Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Problem sa zvučnicima na kompu. 5.1 sistem koji kada ga testiram sa kompa radi savršeno. Međutim, zvuk filma sa bs-a ili muzika sa winampa idu samo na 2.1! Na onoj kutijici od zvučnika ima neki prekidač sa položajima 6 i 2/4. Ovo sve se dešava kada je u položaju 6.Kada prebacim na 2/4, rade svi zvučnici osim frontalnog! U čemu je fora?

Link to comment
Problem sa zvučnicima na kompu. 5.1 sistem koji kada ga testiram sa kompa radi savršeno. Međutim, zvuk filma sa bs-a ili muzika sa winampa idu samo na 2.1! Na onoj kutijici od zvučnika ima neki prekidač sa položajima 6 i 2/4. Ovo sve se dešava kada je u položaju 6.Kada prebacim na 2/4, rade svi zvučnici osim frontalnog! U čemu je fora?
Ja sam imao problem kod kolege, rešio sam ga kroz drajvere, ali na silu, moram da ga pitam da li se seća kako.Ajant23 je u pravu, ima tu ali je bolje probati sa Media Player Classic Home Cinema , mnogo bolja podrška, takođe, sa k-lite u ffd audio mixeru, ako nećeš kroz MPC-HC, omogućava zezanje sa kanalima. U winampu, plaginovi, autput, direkt saund pa tamo menjaj sa primary sound na...hm...realtek? ili ...kako već ide... mada postoji i winamp surround edition, pa probaj to. Hm...predugo sam na sedmici, ne mogu da se setim ni podešavanja kroz realtek drajvere, uglavnom sam negde gde je pisalo generic dok su radila samo dva prebacio na room i dobio svih šest ali sa ehom pa sam tu radio, menjao verzije, i sredio.Nadam se da će biti makar malo od pomoći.
Link to comment

Samo obrati pažnju, ukoliko imaš XP, combofix od skora uključuje firewall, vraća defaultna podešavanja na "change the way security center alerts me" u pomenutom security centru i uključuje...ili isključuje...advance text service... pa nemaš EN/SR ili šta već dole pokraj sata. BTW, menjaj taj avast. nemam preporuka za AV

Link to comment

Ako te ne uznemirava o bezbednosti sistema a ti nemaš problema...ne diraj...inače, u kontrolnom panelu imaš štit ikonicu security center...kada to otvoriš i skroluješ dole imaš firewall a sa leve strane kao opciju imaš "change the way..."...ja tu obično sve isključim.

Link to comment

izgledaq da mi je sevnuo prenosni western digital od 200gb, sva muzika, filmovi, slike.... :(stvar je u tome da se pri prenosu laptopa pomerao kabl i onda ga je ukljucivao/iskljucivao i sada imam signal na lampici, ali ga komp vise ne moze prepoznati. da li je neko imao wd i koje su mi nade da ga spasim?

Link to comment
izgledaq da mi je sevnuo prenosni western digital od 200gb, sva muzika, filmovi, slike.... :(stvar je u tome da se pri prenosu laptopa pomerao kabl i onda ga je ukljucivao/iskljucivao i sada imam signal na lampici, ali ga komp vise ne moze prepoznati. da li je neko imao wd i koje su mi nade da ga spasim?
Ovi (by Vapad) rade WD.
Link to comment
Jesi li podesio u BSPlayeru ovde: right-click player>options>preferences>intervideo AC3 (6 speaker mode)?
Jesam, ali nema efekta. U stvari, svaki put kada pokrenem BS to polje pored "6" mi je odčekirano. Ja nanovo čekiram, ali se ništa ne dešava.
Ja sam imao problem kod kolege, rešio sam ga kroz drajvere, ali na silu, moram da ga pitam da li se seća kako.Ajant23 je u pravu, ima tu ali je bolje probati sa Media Player Classic Home Cinema , mnogo bolja podrška, takođe, sa k-lite u ffd audio mixeru, ako nećeš kroz MPC-HC, omogućava zezanje sa kanalima. U winampu, plaginovi, autput, direkt saund pa tamo menjaj sa primary sound na...hm...realtek? ili ...kako već ide... mada postoji i winamp surround edition, pa probaj to. Hm...predugo sam na sedmici, ne mogu da se setim ni podešavanja kroz realtek drajvere, uglavnom sam negde gde je pisalo generic dok su radila samo dva prebacio na room i dobio svih šest ali sa ehom pa sam tu radio, menjao verzije, i sredio.Nadam se da će biti makar malo od pomoći.
Pa nemam pojma, onako laički, da je do drajvera problem kapiram da ni test zvučnika ne bi radio kako valja? Ipak mislim da je nešto do setovanja plejera, ali na žalost nisam razumeo većinu od ovoga što si napisao, od "Media Player.." do "winamp surround". :lol: Inače mi se ovo isto dešava i na sedmici i na xpu. Ništa, nastavljam da čačkam kad dođem sa posla pa ću da kmečim ovde opet. Hvala vam!
Link to comment
Jesam, ali nema efekta. U stvari, svaki put kada pokrenem BS to polje pored "6" mi je odčekirano. Ja nanovo čekiram, ali se ništa ne dešava.Pa nemam pojma, onako laički, da je do drajvera problem kapiram da ni test zvučnika ne bi radio kako valja? Ipak mislim da je nešto do setovanja plejera, ali na žalost nisam razumeo većinu od ovoga što si napisao, od "Media Player.." do "winamp surround". :lol: Inače mi se ovo isto dešava i na sedmici i na xpu. Ništa, nastavljam da čačkam kad dođem sa posla pa ću da kmečim ovde opet. Hvala vam!
:lol: Da, jasno mi je...ja imam problem, ne mogu rečima objasniti, meni je to u glavi serija povezanih slika...mnogo problema imam zbog toga.Evo ovako.http://www.free-codecs.com/K_Lite_Codec_Pack_download.htmovde imaš novi K-Lite kodek pack, najnoviji, skini full i instaliraj, on će sam reći ako nešto treba da se ukloni pre no što se instalira, ide i na sedmicu.Kada budeš instalirao....ideš isključiš sve u tools osim ovog za sedmicu, na sedmici, na xp-u svepa next na additional tasks... tu je sve ok, u principu, ja isključujem poslednju opciju "visit website for news and updates"...nextenable internal decoder for H.264 video čekiranonextfile associations, meni prepoznaje BS.Player (btw, mislim da je poslednja dobra verzija BSa 137.826)ali kao što rekoh sada za sve koristim media player, fino radi prevod sa njim, tj. lako se sredi a za zvuk je mnogo bolji, čak ga koristim za audio knjige zbog normalizacije...E sad, next, tu izabereš 5.1 to bi bilo to...pa pokušaja winamp guglaj :D Edited by Vapad
Link to comment
Evo ovako....
:Hail: Radi!!!Doduše samo u MPC-u, a ja navikao na BS. Mislim da sam se zeznuo kod setapa tamo oko playera, kako sad to da podesim i neću više da te mučim?Odo guglam za winamp! Edited by Idioteque
Link to comment

hmmmprobaj:otvoriš BS player...ctrl+P?a ako ne pogledaćemo ffdshow audio podešavanja u start meni\programi\K-Lite Codec Pack\Configuration -> ffdshow audio decoderali nadam se da će proraditi pre togaA ako hoćeš da povežeš BS sa video fajlovima, ako na to misliš, ideš na file types, označiš avi i čekiraš "register extensions on player start" i restartuješ bs play

Edited by Vapad
Link to comment

Posedujem problem. Zadnjih par dana kompjuter se nekoliko puta restartovao, iz cista mira. Posle jednog od restarata pojavila se ona poruka 'system recovered from a serious problem', i prijavi mi 2 fajla, oba u temp folderu: Mini111909-01.dmp, i sysdata.xml. Inace, ne restartuje se uvek, nekad se monitor iskljuci na sekundu pa nastavi da radi k'o da se nista nije desilo, nekad se skroz zamrzne pa moram ja da resetujem. Google mi je ponudio masu nicega, pa mi je ovo poslednja nada :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...