Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Koliko sam shvatio, rec je o HG520 ruteru, al ajde sad...Prelazim na Telekom u januaru, pa polako skupljam informacije.Mislim da sada mozes mejlom da zatrazis pass od Telekoma

Link to comment

Kad je vec krenula prica o modemima, ruterima,... da i ja priupitam nesto. Da li je moguce u Telekomu izabrati neki modem kod koga nije potrebno forvardovanje portova i ostale zajebancije?

Link to comment
Mislim da njemu to ne pomaze, Sagem F@st je modem a to forwardovanje portova je valjda samo za rutere. Ja imam isti taj Sagem (Eunetov ADSL) i sve sljaka perfektno bez ikakvog otkljucavanja, upravo skidam cetvrtu sezonu The Wire-a prosecnom brzinom od 102-103kb.Kelte, napisi malo vise detalja pa da vidimo u cemu je problem.
Link to comment
Kad je vec krenula prica o modemima, ruterima,... da i ja priupitam nesto. Da li je moguce u Telekomu izabrati neki modem kod koga nije potrebno forvardovanje portova i ostale zajebancije?
Ruter po definiciji ima svoj firewall, tako da ti port forwarding jeste neophodan. Ako uzmes modem, treba eventualno da podesis WIN firewall, koji inace nicemu ne sluzi, a utorrent, recimo, sam otvara port koji mu treba. Kod modema je bezveze, sto povezujes 1 racunar i to skoro uvek preko USB.Raspitaj se da li Telekom deli modeme sa mreznim izlazom i ako koristis net na 1 racunaru, to ti moze biti resenje. Edited by Milosh76
Link to comment

Znam to za ruter i FW, pa me je i interesovalo da li je moguce kod njih uzeti samo modem (posto mi ruter ne treba), ili si osudjen na ono sto ti u Telekomu daju. I da li oni uopste imaju modeme u ponudi?Mislim, nije mi tesko da odradim posao sa portovima, ali sto bi se maltretirao ako ne moram ;)

Link to comment
Znam to za ruter i FW, pa me je i interesovalo da li je moguce kod njih uzeti samo modem (posto mi ruter ne treba), ili si osudjen na ono sto ti u Telekomu daju. I da li oni uopste imaju modeme u ponudi?Mislim, nije mi tesko da odradim posao sa portovima, ali sto bi se maltretirao ako ne moram ;)
Nisam korisnik Telekoma, pa ne znam sta oni nude, ali koliko znam svaki provajder ima u ponudi pre svega modeme, a ako doplatis dobijes ruter. Ako ti daju taj Sagem, on je dobar.
Link to comment

Zato sto ce ti provajder uvaliti neki krs. :DJos ako je modem sa USB-om. :wacko:Doduse, ja jos uvek koristim telekomov ruter, ali meni su dali neki fini Thompson, ne ono kinesko govno. :D

Link to comment
Mislim da njemu to ne pomaze, Sagem F@st je modem a to forwardovanje portova je valjda samo za rutere. Ja imam isti taj Sagem (Eunetov ADSL) i sve sljaka perfektno bez ikakvog otkljucavanja, upravo skidam cetvrtu sezonu The Wire-a prosecnom brzinom od 102-103kb.Kelte, napisi malo vise detalja pa da vidimo u cemu je problem.
:frust: nemam prosečnu brzinu, u jednom trenutku je 2, u sledećem 15, nema veze jel dobro seedovan ili nijenalog je kod neobee, koristim uTorrent. Dobio sam savet da ograničim ul na 3kb, ali ni to nije pomoglo.
Link to comment
Zato sto ce ti provajder uvaliti neki krs. :DJos ako je modem sa USB-om. :wacko:Doduse, ja jos uvek koristim telekomov ruter, ali meni su dali neki fini Thompson, ne ono kinesko govno. :D
E jeb'ga. Ja trenutno imam Conexant USB modem za kojeg vlada misljenje da je govance umotano u parce plastike, ali meni radi sasvim dobro :PMa, okrenucu Telekom, pa cu da se raspitam sta nude. Jos ako akcija sa besplatnim netom do aprila vazi i za BG, puna kapa.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...