Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

- naravno ovo je i ključni razlog akupovine gotove mašine, meni je tako crkla nova grafa prošle godine koju sam srećom kupio posebno i na zamenu sam čekao bezmalo mesec dana angry.gif - dakle ostao bih bez kompa za to vreme da sam uzeo komplet kod njih- po zakonu prodavac mora da vam zameni ili popravi neispravnu komponentu u roku od 45 dana :frust: - stoga nikada gotova konfa i po mogućstvu ne sve u istoj radnji, mnogo je bolje dobiti pojedinačne garancije na svaku komponentu, u slučaju da nešto kasnije želite da prodate i upgrade-ujete- argument oko smaranja opet astoji, čak i ako se arazumete u nove mašine dovoljno je na bench-u ili forumu sk postaviti temu ili naći neku od već postojećih npr šta da kupim za 40000 dinkića i već za par sati će se javiti dežurni experti i ponuditi par best buy konfi u zavisnosti od onoga šta ste naveli kao vaše potrebe- dok ćete kupovinom gotovih konfi preplatiti, po pravilu, krš prepun zastarele tehnologije koje velike firme žele da se otarase, koji ćete kasnije (kada se uverite kako ste se zajebali) sa mukom ili nikako uspeti da unapredite...- mašinu možete sklopiti i sami uz neko bazično znanje engleskog i trocifreni iq, sve se svodi na praćenje uputstva koje dolazi uz matičnu...
A u boldovanom leži sledeći problem:Prilikom crkavanja komponente mogu se postaviti pitanja tipa: "Ko vam je ovo ovako ugradio?, "Naša komponenta je crkla od lošeg napajanja, dakle nismo mi, neko onaj ko vam je prodao napajanje krivi" i sl.Ako su neki skotovi lako ti se može desiti da ti ostane ili da keširaš za novu komponentu ili da probaš dokazati kako je ipak problem u njihovoj robi...Opet kažem, sve ima svoje i jedna i druga opcija....
Link to comment

Da iskoristim to što se trenutno priča o hardveru i da preporučim ovaj kuler:74366015.jpgUgradio ga (jedva je stao u kućište), ventilator podesio na najsporije (ne čuje se uopšte), overklokovao drljavi E5200 sa 2,5 na 3,5 GHz i produžio mu život za godinu dana. Temperatura procesora je 30 stepeni, a temperatura sistema 35. Mislim da sam rešio problem hlađenja za sledećih pet godina.Čudno je da ne postoji topik o hardveru, gde bi ljudi preporučivali (ili ne bi) komponenete koje su stavili.

Link to comment
Da iskoristim to što se trenutno priča o hardveru i da preporučim ovaj kuler:74366015.jpg Mislim da sam rešio problem hlađenja za sledećih pet godina.
Mislim da si rešio problem klimatizacije sobe za sledeće leto :DDobro si imao mesta ugurati u kućište...
Link to comment

Uf, deluje opako, ima kolko, 800g, kilo :Hail: Ja sam hteo vendetu 2 ali se predomišljam, moj otključani fenom 2 se ne greje...Ali mi je 4850 ko usisivač pa gledam Arctic-Cooling%20Accelero%20Twin%20Turbo.jpgovo da stavim, da se rešim bede :)btw anon, ćestitam na kupovini, da služi dugo i dobro !

Link to comment

Jedva (ostalo mi pola cm lufta), a imam Chieftec midi kućište.U ovom slučaju se vide prednosti samostalnog sklapanja kompjutera (ne trvrdim da nema i mana): kupio sam ovaj kuler i omogućio sebi pauzu od godinu za kupovinu nove ploče, procesora i memorije, a one će do tada značajno pojeftiniti. I tako svake godine. Jedne godine procesor, druge hard, treće grafika. Uvek imam neke troškove, ali nikad za čitav kompjuter.edit:

Uf, deluje opako, ima kolko, 800g, kilo.
Valjda 850 g, ne sećam se tačno, ali težak je (dobije se neka sklepotina od limova i šrafova, pa sve to za nekoliko AMD i Intel standarda i fiksira se na zadnju stranu ploče, da se cela konstrukcija ne bi srušila). Edited by Anonymous
Link to comment

Znam da je bilo, al...Hoću iz mp3 fajla dužine sat i po da iščupam deo od par minuta, negde iz sredine.Treba mi neki jednostavan (for dummies) i nadasve "jeftin" programčić.

Link to comment

Mislim da se kod prodavaca internet sati može, za 60 dindži ili tako nešto, registrovati fizičko lice kao korisnik, pa koristiš njihov mejl. Eunet, panet, madnet, 3dnet......

Link to comment

izgleda da mi je vrisnuo wireless router - koristio onaj linksys plavi sa one 2 antene pozadijel to ima smisla davati na popravku ili je jeftinije da se odmah kupi novo, ako je ovo resenje onda sta i gde u beogradudajte samo neki plag end plej za idiota i da ima jak signal - ako je od nekog znacaja za pricu u kuci se trosi 1 PC i 1 Macpuno hvala

Link to comment

Okreni 2431 425, PC Trio, u kraju su ti, pod uslovom da još uvek postoje (nisam ih zvao tri godine). Nekad je to bio dobar servis. Mada sumnjam da će neko hteti da ti da ti to popravlja. Ukoliko kupuješ novo, kupi ponovo nekog plavog.

Link to comment

Ovako, treba mi za koleginicu neka literatura za ECDL na srpskom (moze i na engleskom) u pdf, doc, whatever, pa bih bio zahvalan eventualnom imaocu iste da je sharuje.Detalji na pm.Hvala unapred.

Edited by gotivac
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...