Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ajde neka mi neko objasni mjerne jedinice. Sta je MB, Mb, KB, kB, Kb...? I kakav je odnos izmedju njih...
b = bit (najmanja jedinica, može imati vrednost 0 ili 1)B = bajt = 8 bitaK = kilo = 1024 (2 na deseti) M = mega = 1024*1024 (2 na 20)
Link to comment
Thanx, mada ne verujem da je to, jer se ta opcija zove (sad pogledao na poslu) "On resume, password protect", no pogledaću u svakom slučaju, možda je kod mene kod kuće drugačije. Mada mi je ceo screen saver disejblovan, i imam samo monitor da se isključi posle neaktivnosti.
A da ti nešto ne uključuje hibernaciju računara? Hoće to posle hibernacije... Jesi li rešio uopšte?
Link to comment

Imam neke knjige u pdf-u.E, sad hteo bih da ih odštampam po dve strane na jednom A4 listu, ipak, čitanje s monitora nije prava stvar.Znam da u dijalogu "print.."neposredno pre štampanja iz adobe readera idem na properties printera i podesim "2 pages per sheet", ali to nije baš ono što hoću.Kako da na primer na prvom listu odštampam strane 1 i 100, na drugom strane 2 i 99, na trećem 3 i 98...(U get the point)?

Link to comment
A da ti nešto ne uključuje hibernaciju računara? Hoće to posle hibernacije... Jesi li rešio uopšte?
Jesam time što je problem otišao sam od sebe :lol: Ništa nisam čačkao oko hibernacije i poweroptionsa, mislim da je posle jednog reboota ovo nestalo :) Hvala anywayAhem, evo još jedno pitanje. Kao što pomenuh pre neko vreme, uskoro kupujem novi PC. Na externi Flash hard drajv sam pre jedno godinu dana prekopirao oko 40 gigabajta muzike. Muzika je sortirana kroz mali milion foldera i podfoldera (imena bendova, albumi...). Pretpostavljam da sam od poslednjeg backupa stavio još muzike, koji fajl tamo, koji fajl vamo...Pošto su strukture foldera iste na hardu i na back hardu, postoji li DOS komanda koja će prošarati kroz ceo sistem određenog foldera i prekopirati iz njega samo fajlove koji ne postoje na backup hardu. Valjda sam dobro objasnio. Takođe, ima li ko preporuku za neki mali softver koji radi backup, ništa komplikovano, recimo da ga odradim jednom u dve nedelje, obično kopiranje određenih foldera, za nove i promenjene fajlove?
Link to comment
Pošto su strukture foldera iste na hardu i na back hardu, postoji li DOS komanda koja će prošarati kroz ceo sistem određenog foldera i prekopirati iz njega samo fajlove koji ne postoje na backup hardu. Valjda sam dobro objasnio. Takođe, ima li ko preporuku za neki mali softver koji radi backup, ništa komplikovano, recimo da ga odradim jednom u dve nedelje, obično kopiranje određenih foldera, za nove i promenjene fajlove?
Ne verujem da postoji DOS komanda, ali iz unix sveta imaš rsync. Siguran sam da je neko napravio DOS verziju ovoga, a i ako nije, neki Cygwin bi možda mogao biti od koristi.Ajd' pa javi šta si uradio.
Link to comment

Sad mi pade na pamet... a možda ipak u DOS-u nešto poput:

xcopy /S /-Y ...

edit: zamenio codebox sa code zarad čitljivosti

Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment
Sad mi pade na pamet... a možda ipak u DOS-u nešto poput:
xcopy /S /-Y ...

I ja sam na to pomišljao, no switch -Y mi se baš ne sviđa, jer tu ima nekoliko desetina hiljada fajlova. Ne mogu baš da udaram Y za svako, oguliću tastaturu :) Gledam druge switcheve, ali kao da nema opcije "Ako fajl postoji, ignoriši, ako ne, kopiraj" - bez pitanja i konfirmacije.
Link to comment
I ja sam na to pomišljao, no switch -Y mi se baš ne sviđa, jer tu ima nekoliko desetina hiljada fajlova. Ne mogu baš da udaram Y za svako, oguliću tastaturu :) Gledam druge switcheve, ali kao da nema opcije "Ako fajl postoji, ignoriši, ako ne, kopiraj" - bez pitanja i konfirmacije.
Ups, sorry, moja greska... mislio sam da -Y znaci da ce odgovoriti odricno na sva pitanja, a u stvari znaci da ce da pita... Glupa dos komanda, nema fleg za forsirani odrican odgovor. <_< Elem, mogao bi lako da napravis fajl sa mnooogo slova N, a potom da pajpujes:
type n.txt | xcopy /S ...

Ako te mrzi da to radis ovde imas dircomp, pretpostavljan da je ovo ono sto tebi treba:

dircomp /S /A ...

Link to comment
Ako te mrzi da to radis ovde imas dircomp, pretpostavljan da je ovo ono sto tebi treba:
dircomp /S /A ...

U, e ovo već izgleda bajno :) Svaka čast, de ga nađe, kad budem imao više vremena istestiraću ga...
Link to comment
Takođe, ima li ko preporuku za neki mali softver koji radi backup, ništa komplikovano, recimo da ga odradim jednom u dve nedelje, obično kopiranje određenih foldera, za nove i promenjene fajlove?
Ima - TimeMachine :P: :rolleyes:
Link to comment
Ima - TimeMachine :P : :rolleyes:
I sad, ako ja ovaj tvoj odgovor prebacim na onu temu, biće da sam pristrasan? <_< Marvine, ako je stvarno tako jednostavno - par foldera za nove i promenjene fajlove, napravi batch fajl sa ovim dircomp-om ili xxcopy-jem na koje te je Al-Khwarizmi uputio i ubaci ga u Task Sheduler. Edited by gotivac
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...