Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Jeste, CHKDSK mi daje obavijest da je RAW, verovatno zato što ga u startu uopšte nisam ni formatirao...šta sad da mu radim, majka mu stara? cool.gif Vidim ja da mi ne gine presnimavanje pa formatiranje... Mada, probaću prvo sa onim linkovima gore (ili je pak bolje da se ne zezam, ipak su podaci u pitanju? ;))

Link to comment
Jeste, CHKDSK mi daje obavijest da je RAW, verovatno zato što ga u startu uopšte nisam ni formatirao...šta sad da mu radim, majka mu stara? cool.gif Vidim ja da mi ne gine presnimavanje pa formatiranje... Mada, probaću prvo sa onim linkovima gore (ili je pak bolje da se ne zezam, ipak su podaci u pitanju? ;))
Bolje prvo back up, pa se posle zezaj sa onim drugim gornjim linkom... Nešto je pobrljavilo, definitivno...Inače, prvi link si dobio u sažetku u predhodnom postu...A drugi link je objašnjenje kako se problem otklanja pomoću nekog programčeta...
Link to comment
Krenem da instaliram Photoshop i na 28% iskače sledeća poruka:ps.jpgIma neko ideju kako da mu doakam?
Hm... Malo šta se može iz ovoga saznati... Može da bude problem sa instalacionim CD-om... Ili probaj da isključiš antivirus pre instalacije možda mu nešto smeta...
Link to comment

Ljudi jel ima neko ko igra CS da mi pomogne kad udjem u igru posle 20-30 sec izbaci me na desktop ne stignem ni da se konektujem.Sta da radim?Nisam nista menjao pre radilo kako treba.

Link to comment
Krenem da instaliram Photoshop i na 28% iskače sledeća poruka:ps.jpgIma neko ideju kako da mu doakam?
Problem je najverovatnije u Install Shieldu, tj. okviru koji gura instalaciju, a ne u samom Photoshopu.Prvo probaj najlakše: ako si ranije imao instaliran Photoshop, pobriši sve, baš sve foldere u kojima je on mogao da drži bilo kakve podatke, znači Program files/Adobe/Photoshop, ili kako se već zove, pa onda u C:\users ili C:\Docs and Settings, u zavisnosti jesi li na visti ili XP.Drugo, malo verovatno: ako si pržio instalaciju na CD, pa sa CD-a pokretao, verovatno je problem na samom disku. Probaj direktno instalacioni fajl sa diska da pokreneš.Treće, total guess: zdatai51.dll repair tool, tj neki RegCure Registry Scan, jer je problem koji zdatai51 prijavljuje verovatno zbog nečega u registryju. Izgleda da je tool skroz besplatan, ali trebalo bi malo proguglati da li izgleda genuine. Iz ovih 5 minuta što sam gledao izgleda okej, mada bolje bi bilo skinuti program sa zvaničnog sajta, valjda je to ovo, ili sa softpedie, ili nekog drugog bezbednog sajta.
Link to comment
šta će kljovaru Photoshop?
Ako on hoće da prepravi ime na skeniranoj diplomi stomatološkog, to je njegova stvar.
Link to comment

Pravim flajer za KIDZOR. Ne, Larssone, ne možeš da se učlaniš.Hvala na iscrpnoj pomoći, Marvine. Verovatno ću morati taj repair tool da upotrebim, pošto je sa istog diska Photoshop bez problema instaliran na neke druge mašine, a na laptopu ranije nije bila instalirana ni jedna verzija PS-a.

Link to comment

Jel zna neko da objasni ili da uputi negde gde se moze videti uputstvo za pravljenje multi boot DVD-a. Hocu da napravim takav koji bi ukljucio instalaciju Win-a, Linuxa, Hiren's CD-a i mozda jos necega. Probao sam u Ultra ISO i on to sve kao napravi ali disk ne radi.

Link to comment

šefu se odjednom jutros, ničim izazvano promenila rezolucija na kompjuteru tako da je sve mutno. Pokušao ono uobičajeno, Display settings, međutim koju god rezoluciju da stavimo, nije kao što je bila, a bila je 1440 x 900. Te opcije jednostavno nema od ponuđenih. Kad odaberemo neku drugu, izgleda onako ružno, međutim sam monitor tad izbaci poruku da je optimizovan za 1440 x 900 rezoluciju i da će pokušati da se adaptira. Grafički adapter je Intel 946GZ Express Chipset family. Instalira najnovije drajvere, jok. Zanemario Display Settings i išao kroz softver samog adaptera, ni on ne nudi tu rezoluciju.Help

Link to comment

Ako je do juce bila dobra rezolucija, rešenje je jednostavno: idite na System Restore (u Accessories, System Tools). Vratiće ga u prethodno snimljeno stanje, što se obično automatski snima kod svake instalacije softvera, a pošto se Windows uglavnom automatski apdejtuje, to znači vrlo često. Javi ako ne radi.

Link to comment
šefu se odjednom jutros, ničim izazvano promenila rezolucija na kompjuteru tako da je sve mutno. Pokušao ono uobičajeno, Display settings, međutim koju god rezoluciju da stavimo, nije kao što je bila, a bila je 1440 x 900. Te opcije jednostavno nema od ponuđenih. Kad odaberemo neku drugu, izgleda onako ružno, međutim sam monitor tad izbaci poruku da je optimizovan za 1440 x 900 rezoluciju i da će pokušati da se adaptira. Grafički adapter je Intel 946GZ Express Chipset family. Instalira najnovije drajvere, jok. Zanemario Display Settings i išao kroz softver samog adaptera, ni on ne nudi tu rezoluciju.Help
Da se nije nešto u BIOS-u pokarambasilo, s obzirom da je grafika integrisana ? Jesili probao da učitaš default setting ?Drugo, nemoj da gaziš drivere, skloni ih, pa ponovo instaliraj, možda upali... I skloni softver adaptera, pa ga ponovo instaliraj, posle drivera...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...