Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

U sound forgeu, dole desno imas gdje pise frekvencija npr. 41000Hz, na nju klikni dva puta pa je smanji na npr. 32000... tako, igraj se dok ne ubodes...
Ovo jednostavno nije tačno. To je frekvencija uzorkovanja audio (analognog) signala pri njegovom konvertovanju u digitalni format i jedino što se može postići smanjivanjem iste je smanjenje kvaliteta zvuka. Opcija koja je njemu potrebna je Strech, mislim da se nalazi u Edit meniju SF-a, ne mogu da tvrdim sa sigurnošću jer nemam instaliran SF.
Link to comment

ok moji prvi post na ovom pdfuzašto ne mogu od juče ni iz opere niti iz explodera da otvorim svoj a samim tim ni flickr uopšte dok ostali drugari mogu laćano? da li sam stisnula nešto u podešavanjima? otkud znamedit: ok je sad

Edited by Maya Order
Link to comment
Ovo jednostavno nije tačno. To je frekvencija uzorkovanja audio (analognog) signala pri njegovom konvertovanju u digitalni format i jedino što se može postići smanjivanjem iste je smanjenje kvaliteta zvuka. Opcija koja je njemu potrebna je Strech, mislim da se nalazi u Edit meniju SF-a, ne mogu da tvrdim sa sigurnošću jer nemam instaliran SF.
Atreid ne lupeta napamet. Ko sumlja u Atreida neka provjeri. Atreid je govorio. Hough.
Link to comment
Koja su kucista najbolja [ovo koje sada koristim ce se uskoro zapaliti]?
Najbolji odnos kvalitet/cena (kad su u pitanju manje kvalitetna kucista) ima Codegen. Svakako se ne moze porediti sa gore pomenutim, ali za malo vise para od "generic" kucista se dobija kuciste sasvim pristojne izrade i prostojnog napajanja, a u zavisnosti od modela i lepog izgleda...
Link to comment
Najnovija kataklizma:Htela da instaliram free verziju AVG-a, ali se ispostavilo da je link vodio do adware bombe, koja je, naravno, eksplodirala svuda po mom kompu. Bilo i trojanaca, i browser hijackera i spywera- svega zivog.
Ne bih da se pravim pametan, ali ne razumem kako je ovo moguce... Zasto freeware ne downloadujes sa sajta proizvodaca?
Link to comment

Hvala vam na savetima. Trazeci kuciste koje je bolje od prethodnog i jeftinije od 100e dosao sam do modela Chieftec DX [400w]. Koliko za komp znaci stavljanje dodatnih coolera [nisam gamer, ponekad uvece ostavim komp da skida nesto sa neta]. Ako bi ih trebalo staviti, koji prave najmanje buke?

Link to comment

Znaci kuciste i napajanje? Ne moras obavezno da uzimas u kompletu, mada ako ti je tako lakse...Sto se tice dodatnih kulera, ako nemas nameru da klokujes mislim da ti nece biti potrebni. Takodje, uz vecinu kvalitetnijih kucista vec dolaze kuleri (obicno jedan da uvlaci, a drugi da izvlaci vazduh). Ovo koje si pomenuo ima moja sestra vec cetiri godine i sve radi OK. Ako te ne mrzi, iskombinuj nestoKucistaCMTTChieftecAntecNapajanjaChieftecCMTTLC Power

Edited by nbg4ever
Link to comment

A je l' starije no name kuciste (4-5 god) moze da posluzi za novu plocu ako se ubaci jace napajanje, ili je neupotrebljivo zbog manjka kulera, rizika da spali plocu i sl?

Link to comment

Ako je kompatibino sa plocom ne bi trebalo da bude problema. Ubacis neko bolje napajanje i miran si. Sto se kulera tice, uvek mozes da kupis dva komata (kostaju po nekoliko stotina dinara) i da ih zasrafis na za to predvidjena mesta. Naravno, ako se ima para, kao sto je Filipenko rekao, vec za pedesetak evra je moguce uzeti sasvim OK model sa kojim ces biti siguran.

Link to comment
Aha. Planiram da zgovnam neku konfiguraciju pa gledam sta mi sve treba tj. da l' mi koristi nesto od postojece (ocigledno samo monitor i zvucna karta).
Tastatura, mish, CDromovi, rezaci (zavisi sta imas). HDD, ali bolje je uzeti novi a ovaj ostavis kao drugi, sve kartice osim graficke, modem... itd.Zapravo, treba ti nova ploca, procesor, memorija, graficka, HDD, kuleri,... i nista mi vise ne pada na pamet, sve ostalo ti zavisi od volje za novim i budzetom kojim raspolazes...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...