Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Jel sam rekao da pazis? <_< Ovo za ikonicu. Ja kada kliknem na nju, ako sam povezan na net, izadje mi ovaj prozorgcs01md6.jpgZa oba problema je odgovoran neki servis koji si iskljucio (ocigledno). Ako niko ne zna koji je konkretno servis odgovoran za to, preostaje ti da ih ukljucujes jedan po jedan dok ti ne proradi. Naravno, lakse ce biti ukoliko znas koje si iskljucio. A mozes i da proguglas nazive, pa da eventualno tako saznas zasta je svaki od njih zaduzen.

Link to comment

Problem s Vistinim WordomDokument na kom sam radila se sam od sebe zatvorio, a da nije sacuvan. U folderu u kom je dokument bio sam zatim nasla samo dokument s tim naslovom i ekstenzijom .tmp (ne i .doc verziju). Onda sam izasla iz foldera i ponovo usla, ali nicega vise nije bilo (ni .tmp fajla).Posle sam u folderu Documents videla recovered file verziju tog svog dokumenta, ali kad ga otvorim izlaze samo neki upitnici i kojesta... Probala sam i da promenim ekstenziju u .doc, ali nista...Da li da hvatam zalet za skok kroz prozor ili je ipak moguce povratiti dokument na neki nacin?Dokument mi je uzasno bitan- famozni dedlajn mi visi nad glavom...Thanx unapred.

Link to comment
...
E,to prozorce meni fali. Odradio sam sve po onom uputstvu sto si okacio,vecinu servisa sam stavio kao iz one kolone "funkcionalno",redje pod "napredno",ali opet je negde zapelo. To je neki zlikovac namerno odradio da se mi mladi i naivni navucemo angry.gif Nista,ostaje mi da gasim/palim dok ne ubodem ta dva koja mi trebaju. Uhvatio sam skrinove pre cackanja,ne bi trebalo biti vecih problema (osim jednocasovnog smaranja).
Link to comment
Problem s Vistinim WordomDokument na kom sam radila se sam od sebe zatvorio, a da nije sacuvan. U folderu u kom je dokument bio sam zatim nasla samo dokument s tim naslovom i ekstenzijom .tmp (ne i .doc verziju). Onda sam izasla iz foldera i ponovo usla, ali nicega vise nije bilo (ni .tmp fajla).Posle sam u folderu Documents videla recovered file verziju tog svog dokumenta, ali kad ga otvorim izlaze samo neki upitnici i kojesta... Probala sam i da promenim ekstenziju u .doc, ali nista...Da li da hvatam zalet za skok kroz prozor ili je ipak moguce povratiti dokument na neki nacin?Dokument mi je uzasno bitan- famozni dedlajn mi visi nad glavom...Thanx unapred.
Nisam siguran da mogu da ti pomognem, ali cu ti skrenuti paznju na par stvari: Word 2007 (ili Vistin, kako ga ti zoves) ne snima fajlove sa .doc, vec sa .docx ekstenzijom. Taj .docx fajl je u stvari ZIP arhiva u kojoj se nalazi gomila .xml fajlova u folderima. Ukoliko promenis ekstenziju u .zip, trebalo bi da mozes da ga raspakujes, ako je u pitanju Word2007 dokument, pa onda mozes da iz xml fajlova iscupas tekst ako je sacuvan. Tekst bi trebalo da ti je u zip arhivi u folderu word, fajl document.xml
Link to comment
Nisam siguran da mogu da ti pomognem, ali cu ti skrenuti paznju na par stvari: Word 2007 (ili Vistin, kako ga ti zoves) ne snima fajlove sa .doc, vec sa .docx ekstenzijom. Taj .docx fajl je u stvari ZIP arhiva u kojoj se nalazi gomila .xml fajlova u folderima. Ukoliko promenis ekstenziju u .zip, trebalo bi da mozes da ga raspakujes, ako je u pitanju Word2007 dokument, pa onda mozes da iz xml fajlova iscupas tekst ako je sacuvan. Tekst bi trebalo da ti je u zip arhivi u folderu word, fajl document.xml
Ja ustvari nemam pojma s Vistom, koristim XP. Ova katastrofa se desila jednoj koleginici koja radi s Vistom, samo sto mi je bilo lakse da skrabam u prvom licu. Probacemo da uradimo to sto si rekao...Hvala puno u svakom slucaju! :)
Link to comment

Dvoumim se između dve konfiguracije.Cena im je slična.'Ajde kolege koje se razumeju u ploče,procesore...i ostale sitnice koje desktop znače da mi preporuče koju da uzmem tj. koja je manje loša opcija za kupiti.A na izabranu ide monitor 20" LCD TFT rezolucija : 1680 X 1050.PRVA 400W MiditowerIntel 3,06GHz 64bit-memorija 1024mb DDR2-667HDD 160GB SATA II 7200rpm DVD R/RW Dual layer 18XIntel GM A950Video,DirectX 9,0 do 224mb______________________________________________DRUGA 400W MiditowerAMD/ATHEON 64 X2/Dual Core 4000+Gygabyte GA-M52L-S3HDD Western Digital 160GB SATA II /8MBMemorija : 1GB/DDR2/800Mhz CL5DVD R/RW Pioneer DVR-112DGigabyte ATI 2400HD,256MB,DVI-I,HDCP

Link to comment
Nisam siguran da mogu da ti pomognem, ali cu ti skrenuti paznju na par stvari: Word 2007 (ili Vistin, kako ga ti zoves) ne snima fajlove sa .doc, vec sa .docx ekstenzijom. Taj .docx fajl je u stvari ZIP arhiva u kojoj se nalazi gomila .xml fajlova u folderima. Ukoliko promenis ekstenziju u .zip, trebalo bi da mozes da ga raspakujes, ako je u pitanju Word2007 dokument, pa onda mozes da iz xml fajlova iscupas tekst ako je sacuvan. Tekst bi trebalo da ti je u zip arhivi u folderu word, fajl document.xml
Ovo može u Tips & Tricks. Već sam se sretao sa tim problemom, ali mi nije bilo nešto bitno pa sam bataljivao.Svaka čast :thumbsup: Edited by Biohemija
Link to comment

Imam problem sa filmom ?Billy the Kid? (pun naziv fajla ?Billy.the.Kid.DVDRip.XviD-aXXo?) kojeg skinuh sa btjunkie.org. Sad, kada sam hteo da, je l? te, pogledam film, vidim da u folderu imam i rarovan ?compiler? koji zahteva sifru da bih mogao da otvorim film. Posle malog nerviranja sam otisao na www.torrentpassword.net, lepo se registrirao, ali kada sam dobio mail i adresu sa nekom ponudom gde sam trebao da se jos jedared registriram, dobih obavestenje da ?this offer is not available for your area?...Dakle, super situacija ? dodjem do fore da dobijem password, ali posto sam iz fucking Srbije, ne mogu na kraju da doprem nje...Pa, ako ima neka dobra dusa iz neke normalne zemlje koja bi mi pomogla u ovome (tj. obavila par klikova i dobila zeljenu sifru), bio bih joj neizmerno zahvalan...(pomoc moze ici ili preko ovog topika, a moze me se kontaktirati i preko PM-a)

Link to comment
...
Mali savet: aXXo nikada ne pakuje svoje filmove u rar/zip arhive ili stavlja ikakve cake sa kompajlerima i šiframa. Pre skidanja torrenta, uvek pogledaj spisak fajlova, treba obično da stoji 2 ili 3 fajla: veliki AVI, aXXov tekst fajl i možda još titl. Ako ikada naletiš na išta što je od aXXa a zapakovano u 13-14 RAR arhiva, ili zaštićeno šiframa, budi uveren da je u pitanju prevara.A da proveriš da li je aXXo uopšte ripovao taj film, možeš na forumu gde on ima svoju sekciju.edit: dabome, i uvek skidaj sa torrent trackera gde ljudi ostavljaju komentare o torrentu, danas kao da je pola torrenata fejk, virusi ili slično. Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment

Jes? vala, ubo sam ga k?o pravi ? fake je?Jeb'ga, 98 % stvari skidam sa rapida, a torrentu se okrecem samo onda kada me nesto strrrasno zanima, a nema ga na rapidsharu?I nikada nisam imao problema do sada?A na forumu koji Marvin dade lepo stoji za onoga koji zna da cita:? PLEASE DON'T ASK ME FOR PASSWORDS OR HOW TO DECOMPRESS RARED aXXo FILESMY RELEASES ARE ALWAYS .AVI AS IS. NO SPECIAL SOFTWARE NEEDEDaXXo RELEASES ARE NEVER RARED OR PASSWORDED, IF YOU FIND THEM ELSEWHERE DONT DOWNLOAD, THEY WILL BE FAKES FOR SURE.CHEERS.?U svakom slucaju, veliko hvala na pomoci?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...