Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ovo boldovano ga i zanima, a znamo da kompjuter na kojem je modem mora da bude stalno upaljen. Znaci, trebaju mu samo mrezna kartica i kabl ili jos nesto??Inace, nisam siguran da Eunet uopste dozvoljava da se samovoljno menjaju modemi/ruteri :unsure:
Ne dozvoljavaju. Upadaju u stanove i otimaju, biju, siluju. Kupi ADSL ruter i ne zamaraj.
Link to comment

Imam dva kompa u stanu, isti Sažemov modem (ne ruter) i sharovanu konekciju. Ako neobee sazna, odoh u bajbok. Ali do tada, nek se slikaju. Pošto stalno nešto skidam, taj komp je svakako nonstop uključen. A da doplaćujem za ruter me boli kibloni. Problem je što nisam ja radio povezivanje, pa ti samo mogu prepisati ono što vidim, neznajući o čemu pričam. Ako posluži..

LAN IP:IP address: 192.168.0.2SUbnet mask: 255.255.255.0Default gateway: 192.168.0.1Preffered DNS server: 80.74.160.35Alternate DNS server: 80.74.160.11

Link to comment
Ne dozvoljavaju. Upadaju u stanove i otimaju, biju, siluju. Kupi ADSL ruter i ne zamaraj.
:DMrezna na oba kompa i crossover kabl (mada bi verovatno radilo i sa obichnim, ali whatever). Poslednji put sam to radio pre dve godine kad sam shareovao dial up (:D), a chisto sumnjam da je procedura neshto drugachija. Kada budesh ukljuchio share modemske konekcije, dobicesh obaveshtenje da IP mrezne mora da bude 192.168.1.1 (ili 192.168.0.1 ne secam se), a da drugi komp stavish da dobija IP adresu u mrezi. Tako i uradish i to bi trebalo da je to.Al opet, vidi i kod Euneta, mozda oni imaju neke jeftinije, jer je zajebancija mnogo manja, odnosno nema je. Ubodesh se u ruter i ne razmishljash.
Link to comment
Ovo boldovano ga i zanima, a znamo da kompjuter na kojem je modem mora da bude stalno upaljen. Znaci, trebaju mu samo mrezna kartica i kabl ili jos nesto??Inace, nisam siguran da Eunet uopste dozvoljava da se samovoljno menjaju modemi/ruteri :unsure:
treba ti switch ili router. ako imash router, ne mora ti nijedan komp biti stalno ukljuchen, a sa switchom treba. to je, najprostije recheno, produzni kabl za mrezne kablove. tako nekako. i kosta oko 10-15e.
Link to comment
Šefu se odjednom jutros, ničim izazvano promenila rezolucija na kompjuteru tako da je sve mutno. Pokušao ono uobičajeno, Display settings, međutim koju god rezoluciju da stavimo, nije kao što je bila, a bila je 1440 x 900. Te opcije jednostavno nema od ponuđenih. Kad odaberemo neku drugu, izgleda onako ružno, međutim sam monitor tad izbaci poruku da je optimizovan za 1440 x 900 rezoluciju i da će pokušati da se adaptira. Grafički adapter je Intel 946GZ Express Chipset family. Instalira najnovije drajvere, jok. Zanemario Display Settings i išao kroz softver samog adaptera, ni on ne nudi tu rezoluciju.Help
Ako nije kasno...U firmi imamo desetak rachunara sa istim chipsetom. Isti problem se javio na svim rachunarima (dosta lichi na gremline jer se ne pojavljuje uvek i ume se reshiti samo od sebe).Problem je u tome shto rachunar ne pokupi dobro neki id monitora (ili vecc neshto slichno, znacce ucheniji) pa se ne mozhe nacci max rezolucija (u mom sluchaju 1680x1050 jer su 22'')) i onda se u display settingsu nadje opcija za skoro sve rezolucije (do reda velichina 2xxx x 2xxx) ali ne i trazhena.Problem smo 'reshili' na dva nachina:1. Za business critical rachunare smo kupili nove graf karte (50e i onda mozhete igrati i novije igre u mrezhi i nemati problem sa rezolucijom). Tako i tako integrusha je jedva gurala CS 1.6 na 1028x7642. Za manje bitne... Restart dok ne 'pokupi' pravi info sa monitora i dok se ne namesti. Posle toga gasiti komp samo po moranju, ako se ne gasi onda se ne gubi ok rezolucija.Probali pre toga sa novim drajverima za mon i za graf, no...A mozhesh da probash i http://www.intel.com/support/graphics/sb/CS-028366.htmBMedit: typo Edited by BadMouth
Link to comment
Imam dva kompa u stanu, isti Sažemov modem (ne ruter) i sharovanu konekciju. Ako neobee sazna, odoh u bajbok. Ali do tada, nek se slikaju. Pošto stalno nešto skidam, taj komp je svakako nonstop uključen. A da doplaćujem za ruter me boli kibloni. Problem je što nisam ja radio povezivanje, pa ti samo mogu prepisati ono što vidim, neznajući o čemu pričam. Ako posluži..
LAN IP:IP address: 192.168.0.2SUbnet mask: 255.255.255.0Default gateway: 192.168.0.1Preffered DNS server: 80.74.160.35Alternate DNS server: 80.74.160.11

Generalni komentar: Koristite Windows Help and Support. Korisniji je nego sto izgleda. Tamo je npr. detaljno opisano sve ovo sto mojo-a zanima.Pod naslovom:Sharing one Internet connection among several computersKao i:Set up a shared Internet connection using ICS (Internet Connection Sharing)Help ima direktne linkove do programa koje treba startovati + opis sta im treba uraditi.Nema smisla da ovde prepisujemo to, jelda?
Link to comment
Generalni komentar: Koristite Windows Help and Support.
Upravo. Ako sam ja uspeo pomoću njega da umrežim tri računara onda će uspeti svako. Samo pratiti korak po korak.
Link to comment
treba ti switch ili router. ako imash router, ne mora ti nijedan komp biti stalno ukljuchen, a sa switchom treba. to je, najprostije recheno, produzni kabl za mrezne kablove. tako nekako. i kosta oko 10-15e.
Ako ce da kupuje switch, bolje da odma' kupi ruter, jer tek onda sva ta zajebancija ne vredi tih hiljadu i po dinara vishe, ili koliko je vec razlika u switch - router ceni. Ako i dalje hoce sirotinjsku varijantu, dovoljan mu je kabl i ne treba switch.
Link to comment
Ako ce da kupuje switch, bolje da odma' kupi ruter, jer tek onda sva ta zajebancija ne vredi tih hiljadu i po dinara vishe, ili koliko je vec razlika u switch - router ceni. Ako i dalje hoce sirotinjsku varijantu, dovoljan mu je kabl i ne treba switch.
Ama ne da eunet ruter. angry.gif Mislim se da li da pomenem wireless, pa da čitamo dalje iskustva i savete.
Link to comment

Prvo - ne treba to meni tako da me boli patka kako ce ispasti na kraju, mada kontam da je bolje sto jeftinije. Drugo - za Eunet sam lupio zato sto ne znam nikog ko je uzeo ruter i nakacio ga umesto modema, a znam mnoge ovde koji imaju njihov ADSL. Cak mislim da u zadnje vreme i oni daju rutere ali ne taj TP Link nego isto Sagem, model 1201 ili tako nesto.

Link to comment
Prvo - ne treba to meni tako da me boli patka kako ce ispasti na kraju, mada kontam da je bolje sto jeftinije. Drugo - za Eunet sam lupio zato sto ne znam nikog ko je uzeo ruter i nakacio ga umesto modema, a znam mnoge ovde koji imaju njihov ADSL. Cak mislim da u zadnje vreme i oni daju rutere ali ne taj TP Link nego isto Sagem, model 1201 ili tako nesto.
Pa najeftinije ti je da ostaviš tako kako jeste.
Link to comment
...za Eunet sam lupio zato sto ne znam nikog ko je uzeo ruter i nakacio ga umesto modema, a znam mnoge ovde koji imaju njihov ADSL...
Ne kači se ruter umesto modema, nego se modem nakači na ruter sa jedne i više računara na ruter sa druge strane i tako deliš među njima internet vezu.Postoje doduše i ruteri koji imaju integrisani adsl modem, ali oni se ne obeležavaju uopšteno kao "ruter" nego baš tako kakvi jesu (ruter+adsl).
Link to comment

Ljudi jel moze neko da mi pomogne sa problemom za Kanter strajk??? Udjem u igru ne stignem da se logujem a ono me izbaci na desktop i ne prijavljuje nikakvu gresku?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...