Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ne kači se ruter umesto modema, nego se modem nakači na ruter sa jedne i više računara na ruter sa druge strane i tako deliš među njima internet vezu.Postoje doduše i ruteri koji imaju integrisani adsl modem, ali oni se ne obeležavaju uopšteno kao "ruter" nego baš tako kakvi jesu (ruter+adsl).
Naravno da, kad pricaju o ADSl-u, ljudi ne misle na klasicne modeme i rutere vec na rutere s intgrisanim ADSl modemom... Na mogu da zamislim drugacijju situaciju u kucnom okruzenju...
Link to comment
Help!Imam 12 epizoda 1 serije u mpeg formatu. U proseku zauzimaju manje od 1 Gb. Hoću da napravim DVD sa menijem koji bi imali bar 3, a po mogućstvu 4 epizode. Probao NeroVision, Ulead Video Studio, ConvertXtoDVD i u svakom imam isti problem - jedna epizoda zauzme oko 2/3 finalnog DVD-a tako da ne mogu ni drugu da metnem.
Ako ste završili s ADSL-om, jel' ima neko ko zna rešenje za ovo?
Link to comment
Naravno da, kad pricaju o ADSl-u, ljudi ne misle na klasicne modeme i rutere vec na rutere s intgrisanim ADSl modemom... Na mogu da zamislim drugacijju situaciju u kucnom okruzenju...
Danas se više ni pod "modem" ne podrazumeva klasični analogni modem, nego adsl modem ili kablovski modem. Broadband, u svakom slučaju. Inače ruter možeš da okačiš iznad ulaznih vrata "za sreću". Ruteri vs ruteri sa integrisanim adsl modemom na tržištu su zastupljeni sa oko 80:20 (baš zato što broadband nije isto što i adsl).
Link to comment
Radio S je neunistiv, opet mi stigla ona poruka i otislo 12 dindzi... Ono sa "Stop" ocigledno ne pomaze pa ako neko zna drugo resenje, molim prosvetljenje.
Zovi korisnicki servis, ako si hrabar.
Link to comment

Ma resio sam, problem je bio sto imam ovaj mobilni sa dve SIM kartice (Samsung D880) pa sam svo vreme greskom slao poruku za odjavljivanje sa postpaid broja a trebalo je prepaida, sa kojeg sam se i pretplatio :frust: Naravno, zvao bih korisnicki servis da ovo nije upalilo ali bi i to bilo napeto posto mi Radio S vise ne sljaka. Slusao sam preko adrese http://66.90.103.76:9076/listen.pls i pre mozda mesec dana je misteriozno prestao da daje znake zivota.

Edited by Zli Gli
Link to comment

Opet ja. Pre dve-tri nedelje mi je istekla lazna licenca za Aviru pa sam resio da probam kako bi sistem sljakao bez antivirusa i totalno ubio Aviru. Do pre par dana je sve radilo kako treba a onda su poceli problemi sa google-om u oba browsera (Opera i Firefox). Evo primer u Operi.th_snap1.jpgPrvo je pri pokusaju pretrage preko ove uokvirene opcije pocelo da me izbacuje na sajt www.google.co.uk , ali je odatle pretraga radila pa nisam obracao paznju. Medjutim, danas je izgleda prslo nacisto:th_snap2.jpgth_snap3.jpgIzbacuje me na ovaj ya-hooj.com i odatle nista ne radi, pretraga totalno baguje. Umesto onog "I'm Feeling Lucky" pise ovo "I'm Feeling Fucking" (:Hail:) pa mi sve vuce na neki trojanac ili tako neki viruscic.Inace, potpuno isto se desava i u Firefoxu a sve ostalo u Windowsu radi kao i do sada. Jel zna neko sta je u pitanju i kako se resava?

Link to comment

Skini Malwarebytes, uradi update i preskeniraj sistem.Sto se tice Avire, instaliraj je ponovo samo ovaj put pri instalaciji stikliraj kvacicu da zelis da ti se generise kljuc za free upotrebu.(moras biti konektovan na internet da bi ovo uspelo)Eto tako

Link to comment

Imao sam vec taj Malwarebytes i odma' ga probao ali nije mi pomogao (iako je nasao 9 nekih problematicnih fajlova koje sam eliminisao). Probacu i SuperAntiSpyware, on je navodno najbolji na tom polju. Sto se tice Avire, znam to za kljuc nego sam bas hteo da vidim kako ce mi raditi sistem bez antivirusa... idiot.

Edited by Zli Gli
Link to comment

Hilfe, hilfe!!!Kada se dial-up prikljucim internetu bez mog znanja i bez ikakvog obavestenja mi se prekine veza i u pozadini, takodje necujno, pokusava da se uspostavi druga veza, koja se moze provaliti samo kada se cuje neka zvonjava.Ta konekcija se zove i-connect. i formira se sama i kada je obrisem rucno sa delete. Takodje se u root-u c diska pojavljuju jedan, dva, ili tri exe fajla, koja nose imena dial.exe, dial2.exe ili sexy.exe. i njih kad rucno obrisem oni se ponovo pojave, skenirao sam sa hijack this, nisam nasao nista sumnjivo. Takodje sa malwarebytes. kao unistio je nesto ali se problem ponovo javlja. SpyBot S&D takodje nista nije nasao. Na racunaru sam skinuo norton i stavio ESET smart security koji sadrzi i NOD, i on je samo prijavio neki exe fajl koji se zove objectjdc.exe ali problem se ponavlja. Sta raditi?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...