Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

neko je negde objasnio sta treba uraditi da se ne bi cekalo 800 sekundi iymedju downloada 2 fajla na rapidu. jel moze neko detaljno da mi objasni, bez postovanja nekog linka, posto uvek nesto pogresim. imam telekomov adsl i huawei ruter, ako to nesto znaci.

Link to comment
* imam i vistu na laptopu. znam da svi znate, ali nije zgoreg ponoviti: neopevano djubre. pola toga radi usporeno, uprkos 3gb rama.
da nema pauka u blizini, pogledaj.meni vista lepo radila sa 1 giga memorije, dok je nisam ubio.
Link to comment
neko je negde objasnio sta treba uraditi da se ne bi cekalo 800 sekundi iymedju downloada 2 fajla na rapidu. jel moze neko detaljno da mi objasni, bez postovanja nekog linka, posto uvek nesto pogresim. imam telekomov adsl i huawei ruter, ako to nesto znaci.
Izvuci telefonski kabl iz rutera i vrati ga nazad :D.
Link to comment

Molekuli, upomoć: komp sasvim ok fercerao i odjednom - cap! Sva sokoćala priključena preko USB porta prestadoše sa radom. Otvaraj, čačkaj, sve deluje da je na svom mestu na ploči. Upalim komp, 2 od 8 USB rade, ali samo na kratko. U očaju zovem svog drugara, surovog IT-jevca, koji uz svemoćni osmeh veli da čačnem nešto u BIOS-u. Čačnem i sve crče u pm, neće ni Win da se digne, monitor ko pirotski jebeni ćilim, vrti kursor levo, vrti desno, užas... A staroocu i staramajci treba komp, da čuju mudrijeg potomka pečalbom otetog.Dakle: koji je staračkome kompu q i kako da ga vaskrsnem, vaistinu?

Link to comment
Izvuci telefonski kabl iz rutera i vrati ga nazad :D.
to radim stalno kad sam pored kompa i kada hocu nesto da skinem sto pre, ali sam se smorio. :D
Link to comment
Meni liči da je ploča crkla, ali sigurno ima pametnijih IT glava...
Pre ploče bih proverio napajanje. Divljanje grafičke kartice i otkaz USB portova može da znači da je neki od napona na napajanju preslab. A može da se desi da je zbog toga prolupao apdejt setovanja u BIOS-u kada je pokušao da upiše nove vrednosti.Ako nije napajanje, onda je skoro sigurno ploča.
Link to comment

Po Marfijevom zakonu, bilo je napajanje dok je kačilo samo USB portove, a nakon ekspertskog čačkanja BIOSa biće i ploča i napajanje... Lošija napajanja se često ofiraju upravo na USB portovima, naročito ako ovih ima mnogo. Ja na poslu već dve godine ne smem da prikačim flashstick na USB portove na prednjoj strani kućišta, budući da u tom slučaju dolazi do momentalnog zamrzavanja kompa. Ploča se srećom još uvek drži (iako je Gigabyte) a flashevi lepo rade pozadi.

Link to comment

To za USBove i slaba napajanja teško da se može usvojiti kao generalno pravilo -USB vuče sa 5V raila, a skoro nikada nisam video da on ode pre 12v, što sam video mnooogo puta.To o USB-u i GA ploči mi zvuči kao poznati problem sa 865 čipsetom (ustvari, sa IHC5 koji je išao u kompletu sa 865). Ja bih promenio interni USB konektor na ploči na koji su zakačeni front USBovi, jer realno to može da spali southbridge (desilo se i meni, i još nekolicini ljudi koje poznajem, sa GA 8IPE 1000 pločama).Ako nije 865, zaboravi :Dedit:865, a ne 945.

Edited by kovik
Link to comment

Zasto iPod nano nece da mi se recharge-ira preko USB porta? Isprobao sam ga na raznim USB portovima, tj. sva 3 koje imam, i svud je isto. Mimo toga, iPod radi najnormalnije.Takodje, svi drugi USB uredjaji normalno rade na svim portovima. Dakle, iPod nano (1. generacija) pokazuje kao da se recharge-ira, medjutim ni posle desetinu sati indikator punjenja u gornjem desnom uglu ekrana se ne mrdne sa mesta. Nije u pitanju mrtva baterija (u tom slucaju bi pokazivalo da je bat. napunjena, ili bi skroz odbio da radi). Bateriju sam nedavno promenio, od tada je punjena jedno 10-tak puta bez problema (najnormalnije). Mrzi me da otvaram iPod (a i nije dobro za njegovo mehanicko zdravlje), a mozda slucajno neko zna sta je uzrok. (Sem toga, lemilica i etc. alat su mi daleko odavde.)Resetovao sam iPod da proverim da nije softver zablesio - nije to u pitanju. Ili je vreme da se pozdravim sa iPodom (posle malo vise od 2 godine?!)

Link to comment

jel postoji opcija u Mozilla Firefox da kad zavrshi download i kad u donjem desnom uglu izadje onaj mali prozorcic sa obaveshtenjem da se tada ubaci neki zvuk obaveshtenja?...hvala

Link to comment
neko je negde objasnio sta treba uraditi da se ne bi cekalo 800 sekundi iymedju downloada 2 fajla na rapidu. jel moze neko detaljno da mi objasni, bez postovanja nekog linka, posto uvek nesto pogresim. imam telekomov adsl i huawei ruter, ako to nesto znaci.
ima neki tvz fajl ipchanger.batkliknes na njega 2 puta (brzo) pojavi ti se "mali crni prozor sa nekim silnim brojevima i slovima" koji nestane u delicu sekunde i to je to promeni se IP dok si trepno :)edit:naravno ima par programa koji to rade automatski kada se nesto skida sa RSa Edited by eye of the beholder
Link to comment
jel postoji opcija u Mozilla Firefox da kad zavrshi download i kad u donjem desnom uglu izadje onaj mali prozorcic sa obaveshtenjem da se tada ubaci neki zvuk obaveshtenja?...hvala
Ja koristim ekstenziju Download statusbar gde u optionsima ima da se podesi sound za complete DL
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...