Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Evo 1 briljantnog pitanja: kako da napravim najprimitivniji multimedijalni zapis tipa .avi, .mpg ili nešto slično? Znači, kombinacija muzičke podloge, fotografija i nekog bezveznog teksta, složi se npr u PowerPointu i onda nekako pretvori u video fajl? Koji bi bio taj neki najjednostavniji ©® način da se to izvede, a da ne uključuje obuku iz Adobe Premiere?E, da, već imam savet tipa napravi .pps slideshow i pusti ga da ide, onda uzmi kameru i snimaj monitor :s_w: ali nešto mi se čini da to može i bolje...A pošto ću pre ili kasnije morati da pređem na pravo editovanje i montažu, može li neko da preporuči dobar početnički software?

Link to comment

Ne znam da li je baš početnički, ali sam ja koristila Sony Vegas. Koristila sam ga kada sam prebacivala direktno sa kamere, ne znam da li radi sa video fajlovima koji su već u, recimo, avi formatu (već se nalaze na kompu).Edit: Evo ti jedno kratko uputstvo, pa vidi da li ti odgovara.

Edited by kiki
Link to comment
Evo 1 briljantnog pitanja: kako da napravim najprimitivniji multimedijalni zapis tipa .avi, .mpg ili nešto slično? Znači, kombinacija muzičke podloge, fotografija i nekog bezveznog teksta, složi se npr u PowerPointu i onda nekako pretvori u video fajl? Koji bi bio taj neki najjednostavniji ?? način da se to izvede, a da ne uključuje obuku iz Adobe Premiere?
Mislim da će ovo da ti odradi posao...
Link to comment
Komp mi se zamrzne posle par minuta rada!! Samo restart pomaže. Par puta je posle boota javio da je CPU promenjen ili nefunkcionalan i trazio F1 za nastavak. Poslednji put kad je to javljao, napajanje mi je bilo pri riknjavanju- Jedva iskucah poruku.. Imam celeron 2.6 GHz. Nista skorije nisam menjao na kompu.. Help?
Da odgovorim samom sebi - odneo sam komp na servis i dijagnoza je: matična ploča na samrti. A pošto se radi o starijem, integrisanom modelu, to znači da tražim novu ploču, procesor, grafičku, ram memoriju (i dvd rezač, i on je crko..). Samoća prazna, jesenja, a biva sve jesenije..
Link to comment
samo da javim da miralem sredjuje racunar,pa bi bilo dobro da se ovde uvedu 24-casovna dezurstva.
whahah. lako je sprdati se sa nesrecnikom.nego, ako neki nerd moze da mi pomogne, skidam mu 10%. od pre 5-6 dana mi se na kompu, nakon startovanja windowsa (xp) pojavljuje poruka da je isti, zbog sigurnosti, morao da blokira "COM surrogate" program. nakon toga stize ona poruka da se desila greska u tom programu i da ako hocu mogu da obavestim microsoft o tome i blabla. i ucita se samo wallpaper, nikakve ikonice, pa na tome ostane. (u safe mode mogu da udjem, tu sve radi).mislim da mogu postojati 2 uzroka problemu: 1)virus 2) posto sam retard, skoro sam pokusao da apdejtujem wmp, a imam ilegalni os.zna li neko nesto o ovom problemu/ kako ga resiti?
Link to comment

whahah. lako je sprdati se sa nesrecnikom.nego, ako neki nerd moze da mi pomogne, skidam mu 10%. od pre 5-6 dana mi se na kompu, nakon startovanja windowsa (xp) pojavljuje poruka da je isti, zbog sigurnosti, morao da blokira "COM surrogate" program. nakon toga stize ona poruka da se desila greska u tom programu i da ako hocu mogu da obavestim microsoft o tome i blabla. i ucita se samo wallpaper, nikakve ikonice, pa na tome ostane. (u safe mode mogu da udjem, tu sve radi).mislim da mogu postojati 2 uzroka problemu: 1)virus 2) posto sam retard, skoro sam pokusao da apdejtujem wmp, a imam ilegalni os.zna li neko nesto o ovom problemu/ kako ga resiti?

Probaj sljedeće: tutni Windows XP instalacijski DVD u drive, i Xaj onaj prozor kad ti nudi instalaciju.Ondak u Run upiši SFC /scannow(možeš i SFC /SCANNOW /QUIET ako želiš izbjeć promptove, ali tajs switch ja osobno nisam isprobao).Kad završi, rebootaj i dok se boota moli se Svetoj Petki.
Link to comment
Mada, ne znam koliko je moralno pomagati ti, posto je cak i hardver ukraden od opticara (niko ti ne veruje stvarno, znas to?).
pomaganje meni donosi 100 poena kod svetog petra. nadam se da sam razresio dilemu. za ovaj neuspeli pokusaj dobijas samo 15, jer sam lepo napiso da imam xp.*
Probaj sljedeće: tutni Windows XP instalacijski DVD u drive, i Xaj onaj prozor kad ti nudi instalaciju.Ondak u Run upiši SFC /scannow(možeš i SFC /SCANNOW /QUIET ako želiš izbjeć promptove, ali tajs switch ja osobno nisam isprobao).Kad završi, rebootaj i dok se boota moli se Svetoj Petki.
da pokusam to uprkos tome sto imam nelegalni os?* imam i vistu na laptopu. znam da svi znate, ali nije zgoreg ponoviti: neopevano djubre. pola toga radi usporeno, uprkos 3gb rama.
Link to comment
* imam i vistu na laptopu. znam da svi znate, ali nije zgoreg ponoviti: neopevano djubre. pola toga radi usporeno, uprkos 3gb rama.
šteta, trebalo je da konsultuješ nekog prilikom izbora hardvera. Meni inače Vista radi odlično na 2GB.
Link to comment

Pitanje glede Acronis-a:Kada sam instalirao sistem na disk sa 2 particije (80+80) napravio sam image fajl sistema. Da li je moguće da odradim izmenu particija (recimo u odnosu 40+120) i da onu sliku (a koja inače ne zauzima više od 10ak Gb) stavim na tu novu od 40 iako je ona napravljena na particiji od 80 Gb? :)Hvala unapred :)

Link to comment
da pokusam to uprkos tome sto imam nelegalni os?* imam i vistu na laptopu. znam da svi znate, ali nije zgoreg ponoviti: neopevano djubre. pola toga radi usporeno, uprkos 3gb rama.
Za predloženu opciju navedena komplikacija nije relevantna.Oko usporene polovice, što recimo u nju upada? Ono što imam meni dobro radi.Osim toga volim Vistinu konzolu. Jučer sam se riješavao starih drajvera :lol: (hint: pnputil)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...