Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

<br />ne, vec da ne kapiras salu i sitan potprc<br />
Ja i te kako kapiram šalu i sitan potprc, ali kad ja to isto uradim u suprotnom smeru , onda bude moderator je pristrasan. Ili se na račun Njegovog Božanstva Mekintoša ne sme potprckivati? Al nećemo dalje o tome na ovom topiku. ;) Edited by gotivac
Link to comment

Ljudi, treba da reinstaliram OS na poslu, Win XP SP2.Tu ću naravno posle instalirati najpotrebnije programe, itd, itd. E sad evo pitanja; pošto sam lenj da svakih pola godine reinstaliram sistem, što kući, što na poslu, ima li neki program (mislim da sam davno čitao nešto o tome), koji se instalira čim postaviš osnovnu postavku - tj. ono najbitnije od programa, a onda on prati dalje instalacije, i kada deinstaliraš nešto što ti više nije potrebno ili si instalirao čisto da vidiš šta radi, on nakon završene deinstalacije tog (ili tih) programa počisti raznorazne ostatke u registry-u, nepotrebne dll-ove itd.Znači, postoji li nešto što čisti sistem tako što skuplja otpatke i vraća ga u stanje najbliže početnom (virgo intacta ;) )

Link to comment

Verovatno mislis na pravljenje image-a. Moj drug koristi "Acronis True Image" osmicu,kaze da u Svetu Kompjutera pise da se najnovija verzija (valjda 11) predugo instalira.

Link to comment

Ne. Pre jedno pet-šest godina imao sam sličan program instaliran, ne sećam se naziva, sećam se samo da je je ikona bila sličica metle.Znači, ne radi se o pravljenju image-a, već o trackingu instaliranja svakog pojedinog programa, kako bi posle mogli da se pobrišu svi "repovi".

Link to comment

Setio sam se - program se zvao CleanSweep, a kasnije ga je kupio Norton i integrisao u System Works, valjda, pa se onda zvao "Norton ClenSweep". Vise se ne proizvodi.Zna li neko postoji li i sada pod drugim imenom, ili postoji neki sličan program? Suština je što ovaj program "nadgleda" instalaciju svakog drugog programa, i posle deinstalira sve njegove pipke po raznim direktorijumima.

Link to comment

Imaš gomilu programa tog tipa. Your Uninstaller! je doduše jedino što mi trenutno pada na pamet. Mada mislim da su ti "tvikovi", odnosno programi za "sređivanje sistema" manje-više beskorisni, naročito na iole jačoj konfiguraciji. :)

Edited by Miroslav Jeftic
Link to comment
Setio sam se - program se zvao CleanSweep, a kasnije ga je kupio Norton i integrisao u System Works, valjda, pa se onda zvao "Norton ClenSweep". Vise se ne proizvodi.Zna li neko postoji li i sada pod drugim imenom, ili postoji neki sličan program? Suština je što ovaj program "nadgleda" instalaciju svakog drugog programa, i posle deinstalira sve njegove pipke po raznim direktorijumima.
Ti mislis na nesto ovakvo http://www2.ashampoo.com/webcache/html/1/p...ct_2_0803__.htm . Ja nemam preterano poverenje u te instalation monitore , oni prate stanje sistema pre i posle instalacije programa tako sto zabeleze svaku promenu. Zato ne sme u trenutku instalacije programa cija se instalacija prati da ti radi nijedan drugi program koji bi mogao da ostavi neku promenu na hardu koju bi instalation monitor pripisao promeni nastaloj tokom instalacije.Ja koristim ovo http://www.revouninstaller.com/ . Ovaj program je naprednija verzija Add/Remove Programs. Analizira program koji se deinstalira i pronalazi ostatke.
Link to comment

Kako da forvardujem ruter? Koristim utorent i odem na connections i tamo kliknem random port i dobijem neki broj. E sada odem na 198.bla.bla, nadjem deo NAT i tamo ukucam. Tako mi je objasnjeno, ali ja ne mogu da nadjem deo gde treba da ukucam taj broj. Please help!!!P.S. Ako postoji bolji nacin kazite

Edited by kojot
Link to comment

snimao audio sa tv kartice, i dobio zapis koji zvuci izobliceno kao da je razvucen.probao da sredim to nekako u sound forgeu al ne snalazim se bas najbolje,pa jel moze neko da me posavetuje kako da to 'sabijem'?

Link to comment

Dobio sam od druga dva memorijska chipa od po 256mb rama ali oba imaju neki "CAS Latency" 3,dok je kod moja dva CL=2.5 (s tim sto su moji na 333mhz a ovi sto sam dobio na 400mhz angry.gif ). E,sad,posto zajedno ne rade bas kako treba (probao sam razne trikove), zanima me da li je realno bolje da ostavim ova moja dva na 333mhz i tom latencijom 2.5 ili da stavim ova dva na 400mhz i latencijom 3? Da li uopste ima neke razlike?Inace,marke su ultra-poznate - Blitz,Twinmos i dva komata nekog Infineon-a :mellow:

Edited by Zli Gli
Link to comment

Poznata je ta priča sa ramom. Lageruj DDR II i bićeš na konju kad se pojavi DDR III. Bolje da ne znaš koliko taže za SDRAMedit: 2 hattoriČini mi se da u Sound Forgetu ima opcija time stretch. Nisam siguran, nemam ga odavno instaliranog

Edited by Biohemija
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...