Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Mislim da si sam sebi odgovorio. Odnesi ga u servis da ti provere napajanje.Takođe, proveri vrednosti temperature na CPU. Da ti nije zaprljan ili loš kuler na procesoru?
Gledao sam temperaturu i u normali je. Osim toga, ta opcija automatskog gašenja sistema kad se cpu ugreje mi je u biosu isključena. Valjda ne postoji neka druga? Svakako ću metlu u ruke i da očistim tu prašinu..
Link to comment

Pretpostavljam da je ovo neko već radio, pa da ipak proverim pre nego što krenem u poduhvat...Navikao sam da radim sa dva monitora... Sad sam kupio i TV, i voleo bih da sva tri uređaja povežem na jedan kompjuter... To je, naravno, zbog nekih ograničenja, nemoguće uraditi sa jednom karticcom...Imam sreću (ili sam bio dalekovid :rolleyes: ) da imam ploču sa dva PCI slota (NFORCE 570 chipset), ali su oni, ako su obe kartice stavljene PCIx8, a ako je jedna, onda je, taj slot koji radi PCIx16...Moje pitanje je, s obzirom da se ne igram nešto bog zna šta, da li će ako stavim i drugu karticu (sad imam GF 7600GT), na primer GF 7300, a ne povežem ih u SLI to raditi, odnosno, da li će kompjuter moći da vidi sva tri uređaja ? Bojim se i zbog propusnog opsega slotova, ako i može da vidi, jer će oni ipak obarati performanse...Na ponekim forumima piše ponešto o ovome, ali ništa da bih bio 100% siguran...

Link to comment
Pretpostavljam da je ovo neko već radio, pa da ipak proverim pre nego što krenem u poduhvat...Navikao sam da radim sa dva monitora... Sad sam kupio i TV, i voleo bih da sva tri uređaja povežem na jedan kompjuter... To je, naravno, zbog nekih ograničenja, nemoguće uraditi sa jednom karticcom...Imam sreću (ili sam bio dalekovid :rolleyes: ) da imam ploču sa dva PCI slota (NFORCE 570 chipset), ali su oni, ako su obe kartice stavljene PCIx8, a ako je jedna, onda je, taj slot koji radi PCIx16...Moje pitanje je, s obzirom da se ne igram nešto bog zna šta, da li će ako stavim i drugu karticu (sad imam GF 7600GT), na primer GF 7300, a ne povežem ih u SLI to raditi, odnosno, da li će kompjuter moći da vidi sva tri uređaja ? Bojim se i zbog propusnog opsega slotova, ako i može da vidi, jer će oni ipak obarati performanse...Na ponekim forumima piše ponešto o ovome, ali ništa da bih bio 100% siguran...
koliko je meni poznato, a lako je moguce da gresim, sli sluzi da bi udvostrucio procesorsku moc, tj slave ne daje video. vrlo je moguce da gresim, odavno sam prestao da se igram, tako da mi je video kartica poslednja stvar na listi prioriteta.ako nije tako, neka me ispravi neko.ja bih radije potrazio karticu sa sva tri izlaza (d-sub, dvi i svhs), to mi deluje logicnije da ce da radi. meni radi sa atijem od pre dve godine sa dva monitora, jedan na d-sub a drugi na dvi.
Link to comment
koliko je meni poznato, a lako je moguce da gresim, sli sluzi da bi udvostrucio procesorsku moc, tj slave ne daje video. vrlo je moguce da gresim, odavno sam prestao da se igram, tako da mi je video kartica poslednja stvar na listi prioriteta.ako nije tako, neka me ispravi neko.ja bih radije potrazio karticu sa sva tri izlaza (d-sub, dvi i svhs), to mi deluje logicnije da ce da radi. meni radi sa atijem od pre dve godine sa dva monitora, jedan na d-sub a drugi na dvi.
Ako staviš dve kartice, a ne uključiš SLI, teoretski imaš 4 izlaza... Ako uključiš SLI, imaš samo dva na primary kartici... U ovo drugo sam siguran, u ono prvo nisam, i to je problem... A nemam pri ruci nijednu karticu da proverim...Kartice sa tri izlaza ne vrede... Recimo, HD4670 ima tri izlaza, ali je u stvari moguće koristiti samo dva istovremeno, od kojih jedan mora biti DVI... Stvar je da se drugi DVI fizički razdvoji na HDMI i D-Sub, ali softver i dalje to vidi kao jedan izlaz... To mi je bila jedna od solucija, ali sam malo googlao...Poenta je da li mogu da stavim neku jeftinu karticu tipa GF 7300, samo da bih imao izlaz i na trećem uređaju ili moram da stavim GF 7600 koju već imam, a koje su ovde još uvek bezobrazno skupe i teško ih je naći... Ili ne vredi bilo šta da stavljam, jer je to nemoguće napraviti bez nekih profesionalnih zajebancija (TripleGo i tako to)...
Link to comment

Problem je u sledecem: skinuo sa onog "sporog magarca" neki rarovan fajl, a u njemu 4 posebna .avi fajla. 2 se ekstraktuju normalno, a druga 2...khm...: uspem da ih prebacim na D:, npr, i on mi pokaze ime fajla i pored njega - 0kb + naravno, ne moze da ga otvori. Najcudnija je stvar sto mi i posle prikazivanja da je taj fajl tezak 0 kb, ja vidim da se prostor na D: smanjio za pravu velicinu tog fajla (koja je oko 700 mb) (EDIT: + iako ga ekstraktujem na D:, ako u tom trenutku nemam tih 700 mb (kolika je stvarna velicina fajla) na C:, on nece da nastavi dalje...). Dakle, on ga registruje kao da sam ga normalno izvadio iz onog rarovanog fajla, a meni prikaze da nema ni kilobajta i nece da startuje...Any clue?P. S. Evo sta neko na nekom spanskom forumu predlaze (molim spikere doticnog da prevedu!):

Imaginandome q son una serie de archivos .rar , crea una nuevacarpeta en el disco raiz (c:) , copia los archivos y pegalos en ella , yprocede a desempaquetarlos...y nos cuentas ...
Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment
Problem je u sledecem: skinuo sa onog "sporog magarca" neki rarovan fajl, a u njemu 4 posebna .avi fajla. 2 se ekstraktuju normalno, a druga 2...khm...: uspem da ih prebacim na D:, npr, i on mi pokaze ime fajla i pored njega - 0kb + naravno, ne moze da ga otvori. Najcudnija je stvar sto mi i posle prikazivanja da je taj fajl tezak 0 kb, ja vidim da se prostor na D: smanjio za pravu velicinu tog fajla (koja je oko 700 mb) (EDIT: + iako ga ekstraktujem na D:, ako u tom trenutku nemam tih 700 mb (kolika je stvarna velicina fajla) na C:, on nece da nastavi dalje...). Dakle, on ga registruje kao da sam ga normalno izvadio iz onog rarovanog fajla, a meni prikaze da nema ni kilobajta i nece da startuje...Any clue?P. S. Evo sta neko na nekom spanskom forumu predlaze (molim spikere doticnog da prevedu!):
http://translate.google.com :lol:
П умишљм су низ слика. Рар, ствара новује основну фасциклу на диску (Ц:), копирајте и налепите датотеке у њему, ипотребно развити наше рачуне ... и ...

pretpostavljajuci da s' radi o seriji fajlova .rar, kreiraj nov folder u rootu diska (c:), kopiraj fajlove i pejstuj ih u njega [folder], i nastavi raspakujuci ih[fajlove]...pricaces nam ...

edit::D

Edited by voja i
Link to comment
http://translate.google.com :lol:

pretpostavljajuci da s' radi o seriji fajlova .rar, kreiraj nov folder u rootu diska (c:), kopiraj fajlove i pejstuj ih u njega [folder], i nastavi raspakujuci ih[fajlove]...pricaces nam ...

edit::D

Eh, pa is'o sam i ja prvo na translejtovanje kog gugla - dobih isto, ali nisam bio siguran da dobro razumeh, pa rek'o da pitam nekoga ko taj jezik stvarno i govori...Btw, prob'o to sto su rekli i - pa, nista, naravno. Ista meta, isto odstojanje. Dakle, problem i dalje stoji...
Link to comment
Kolika mora da bude najmanja veličina fotografije u pikselima da bi se mogla izraditi u formatu 10x15 i 13x18 (mislim da je ovaj drugi format tačan, mada nisam sigurna)?
Za iole pristojan kvalitet fotografije ne bi trebalo da ideš na rezoluciju ispod 150-200 dpi.13 cm = 5.11 in x 200 = 1022 pixela po horizontali.18 cm = 7.08 in x 200 = 1416 pixela po vertikali.To ti je način kako se računa, pa dalje vidi sama. Najbolje da jednu fotografiju uradiš u 150dpi, jednu u 200, jednu u 300 i onda vidiš šta ti je od toga prihvatljivo.@Hattori:Iygleda da ga je sredio, ne javlja se. Edited by gotivac
Link to comment
samo da javim da miralem sredjuje racunar,pa bi bilo dobro da se ovde uvedu 24-casovna dezurstva.
Jel to onaj sto ga je cornuo od okuliste, pa izmislio sumanutu pricu?
Link to comment

jel ima neko drajver za adsl modem ASUS AAM6000UG? ko ima, nek javi na PM.na asusovom sajtu nude samo dve varijante - za jednu pise da je za verziju modema za kinesko trziste, a druga ne radi na modelima bele boje (?!) . Modem koji treba da povezem je, eto, bele boje. takodje, naletao sam na drajvere za Linux, ali treba mi za XP.

Edited by johnnioza
Link to comment

Da li se moze preimenovati fajl u samoj winrar arhivi, a da se doticna ne otpakuje?Ovo je naziv fajla koji ne moze da otvori: C+?line Vivant\03 - Autour de Louis-Ferdinand C+?line\03 - Biblioth+?que de poche_ D'un C+?line +? l'autre (1969) - Portrait de C+?line et t+?moignages, r+?alis+? par Yannick Bellon et Michel Pollac - Partie 1.avi - verujem da ga onaj obrnuti znak pitanja jebe jer ovaj naziv otvara bez problema:C+?line Vivant\03 - Autour de Louis-Ferdinand C+?line\01 - En marge du prix Goncourt (1932) - A propos de la non-attribution du prix +? C+?line.avi. Sam u pravu il' sam dobrano lupio?

Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...