Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ne znam gde da pitam pa ajde prvo ovde.Pre nekih mesec i po sam slusao neku emisiju o kladjenju na Radiju S (ili Index, jebem li ga) i bila je reklama za neki SMS tip - ono, posaljes poruku i dobijes neke parove za odigrati. Posto sam na drugoj kartici imao nesto sitno kredita a nikad nisam probao tako nesto, poslao sam poruku i posle par minuta dobio poruku sa 4 para (2 prosla ali to nema veze sa temom). Sutra sam dobio jos jednu poruku (obe skinule po 12 dinara) i, posle par sekundi cudjenja, kontao sam da je to kao neki "vikend paket" (ovaj put su pogodili sva 4 para ali nisam uplatio, sto je opet nebitno).Posle sam ostao bez kredita i nastavio da trosim ovu drugu, postpaid karticu. Medjutim, pre par dana sam uplatio dopunio tu staru sa hiljadu dinara i opet su pocele da mi stizu jebene poruke od njih. Znaci, 3 poruke 36 dinara and counting... Jel zna neko kako to da fino eliminisem ili treba da im odem direktno u prostorije? Poruke stizu sa broja 5474.

Link to comment

ukucash Stop i poshaljesh na 5474...ja to koristim s vremena na vreme, ali nisam odushevljen...to je Radio S, a ti ga poslushaj za svaki sluchaj (mada mislim da se te opcije nisu menjale Tip da krene Stop da prestane)...

Link to comment

Ааааа Зли, преписујеш са Радија :) Ово је тачно, имаш старт и стоп команде, и можеш да се одјавиш одмах након прве поруке, а такође ако имаш времена суботом или недељом пре подне послушај целу емисију има ту доста тога да се чује :) Поздрав.

Link to comment

Povezao sam kompjuter i TV, ali imam problem da nije ista slika, nego kada kursor miša dođe do "kraja" desne ivice monitora, pređe na TV.Kako da kloniram taj drugi identitet, tj. da sve što puštam na kompu automatski izlazi i na tv-u? Probao sam i čeprkao neke stvari u properites, ali nigde nisam video tu opciju.Ostalo sve šljaka.

Link to comment

Mislim da je na Properties -> Settings i onda imaš sličicu sa dva monitora. Klikneš na drugi i skineš oznaku sa polja Extend my Windows desktop onto this monitor.

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Nije, nažalost, pokušao sam i to :(, kad skinem, onda se zapravo ceo ekran tv-a zaplavi, kao kad uključim običan skart.Mada, u bukvalnom prevodu to znači "Zadrži moju Windows površinu na ovom monitoru", a ja kad skinem štriklirano, skinuo sam i to.Pitao sam i švecu, ona je to imala u nekoj kombinaciji kompjutera na drugoj gajbi, tu mi je i rekla da moram da ga "kloniram", tj. da oba ekrana pokazuju isto. Znači, pikam soliter na kompu, to se vidi na tv-u. Samo, kako? :unsure:

Link to comment

Nađoh kako.Mora da se ode u setovanje za grafičku karticu, u mom slučaju ASUS, i tu ima razne opcije, između ostalog i klon fora.Posle je šminka, da li ćeš full screen i ostale teatar fore.Jedino što me zeza jeste da kad pustim neki film (što je i razlog kupovine kabla), NE IDE MI PREVOD. :thumbdown:

Link to comment
Nađoh kako.Mora da se ode u setovanje za grafičku karticu, u mom slučaju ASUS, i tu ima razne opcije, između ostalog i klon fora.Posle je šminka, da li ćeš full screen i ostale teatar fore.Jedino što me zeza jeste da kad pustim neki film (što je i razlog kupovine kabla), NE IDE MI PREVOD. :thumbdown:
Koji program koristiš za puštanje filmova? Da bi imao prevod na TVu, trebalo bi da uključiš prikaz istog na overleju, na KMPlayer-y je to opcija Subtitles -> Draw to overlay surface.
Link to comment

Pokušavam da pokrenem emazgu, ali ne mogu da setujem portove. Postoji dosta objasnjenja na netu, ali u svim piše da je za ruter/192.168.1.1 username i pass - admin. Medjutim, nije više. Da li neko zna nove? Bez toga ne mogu da unesem portove u ruter.

Link to comment
Pokušavam da pokrenem emazgu, ali ne mogu da setujem portove. Postoji dosta objasnjenja na netu, ali u svim piše da je za ruter/192.168.1.1 username i pass - admin. Medjutim, nije više. Da li neko zna nove? Bez toga ne mogu da unesem portove u ruter.
Koji ti je ruter ?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...