Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

- pa na našem tržištu je trenutni best buy Corsair CX400W za 4-4,5k dinkića i ko to napajanje nađe amora dalje da traži, za neku normalnu konfu bez cf ili dual gpu kartica tipa 4870x2 ovo napajanje je i više nego dovoljno- za istu lovu bi ubrzo trebalo da stigne i StealthXStream 400 W (OCZ400SXS)- možda i Gigabyte SUPERB GE-R460 za oko 3500 ali je ovo napajanje ipak za klasu slabije od gore pomenutih- inače low end napajanja lc power pravi Huntkey, evo 1 primera njihovog proizvodaHuntkey Green Star 450 W

This is without questioning the worst "branded" power supply we've seen. Thermaltake PurePower 430 W NP is another power supply that can't deliver its labeled power, but at least this Thermaltake model doesn't explode if you try to pull its labeled power.This is probably the worst “branded” power supply we’ve seen in our life:
  • Its wires are thinner than required (20 AWG vs. 18 AWG).
  • It can’t deliver its maximum labeled power (450 W), being in fact a 360 W unit (the labeled 450 W is peak power, which can only be pulled for a few seconds).
  • It explodes if you try to pull more than 80% of its load (360 W).
  • It doesn’t offer any kind of protection (or it wouldn’t explode).
  • Its efficiency is very good (i.e. above 80%) if you pull up to 60% of its maximum load (270 W), but if you go over this it drops below 80%.

Does this mean that Huntkey is making false claims and should be sued? Unfortunately no, as the manufacturer doesn’t say the methodology they used to label their power supply – maybe they labeled the unit inside a freezer in China, who knows? :lol: The fact is that under real-world conditions, with a room temperature between 45º C and 50º C this power supply can't deliver 450 W continously.In summary, would you buy a 450 W power supply that can only deliver 360 W and explodes if you try to pull more than that?

- u boldu je ključno pitanje za potencijalnog kupca kućišta sa napajanjem koje si ti predložio
Link to comment
E, jesi ovo probo, čipovani gadovi to vole - naime resetiranje, u ovom slučaju:de-sheruj ih, pa ih re-sheruj. Njihov folder, jel. pazi da uzmeš, pa da opet dadneš network access, read & write.
probao, nista :(
Link to comment
- pa na našem tržištu je trenutni best buy Corsair CX400W za 4-4,5k dinkića i ko to napajanje nađe amora dalje da traži, za neku normalnu konfu bez cf ili dual gpu kartica tipa 4870x2 ovo napajanje je i više nego dovoljno- za istu lovu bi ubrzo trebalo da stigne i StealthXStream 400 W (OCZ400SXS)- možda i Gigabyte SUPERB GE-R460 za oko 3500 ali je ovo napajanje ipak za klasu slabije od gore pomenutih- inače low end napajanja lc power pravi Huntkey, evo 1 primera njihovog proizvodaHuntkey Green Star 450 W - u boldu je ključno pitanje za potencijalnog kupca kućišta sa napajanjem koje si ti predložio
Preneću to stotinama nezadovoljnih kupaca lc 420 napajanja (što osmica što dvanestica) :), to all fairness - korsejer obožavam , a i gigabajova su u toj, višoj, klasi samo na dnu, lc je na vrhu svoje, niže, klase, cene to i pokazuju. Video sam i anteke earthwatts koji su se zapalili, šta sad. Čak i 4730, koja troši (i hvala što si skrenuo pažnju) na onoj mašini u piku 300w, kontaš ti disproporciju, znam savršeno dobro koliko znači kvalitetno napajanje, ali ja na stolu imam lc 5550, jer daje beng for bucks, tih je i hladan.
Link to comment
problem sa mrezom.na jednom kompu imam xp, na laptopu win7. do juce je sve radilo normalno, od juce popodne odjednom ne mogu sa laptopa da pristupim shareaovanim fajlovima sa drugog kompa. internet funkcionise bez problema, a sa desktop kompjutera mogu da pristupim shareavanim fajlovima sa laptopa. jedino sto mi pada na pamet da sam posebno uradio juce u to doba je instaliranje windows updatea. nisam bash siguran da je tacno u to vrijeme pocelo sa problemima. probao sam i da potpuno disableujem firewall, ista stvar. molim vas pomozite, pare nisu problem.
Ako sam te dobro razumeo, imas problem sa Access Denied Error. Ukoliko je tako, probaj ovo, mozda pomogne:Fixing Network Access Denied Error On Windows ComputersSamo pripazi da maksimalno ispostujes uputstvo, nije sala prckati po registrima.
Link to comment
Vredi li ovo 30 000 dinara (bez monitora)? Treba mi za kućnu upotrebu, internet+malko igranja, ništa profi.Ako imate neki bolji predlog za ove novce, dobrodošao je.Smorila me ova moja starudija od kompa, a ne umem sam da napravim konfiguraciju.
Predlog. Kako već nisi preterano zahtevan korisnik, vidi kod većih prodavaca gotove konfiguracije (Pakom, Comtrade, List, WinWin i sl)Uzmeš nekoliko konfiguracija do iznosa koji hoćeš da daš, proveriš malo na internetu za ploče, grafičke, ko daj dužu garanciju i to je to.Sklapanje po svojoj želji je poprilično smarajuće a može ti se desiti da upariš nešto što baš neće da se druži... Edited by wall
Link to comment
Ako sam te dobro razumeo, imas problem sa Access Denied Error. Ukoliko je tako, probaj ovo, mozda pomogne:Fixing Network Access Denied Error On Windows ComputersSamo pripazi da maksimalno ispostujes uputstvo, nije sala prckati po registrima.
da, to je taj problem, ali to nije rjesenje :(vec mi je postavljeno to restrictanonimous na 0thanks anyway :]mrzim kompjutere...
Link to comment
da, to je taj problem, ali to nije rjesenje :(
Nista, probaj onda OVO.
Jel moze neko da mi posalje onaj fajl za cryptload sto sam pali i gasi onaj telekomov veliki modem?Hvala unapred.
Ako nisi previse lenj, najbolje bi ti bilo da napravis skriptu sam, nije mnogo komplikovano. Evo uputstva:Uputstvo za generisanje skripte Edited by Jolly Roger
Link to comment
Predlog. Kako već nisi preterano zahtevan korisnik, vidi kod većih prodavaca gotove konfiguracije (Pakom, Comtrade, List, WinWin i sl)Uzmeš nekoliko konfiguracija do iznosa koji hoćeš da daš, proveriš malo na internetu za ploče, grafičke, ko daj dužu garanciju i to je to.Sklapanje po svojoj želji je poprilično smarajuće a može ti se desiti da upariš nešto što baš neće da se druži...
Iako se u principu slazem, ima i drugih faktora. Meni najveci problem sa gotovim konfiguracijama je sto se precesto (iskljuchivo) skrtari na bitnim stvarima. Kolega mi ovih dana kupuje masinu s kojom misli da ne kupuje nista odredjeno vreme, kostace ga nesto preko 40k... i posto sam se ja malo vise iscimao oko kupovine koju sam isto obavio, pogledao sam u flajeru shta sve dobija za te pare, malo pogledao na netu i video da mu plocha vredi chak 40 evra. Kakvo je kuciste, i josh bitnije kakvo je napajanje i nije mi do razmishljanja...Naravno, meni je moje cimanje oko mozganja shta uzeti bilo neopisivo smaranje, jer jednostavno ne pratim shta se deshava, niti me interesuje, osim svakih nekoliko godina kad neshto kupujem. Tako da mi je iz lichnog iskustva jasno zashto neko ne zeli da sam odluchuje shta da uzme (smara), ali meni ne ide procesor od 140 evra u plochu od 40. Ne umem da preciziram zashto, magistrale, propusni opseg, kurci-palci, i have no idea, ali mi je u najmanju ruku nelogichno. Edited by Venom
Link to comment
Iako se u principu slazem, ima i drugih faktora. Meni najveci problem sa gotovim konfiguracijama je sto se precesto (iskljuchivo) skrtari na bitnim stvarima. Kolega mi ovih dana kupuje masinu s kojom misli da ne kupuje nista odredjeno vreme, kostace ga nesto preko 40k... i posto sam se ja malo vise iscimao oko kupovine koju sam isto obavio, pogledao sam u flajeru shta sve dobija za te pare, malo pogledao na netu i video da mu plocha vredi chak 40 evra. Kakvo je kuciste, i josh bitnije kakvo je napajanje i nije mi do razmishljanja...Naravno, meni je moje cimanje oko mozganja shta uzeti bilo neopisivo smaranje, jer jednostavno ne pratim shta se deshava, niti me interesuje, osim svakih nekoliko godina kad neshto kupujem. Tako da mi je iz lichnog iskustva jasno zashto neko ne zeli da sam odluchuje shta da uzme (smara), ali meni ne ide procesor od 140 evra u plochu od 40. Ne umem da preciziram zashto, magistrale, propusni opseg, kurci-palci, i have no idea, ali mi je u najmanju ruku nelogichno.
Sve stoji ali ako ti neki od ozbiljnijih "sklapljača" sklopi konfiguraciju i da na nju 24-36 meseci garanciju, rešio si problem cimanja što se tiče kvaliteta, imaš PC koji će ti raditi isto kao i prvog dana, a ako ne -reklamacija. Koliko sam uspeo videti sve veće kuće nude i konfiguracije s ozbiljnim kućištima, napajanjima i hlađenjem, naravno koliko para-toliko....Da budem jasan, nikoga ne odgovaram da ne bira sam komponente, neko to mora ili jednostavno voli, ili gleda da za svoj novac dobije apsolutno najbolje moguće no ako tako kreneš ili ćeš morati od više trgovaca kupovati komponente što je već zlo samo po sebi, ili od jednog ali s onim što on ima na lageru.Tako sam radio i ja bar zadnjih desetak godina, sada već par puta što sebi ili bližnjim samo pitam do koliko novca i čemu će da služi i preporučim model neke kuće koja sklapa.Ustvari, za sebe sam bio najgori, kućni PC sam kupio u jednom megamarketu, završio je u istim kolicima sa Domestosom i Arielom jbg biJo na akciji :D
Link to comment

:DSve se slazemo. Gotovo je posebno ispravan put, ako cesh da kazesh 'hocu taj procesor i tu grafichku, a ovo ostalo stavi bilo shta' :). Ako sastavljash sam, ono shto nikako nije vredno truda je ici od radnje do radnje u potrazi za shto boljom cenom. Jedino shto sam sad uradio slichno tome je za RAM, jer tu gde sam sve uzeo nisu imali nishta osim jako skupog, za koji nisam imao pare, a i da jesam ne bih ga hteo :). Ironija je shto sam se na kraju vratio u istu radnju, jer su juche dobili neku relativno povoljnu.Jedino shto zaista veoma smara kod gotove mashine je kad imash neki sitan kvar, a morash da nosish celu mashinu i ostanesh bez nje na tipa 7 dana, a chesto i vishe od toga. Naravno, ushtedecesh vreme odmah na pochetku, jer cesh se manje iscimati. Win some, lose some.

Link to comment
:D Sve se slazemo. Gotovo je posebno ispravan put, ako cesh da kazesh 'hocu taj procesor i tu grafichku, a ovo ostalo stavi bilo shta' :) . Ako sastavljash sam, ono shto nikako nije vredno truda je ici od radnje do radnje u potrazi za shto boljom cenom. Jedino shto sam sad uradio slichno tome je za RAM, jer tu gde sam sve uzeo nisu imali nishta osim jako skupog, za koji nisam imao pare, a i da jesam ne bih ga hteo :) . Ironija je shto sam se na kraju vratio u istu radnju, jer su juche dobili neku relativno povoljnu.Jedino shto zaista veoma smara kod gotove mashine je kad imash neki sitan kvar, a morash da nosish celu mashinu i ostanesh bez nje na tipa 7 dana, a chesto i vishe od toga. Naravno, ushtedecesh vreme odmah na pochetku, jer cesh se manje iscimati. Win some, lose some.
- naravno ovo je i ključni razlog akupovine gotove mašine, meni je tako crkla nova grafa prošle godine koju sam srećom kupio posebno i na zamenu sam čekao bezmalo mesec dana angry.gif - dakle ostao bih bez kompa za to vreme da sam uzeo komplet kod njih- po zakonu prodavac mora da vam zameni ili popravi neispravnu komponentu u roku od 45 dana :frust: - stoga nikada gotova konfa i po mogućstvu ne sve u istoj radnji, mnogo je bolje dobiti pojedinačne garancije na svaku komponentu, u slučaju da nešto kasnije želite da prodate i upgrade-ujete- argument oko smaranja opet astoji, čak i ako se arazumete u nove mašine dovoljno je na bench-u ili forumu sk postaviti temu ili naći neku od već postojećih npr šta da kupim za 40000 dinkića i već za par sati će se javiti dežurni experti i ponuditi par best buy konfi u zavisnosti od onoga šta ste naveli kao vaše potrebe- dok ćete kupovinom gotovih konfi preplatiti, po pravilu, krš prepun zastarele tehnologije koje velike firme žele da se otarase, koji ćete kasnije (kada se uverite kako ste se zajebali) sa mukom ili nikako uspeti da unapredite...- mašinu možete sklopiti i sami uz neko bazično znanje engleskog i trocifreni iq, sve se svodi na praćenje uputstva koje dolazi uz matičnu...
Link to comment

Problem. Sa laptopa greškom obrisan neki driver za grafičku (ATI 9700, valjda). Pri pokušaju da se ponovo instalira driver, izbacuje ovu poruku:

setup was unable to complete the instalationtry to setup your display adapter with a standard VGA driver before running setup
Šta činiti?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...