Send for Each Page' for 'Font and Resource Policy'." - techarena.inif all else fails, try again :Dtj. pokušaj eventualno sa ovimedit: eh da, pdf-ovi mogu biti zaključani za štampanje. čisto da znaš :)
pod 1:tu lekciju sam odavno naucio....pod 2:imam Under PostScript Options i imam da izaberem Send for Each Page ali ovo " for 'Font and Resource Policy'." - techarena.in" - jokpod 2a:probao vise puta ... uvekza edit:PDF file properties:Printing: allowededit2: a fajl koji sknem sa linka i kada ga pokrenem kaze da se NE odnosi na moje HP uredjaje :unsure: Edited by eye of the beholder
Link to comment
pod 1:tu lekciju sam odavno naucio....pod 2:imam Under PostScript Options i imam da izaberem Send for Each Page ali ovo " for 'Font and Resource Policy'." - techarena.in" - jokpod 2a:probao vise puta ... uvekza edit:PDF file properties:Printing: allowededit2: a fajl koji sknem sa linka i kada ga pokrenem kaze da se NE odnosi na moje HP uredjaje :unsure:
Da li si siguran da je do štampača? Adobe Reader zna da da se užasno zabudži posebno posle nekog online update-a.Ja bih pre problem tražio u njemu, probaj sa nekom nižom verzijom: 8. nešto pa vidi imaš li istih problema.
Link to comment
Nista, probaj onda OVO.
znaci, braaate, hvala za trud ali ni to nije bilo u pitanju. naime, problem je bio u instalaciji acronis true image. on iz nekog razloga koristi previse network storage resources ili tako nesto. naknadno sam se sjetio da sam i njega instalirao negdje u vrijeme kad su poceli problemi. uninstall je sve rjesio. moze da se rjesi i ceprkanjem po registryju, ali nije mi bilo do toga, tako da sam samo maknuo true image
Link to comment
Da li si siguran da je do štampača? Adobe Reader zna da da se užasno zabudži posebno posle nekog online update-a.Ja bih pre problem tražio u njemu, probaj sa nekom nižom verzijom: 8. nešto pa vidi imaš li istih problema.
sve ostalo stampa ...dox, xls, ppt.....samo kad je pdf ... izbaci dva prozora:1.da li je stapac spreman - ok2.stampac nije instaliran - oki to je to ...
Ako ti je hitno (bez obzira na trajno rešenje), otvori pdf u Photoshopu i odštampaj ga odande.
To mozda nije lose ideja, samo neke budale su svoje prezentacije iz ppt fajlova snimale u pdf-u tako da imam gomile stranica. Hvala u svakom slucaju probacu. Edited by eye of the beholder
Link to comment
1.da li je stapac spreman - ok2.stampac nije instaliran - oki to je to ...
Za ovo kazu sledece:Remove the potentially problematic printer driver subkeys, which may be interfering with the printer you want to use. These may have been installed by third-party printer setup programs. Use the following steps to keep the printer driver and registry entries that came with Windows on your computer and remove all others that may be causing issues.Start Registry Editor if it is not open. To do this, click Start, click Run, type regedit in the Open box, and then click OK.Locate and then expand the following registry key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Print\Environments\Windows NT x86\DriversThe registry entries for the printer drivers that are installed on the computer are stored in the Version-x subkey or subkeys, where x is a number (typically 2 or 3).Export the Version-x subkey or subkeys. To do this, follow these steps: On the File menu, click Export.In the File Name box, type the name that you want to use for this key, such as print driver, and then click Save.Expand the Version-x subkey or subkeys, and then delete the printer driver entries. To do this, right-click each printer driver subkey, and then click Delete. Click Yes when you are prompted to confirm the deletion.Mada nikada nisam radio niti se sretao sa tim, tako da ne znam šta da ti kažem. Registar je osetljiv.
Link to comment

Foxit reader i rešite probleme pdf-a :DTako barem ja radim od slične situacije.O brzini da ne govorim.EDIT: Nego, jel' neko skoro kupovao štampač ili one multifunkcionalne uređaje?Treba mi jedan, inkjet jeftino nešto za-po-kući.

Edited by wall
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...