Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Može biti memorija, napajanje, struja do napajanja, pregrevanje, drajveri...proveri prvo produžne i ostale kablovepotom memorijahttp://hcidesign.com/memtest/ovde imaš programče za testiranje memorije iz win okruženja, nije sjajan ali je lak za korišćenje. Optereti svu slobodnu memoriju.To proteraš, ako pukne i restartuje, ti opet test pokreni, mora svaki put da pukne, najbolje na istom mestu.po tome kako ti je monitor škljocnuo i ta da se nekada samo blokira, moglo bi i napajanje da bude.opet, može i grafička da budetu možeš 3d mark neki da nađeš i staviš, on je za grafiku, ali i, delom, za napajanje. Kada opteretiš računar, on vuče više struje.Ono što se traži je konzistentnost u pucanju, da bi mogao utvrditi šta je tačno u kvaruSve što možeš da uradiš nakon testova je da ga otvoriš, skineš memoriju i kartice i lagano, četkicom nekom, da očistiš slotove, memoriju i, eventualno, kuler na procesoru. To ako znaš gde je šta, a ako ne morao bi na kanal...P.S. okači ti taj damp fajl, taj dmp, možda neko može da iz njega vidi šta te zeza

Link to comment
izgledaq da mi je sevnuo prenosni western digital od 200gb, sva muzika, filmovi, slike.... :(stvar je u tome da se pri prenosu laptopa pomerao kabl i onda ga je ukljucivao/iskljucivao i sada imam signal na lampici, ali ga komp vise ne moze prepoznati. da li je neko imao wd i koje su mi nade da ga spasim?
Usled tih uključivanja, isključivanja, verovatno dok je HD nešto pisao, otišao ti je MBR. Možeš da probaš sa nekim od tool-ova da popraviš MBR, i trebalo bi da radi. Naravno, ako nije totalno zveknuo.
Link to comment
...
Hvala Vapad na iscrpnom objasnjenju :) Od svega ovoga samo sam poterao taj Memtest i ocistio registry, i, da ga ne ureknem, komp ceo dan radi kao podmazan :huh: Sinoc sam celu noc guglao, razni ljudi su pokusavali razne stvari, i niko se nije na kraju javio da kaze 'stvar je u tome, uradio sam to, sad vise nema problema', vec se sve zavrsavalo na 'drzim palceve i nadam se da nece opet'. Izgleda cu tako i ja, dok se opet ne uzjoguni :)
Link to comment

Problem sa aplikacijom ShazamID* na Nokia telefone.Jednostavno nece da se "radi" izbacuje sledecu poruku

"ShazamID Central has not yet receved this indentity. Please retry shortly"
Inace internet na istom tom mobilnom, odlicno radi, kako GPRS tako i MMS.*aplikacija ShazamID bi trebala da bude odgovor za TrackID koji radi samo na SonyEricsson-ima.Ako neko od forumasa ima neku ideju zasto, ili jos bolje rasenje.. ako neko ima tu aplikaciju, da mi posalje!!
Link to comment

instalirao sam bluetooth driver za win 7 i sad neće da mi prepozna miš. Instalira se zasebno kao ps-2 a na bt uopšte neće da ga detektuje. Probao sam da nadjem driver za njega, ali mrka kapa pošto je http://ecx.images-amazon.com/images/I/21JE...L500_AA200_.jpg ovaj modelšta da radim?edit: da, deinstalirao sam bio bt driver, ali ni to nije pomoglo, pa sam ga opet vratio

Edited by Kelt
Link to comment
instalirao sam bluetooth driver za win 7 i sad neće da mi prepozna miš. Instalira se zasebno kao ps-2 a na bt uopšte neće da ga detektuje. Probao sam da nadjem driver za njega, ali mrka kapa pošto je http://ecx.images-amazon.com/images/I/21JE...L500_AA200_.jpg ovaj modelšta da radim?edit: da, deinstalirao sam bio bt driver, ali ni to nije pomoglo, pa sam ga opet vratio
Ček, aj ponovo, koji je tačno miš, toshiba ???, nije sl500 a nije ni aa200 po pretragama. Koji je to kompjuter i koji plavi zubić instaliraš...interni, eksterni i čiji?I sad, instalira se posebno kao ps-2 ?Ti imaš bluetooth miša koji se tako instalira a neće da radi kada instaliraš int./ext. bluetooth ?
Link to comment

instalirao sam toshibin bluetooth stack i on prepoznaje recimo kad upalim mob, ali miša neće, a njega u međuvremenu win instalira kao ps/2. Bt je interni na lapu.Sve je funkcionisalo dok je radio Microsoftov bt stack, i sad neće...miš je neki anonimus, toshiba wireless with bluetooth technology, model n554, nigde ne mogu da nadjem ikakav drajver

Link to comment
toshiba a300-20n... uradio sam system restore malopre, medjutim sve je isto. A bt monitor ne ide uz drajver? Sad cu da ga tražim
Hm, gledam drajvere, nema monitora, ima stack , ja se nisam sretao sa takvim problemom, čitam i generalno ljudi imaj sličan problem sa bluetooth mišonjama...pa se spominje skidanje bt stacka toshibinog i stavljanje monitora for ms...Ako je verzija stacka na stajtu novija skini i probaj ponovo, možda su rešili problem.Skini miša, tj. obriši ga iz hardver menadžera, skini bt drajver, restartuj računar, pa probaj sa novim stackom...edit: ima ovde i neki Registry Patch 1.2, za jednu od verzija te tošibe, na toshibinom sajtu, kaže "Registry Patch for Devices and Printers" ...hmmm...pa, ne mož škoditi, a bolja išta no reinstall Edited by Vapad
Link to comment
edit: ima ovde i neki Registry Patch 1.2, za jednu od verzija te tošibe, na toshibinom sajtu, kaže "Registry Patch for Devices and Printers" ...hmmm...pa, ne mož škoditi, a bolja išta no reinstall
Ja sam zadovoljni korisnik TBSa, ali sa mišonjama nisam imao posla pa se ne bih mješao. Nego oko ovog registry patcha.. meni se čini da je to 1 specifikum za nas korisnike Prozora 7.
Link to comment
Ako je verzija stacka na stajtu novija skini i probaj ponovo, možda su rešili problem.Skini miša, tj. obriši ga iz hardver menadžera, skini bt drajver, restartuj računar, pa probaj sa novim stackom...edit: ima ovde i neki Registry Patch 1.2, za jednu od verzija te tošibe, na toshibinom sajtu, kaže "Registry Patch for Devices and Printers" ...hmmm...pa, ne mož škoditi, a bolja išta no reinstall
ovaj stack je i napravio problem.. Sve je radilo ok i ja kako radio update za sve, instalirao i to, medjutim...Ne vidim gde je registry patch, neće da prikaže stranuA ono je monitor for microsoft? Pod kojim imenom ga tražimedit: našao Edited by Kelt
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...