Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

da li postoji mogucnost da, kad za to dodje vreme, promenim graficku karticu u lap topu? jel uopste moguce da se lap topovi budze?

Link to comment
da li postoji mogucnost da, kad za to dodje vreme, promenim graficku karticu u lap topu? jel uopste moguce da se lap topovi budze?
Sve je na ovom svetu moguce, ali nemoj racunati na to.
Link to comment
da li postoji mogucnost da, kad za to dodje vreme, promenim graficku karticu u lap topu? jel uopste moguce da se lap topovi budze?
Zavisi od modela do modela; na nekima je grafika izvedena u vidu mxm modula, a na nekima putem nekog custom porta/slota. U svakom slučaju, radi se o retkim i skupim modelima (imao je Dell, HP...) i to nemoj ni u kom slučaju očekivati od laptopova koji koštaju ispod 1500e. Čak i da nabaviš model na kojem se grafička karta može zameniti, pitanje je da li je u tvojim radnjama (ili uopšte u tvom okruženju) možeš nabaviti, pošto se ne radi o klasičnim grafičkim kartama koje se ubadaju u desktop računare. Sve u svemu, verovatnoća vrlo mala, a sama rabota vrlo skupa - kada grafika u lapu postane toliko usko grlo da mora da se menja, lakše, brže i jeftnije je zameniti ceo lap. Ukoliko je grafika kritični deo kompa, kupiti radije desktop (ili konzolu).
Link to comment
Zavisi od modela do modela; na nekima je grafika izvedena u vidu mxm modula, a na nekima putem nekog custom porta/slota. U svakom slučaju, radi se o retkim i skupim modelima (imao je Dell, HP...) i to nemoj ni u kom slučaju očekivati od laptopova koji koštaju ispod 1500e. Čak i da nabaviš model na kojem se grafička karta može zameniti, pitanje je da li je u tvojim radnjama (ili uopšte u tvom okruženju) možeš nabaviti, pošto se ne radi o klasičnim grafičkim kartama koje se ubadaju u desktop računare. Sve u svemu, verovatnoća vrlo mala, a sama rabota vrlo skupa - kada grafika u lapu postane toliko usko grlo da mora da se menja, lakše, brže i jeftnije je zameniti ceo lap. Ukoliko je grafika kritični deo kompa, kupiti radije desktop (ili konzolu).
imam ovaj hphttp://www.amazon.com/dp/B00188LMQ4?smid=A...mp;linkCode=asngrafiku sam naveo kao primer. imao sam dva desktop racunara u karijeri i redovno sam ih osvezivao novom grafikom, ram memorijom... pa zato pitam da li je moguce.
Link to comment

>VIDEO GRAPHICS up to 1023MB NVIDIA GeForce Go 8600Mzaboravi na to. ipak, minimum nade će ti dati možda ideja da odneseš u zvanični hp servis u tvom gradu i pitaš isto što i nas.

Link to comment
imam ovaj hphttp://www.amazon.com/dp/B00188LMQ4?smid=A...mp;linkCode=asngrafiku sam naveo kao primer. imao sam dva desktop racunara u karijeri i redovno sam ih osvezivao novom grafikom, ram memorijom... pa zato pitam da li je moguce.
Potražiš na netu service manual za tvoj model. U njemu uvek imaš em opisan u detalje hardver (sa sve sličicama - ne uvek u boji), em listu dodatnih i kompatibilnih delova. Čak i ako imaš modularnu grafičku kartu (recimo u mxm pakovanju) i čak i ako možeš da nađeš u slobodnoj prodaji mxm grafičke karte i sve ti se to isplati (što je već samo po sebi jako malo verovatno), ta karta ne mora da pasuje na tvoj lap. Ima mxmI, mxmII, mxmIII, mxmHE moduli, pa tip A, tip B... Za neiskusno (pa i ono iskusnije) oko tu može da pomogne jedno service manual, gde lepo piše model i part number koji je kompatibilan itd.Generalno, lap menja diskove i memorijui najčešće optiku. Čak svi ne mogu da promene procesor ili mrežnu, jer ima lapova gde je sve to zalemljeno, tj. bez standardnog socketa ili slota (pogotovo jeftiniji modeli). Naravno, ima ljudi koji se razumeju i imaju servisersko iskustvo i mogu i TFT panel da zamene (ako nađu odgovarajući inverter), ali ako nema socketa ili slota, možeš da se slikaš. I sa tim vrlo ograničenim mogućnostima proširenja mora čovek da se pomiri kad kupuje lap. Srećom, pa su pojeftinili drastično.
Link to comment
aj kume u 20 marke da ne može
Zgodna prilika da se pohvalim mojom sklepotinom:Imao sam neki lap top koji je imao mnogo cudan konektor za struju. Bas onako, izgleda kao PS2 i nema snse da se nadje nigde u Bg. I sad meni, naravno, taj kabl bude presecen na pola, kako to vec ide na ovoj planeti i nadjem se u problemu. Posto je komp vec bio krs, nije mi bilo zao da eksperimentisem, pa pogledam sta tu moze da se uradi. Od svih konektora koje sam imao, jedino je zenski gitarski dzek mogao uci u komp tako da pase. Morao sam seci parce lima koje je sluzilo kao hladnjak, ali je dzek legao tako dobro, da sam batalio zdrav razum koji mi je govorio da je nenormalno dovoditi struju gitarskim dzekom. I tako danas imam jedan kompjuter viska, koji ne sluzi skoro nicemu, ali je bar unikatan. Evo slika mog ceda:Vidite kako je dzek lepo upao, kao da su i proizvodjaci planirali da bude ovako:kompet5.th.jpgA ovo je kabl. Jeste malo smesno kad se pogleda i varnici ko u filmu ako zaboravis da iskljucis iz struje pre nego sto ukljucujes u komp, ali radi ko zmaj, evo vec vise od godinu dana.kablck2.th.jpgTako da se ja ne bih kladio da stvari ne mogu da se zbudze, samo ako se hoce :lol:
Link to comment
a onda cu da kupim najtise kuciste koje novac moze da kupi, bezicnu tastaturu i misa i projektor. Ima da programiram iz fotelje preko celog zida.
Kupićeš najtiše kućište koje novac može da kupi, bežičnu tastaturu, bežičnog miša i projektor, i onda ćeš preko celog zida da... programiraš?
Link to comment
Kolki je sad gain tog laptopa?
:lol:
Mene sramota da slikam kako sam resio slican problem. Doduse, cvrsto sam resio da cu, cim prebacim sve podatke, ovo HPovo govno ritualno da olupam u dvoristu. Ovako
Pod 1, posle ovog mog resenja, ne vidim kako nekoga moze biti sramota. 2 - olupavanje starog hardvera je out. Sada je fora da svako sranje od tostera do servera nateras da nekako radi.
Ima da programiram iz fotelje preko celog zida.
I ja bih to voleo, ali je i dalje skupo. Dobri projektori uvek drze te bezobrazne cene, a na losem ne zelim da akam Visual Studio :)Moje resenje: tastatura i mis nisu bezicni (losa su mi iskustva s tim), ali imaju produzni, utaknuti u lap top, koji je na komodi pored kreveta, a ja se izlezavam i radim. Lap top mora da ima 17 inca da bi to sve bilo zgodno, ali to je jedina veca investicija. Meni dobro.
Link to comment

kudravi, ti bi mogao da zbudzis lap top kad za to dodje resenje. kupicu graficku za desktop racunar, a ti od toga napravi externu graficku za lap top. placam za ruke, naravno.@batarazumeo sam samo da je zajebano. ovo ostalo si pisao na nekom vanzemaljskom jeziku, right? :D

Edited by kojot
Link to comment

i ja posedujem 1 problem sa lapom topom. naime, kada je potpuno iskljuchen (i iz struje), pa zatim prikopcam kabl za napajanje - odmah se ukljuchi. ne cheka da ga otvorim i pritisnem, za to predvidjeno, dugme. sad, to samo po sebi nije neki uzasan problem, ali pretpostavljam da znachi da je nesto negdje poremeceno. dakle, sta da radim? jel mu mogu kako pomoci, ili da ga nosim kod doktora?

Link to comment
kudravi, ti bi mogao da zbudzis lap top kad za to dodje resenje. kupicu graficku za desktop racunar, a ti od toga napravi externu graficku za lap top. placam za ruke, naravno.
Fora s mojim rukama nije sto su skupe (jer ja ta sranja radim zato sto volim), nego sto nemaju garanciju ;) Zato se hardver koji ti treba nikad ne daje ovakvima kao sto sam ja. Trebalo je da me vidis kad mi je riba iz USA dobila iPhone. Hteo sam se rascesati od zelje da ga otvorim i odradim dekodiranje kao sto sam video na youtube-u. Onda sam sam sebi postavio pitanje - Da li verujes u sigurnost svojih ruku u vrednosti od 600 evra. Odgovor je bio negativan :)@gervasius - ja bih preporucio doktora. Edited by Kudravi Gaucos
Link to comment

Kada se skida rar fajl i umesto da se sačuva, klikne se na open (slučajno, jbg, a posle nisam ni videla) on ne čuva nigde sam rar već samo otvara ono što u sebi sadrži pa se samom sadržaju uradi extract - e, gde se to otvara, sam rar fajl? Javio mi komp da mi je to mesto prebukirano i da treba da nešto brišem, usput mi prekinuvši skidanje. Znam da je negde na C-korisničko ime-pa verovatno Document and Settings.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...