Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Problem: već nekoliko dana mi kablovski net bukvalno zakuca tokom korišćenja, ne radi uopšte od 5 min do sat-dva i onda proradi kao da ništa nije bilo. Zvao korisnički servis više puta, kažu da je sa signalom i modemom sve u redu. Pitanje: da li je moguće da kod mene nešto pravi problem (modem povezan mrežnim kablom sa laptopom, antivirus fercera i ne prijavljuje ništa) ili stoka iz korisničkog laže te bi tamo valjalo otići sa bacačem plamena? Hvala.
Imao identičan problem sa telekomovim ADSLom. Očajan, nakon nekoliko bezuspešnih poziva korisničkog centra, krenem da klikćem po svemu što bi moglo da pravi problem. Kada sam ubio Windows Firewall net je počeo da radi bez problema. Dobro, ne može kod telekoma baš bez problema i povremenih zagušenja, ali ne dešavaju mi se one blokade kao ranije. E sad, ubi me ako znam šta sam u suštini uradio i zašto je FW pravio problem... Probaj pa vidi. Kad sam već ovde, jel neki problem što mi je FW ubiven? Imam NOD.
Link to comment
Žmirka, žmirka. I ja im to kažem, oni se prave blesavi. Dakle bacač.
Imao sam ja sličan problem pre neko veče, lokal ide, ne punim gasom, ali ide, net... otvorim neku stranicu jedva, pa onda sledeća dva sata nema leba. SBB je u pitanju inače, mislim da im je politika kuće u tim slučajevima - "Kad se neko žali, pravi se lud" <_<
Kad sam već ovde, jel neki problem što mi je FW ubiven? Imam NOD.
Znaš onaj vic: -"Doktore, koliko mi je ostalo?"-"10"-"Godina, meseci, nedelja..."-"9... 8...":P Edited by Dionysos
Link to comment

dig, preko koga imaš kabl? ja sam imao sličan problem i na kraju se ispostavilo da nadprovajder, telekom, blokira mac adresu mog modema. lik iz beotelove podrške je nakon višesatnog maltretiranja jedva provalio o čemu se radi. tako da pazi da bacačem ne ošuriš pogrešne ljude. mada bi bilo dobro da prvo isključiš FW ili eventaulno još neki program za koji sumnjaš da bi mogao da blokira protok. ili priključiš drugi komp na tak modem.@radišahvala. našao sam ga i ja na tom sajtu koji zna ponekad i da ispali. buržuj sam šta ću uzimam.... 5 komada :D

Link to comment

Ko sto kaze poslovica, da ako pocne bilo kakav rat, ti slobodno udri po Bugarima i neces pogresiti, tako i u nasim telekomunikacijama uvek valja poneti bacac plamena na telekom. Ako i nisu krivi u tom konkretnom slucaju - bice u nekom.P.S. Antivirus i firewall nisu ista stvar, ali se ja mogu pohvaliti ignorisanjem potrebe za fw-om evo vec godinu dana bez stetnih posledica.

Link to comment

jel zna neko sta se desilo sa radnjom Eurolink? njihov nekadasnji sajt (www.eurolink.co.yu) vise ne postoji, iseljeni su sa stare adrese na senjaku, nema ih vise ni na itsvet.comu u registru maloprodajnih radnji...pronasao sam sajt http://www.eurolinkcomputers.com/ , ali ne deluje mi da ovo ima ikakve veze sa starim Eurolinkom. u rubrici " o nama" ne pishe nishta :)

Link to comment

Zatvorili radnju jos pre 4-5 meseci. Dugovanja, menice, upad u radnje, ... Sada je u njihovim prostorijama otvorena druga firma. Zaboravio sam ime, ali se i dalje nalaze u Kozjackoj.

Link to comment

to sam i mislio, ali nada je umrla poslednja. komp mi je u garanciji kod njih, javili se problemi...i sad moram da idem u obican servis i trosim pare, umesto da oni sve to lepo srede.

Link to comment

:lol:Ja sam uzeo dva meseca pre "zakljucavanja"Bilo je dosta reci na forumima po pitanju garancija iz EL. Ako imas garantni list uvoznika, mozes da ides direktno kod njih. Ako ti je EL izdao njihovu garanciju, a na kutiji imas deklaraciju uvoznika, tu je vec pitanje dobre volje. Mogu da ti posaljem linkove, ako te ne mrzi da citas.

Link to comment

Ne uspevam da spojim dva rutera da mi radi internet. Odnosno, ne uspeva mi kad adsl ruter (na koji je prikachen telefon, tj. koji "daje" internet) spojim na WAN port novog wireless rutera. Prebacio sam stari u bridge mode i iskljuchio dhcp, a u novom podesio username i pass za PPPoE... medjutim nejde.Sad radi tako shto sam na wireless ruteru iskljuchio DHCP, na starom ukljuchio DHCP, a onda i komp i stari ruter ubo u LAN konekciju wireless rutera. Shto nije strashno, ali me prosto nervira :). Kad malo razmislim, nisam siguran koji je od dva rutera bio 192.168.1.1, a koji 192.168.1.2 dok nije radilo - jel ima to neke veze?

Link to comment
Ne uspevam da spojim dva rutera da mi radi internet. Odnosno, ne uspeva mi kad adsl ruter (na koji je prikachen telefon, tj. koji "daje" internet) spojim na WAN port novog wireless rutera. Prebacio sam stari u bridge mode i iskljuchio dhcp, a u novom podesio username i pass za PPPoE... medjutim nejde.Sad radi tako shto sam na wireless ruteru iskljuchio DHCP, na starom ukljuchio DHCP, a onda i komp i stari ruter ubo u LAN konekciju wireless rutera. Shto nije strashno, ali me prosto nervira :). Kad malo razmislim, nisam siguran koji je od dva rutera bio 192.168.1.1, a koji 192.168.1.2 dok nije radilo - jel ima to neke veze?
ima. ne mogu i wan i lan interface da ti budu na istoj logickoj submrezi.na adsl routeru iskljuci dhcp i podesi lan interface (npr) na 10.0.0.1 a na wan portu novog fixno (ne dhcp) na 10.0.0.2 (gw=10.0.0.1), masku je svejedno koju ces da stavis, dovoljan ti je i rang od 4 ip adrese. lan interface novog stavi na 192.168.1.1 (masku dovoljnu za 2+ruter+n racunara), na njemu podesi (ako ti bas treba) dhcp server. racunarima treba da se dodele adrese od 192.168.1.2 pa nadalje (gw=192.168.1.1). dns-ove koristi od tvog isp-a.mislim da ti je ovo uputstvo dovoljno, ako ti i dalje ne radi ili ti nesto nije jasno, pitaj ovde.pade mi nesto na pamet: mozda tvoj novi router moze da se podesi da radi samo kao access point, onda je ta konfiguracija koju pominjes ok. dhcp server podignes na adsl routeru (ili masinama stavis fixnu ip i gw=<ip lan interfejsa adls routera>).u tom slucaju novi router bi imao samo jednu ip (koja iskljucivo sluzi da pridjes prilikom konfigurisanja). ja licno mislim da je ono prvo bolje resenje. Edited by voja i
Link to comment

I radi samo tako. ADSL ruter je 192.168.1.1, wireless ruter 192.168.1.2, ja sam 192.168.1.3 a laptop u prizemlju je dobio 192.168.1.100, iako je konektovan preko wireless rutera na kojem je iskljuchen DHCP. DHCP mi naravno i nije preko potreban, a osim shto je koristan i nije problem u ovom sluchaju.Ne znam da li ima tehnichko objashnjenje koja je opcija bolja, ali u najmanju ruku shto bi mi 1 LAN port bio zauzet bez potrebe.Pozabavicu se ovim dalje sutra. Thanks!

Link to comment

Komp mi se zamrzne posle par minuta rada!! Samo restart pomaže. Par puta je posle boota javio da je CPU promenjen ili nefunkcionalan i trazio F1 za nastavak. Poslednji put kad je to javljao, napajanje mi je bilo pri riknjavanju- Jedva iskucah poruku.. Imam celeron 2.6 GHz. Nista skorije nisam menjao na kompu.. Help?Evo posle 5 minuta još uvek radi. Woohoo! Samo da dodam, gotovo sam siguran da je stvar hardverska..10 min i dalje radi.. Ova makina je čudo jedno. Ili to ili je do ppp-a, jer pre ovoga mi se frizovao jedno 10ak puta zaredom.Doduše sa tom razlikom da se posle poslednjeg zamrzavanja pojavio blue screen, gde je jedno vreme dumpovao physical memory on disk....radi već pola sata bez prestanka..koji krš..40 min i prc, opet stao. nemam ideju koji mu je.

Edited by mojo
Link to comment
Komp mi se zamrzne posle par minuta rada!! Samo restart pomaže. Par puta je posle boota javio da je CPU promenjen ili nefunkcionalan i trazio F1 za nastavak. Poslednji put kad je to javljao, napajanje mi je bilo pri riknjavanju- Jedva iskucah poruku.. Imam celeron 2.6 GHz. Nista skorije nisam menjao na kompu.. Help?
Mislim da si sam sebi odgovorio. Odnesi ga u servis da ti provere napajanje.Takođe, proveri vrednosti temperature na CPU. Da ti nije zaprljan ili loš kuler na procesoru?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...