Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Glupo pitanje: A jel' se tvom drugu normalno pojavljuje kad ga insertuje?Daleka sličnost: Dok sam imao SP2, uključivanje flasha moj blesavi XP nije uopšte registrovao. Tek kad mu preko device managera zadam da ponovo proveri USB ulaze, on ga prepozna kao drajv "g:" i onda regularno radi do isključivanja.Otkad sam stavio SP3, problem je nestao.

Link to comment
Probao sam, nista... Kod njega je valjda XP automatski odradio instalaciju a kod mene nece.
Ako ubadaš flash drive u USB hub, koji nema svoje napajanje, moguće(ako imaš druge potrošače ubodene u isti, da nema dovoljno snage da pokrene flash.
Link to comment
Takodje imam XP SP2 koji vec godinu i jace sljaka skoro bez ikakvih problema pa mi je zato i cudno. Najdalje sto sam otisao (time sto XP instalira neke generic drajvere) je da se medju diskovima pojavi ono "removable disk g:", ali kad pokusam tu da udjem izlazi mi "please insert disk into drive g:" :unsure:
Probaj format USBa, bez ulazenja. Desni klik na drajv i format. Izgubis podatke s njega, ali moguce je da je bas to problem. Inace, ako ga XP vidi, prva pomisao bi mi bila da ima dovoljno struje i da drajver valja. Nema garancija da je to bas tako, ali nije losa pocetna pretpostavka.
Link to comment
E vako: Imam lap top Acer Aspire 5520, sad će tome nekih 9 meseci. E sad...do sada je radio normalno, ali u poslednje vreme se dosta brzo zagreje i onda se ugasi sam od sebe. Ja ga upalim, malo radi pa se opet ugasi. Pretpostavljam da ovo nije baš normalno? :unsure: I da, ako je bitno za problem, često ga koristim u krevetu u krilu, dapače uvek. Ako nije bitno za problem, zaboravite na zadnju rečenicu...
Veoma je bitno ako ga bacis na jorgan i zatvoris mu ventilaciju (ja sam tako pregrejao jedan laptop). Za cesto koriscenje u krevetu (pogotovo leti) preporucujem neki laptop cooler :200711121027376.jpg
Link to comment
Za cesto koriscenje u krevetu (pogotovo leti) preporucujem neki laptop cooler :
Ovo bih i ja preporucio, ali otkad sam pre desetak dana prosetao prodavnicama i primetio da su cene ovakvh igrarija izmedju 4 - 7 hiljadarki, odustao sam od slusanja sopstvene preporuke. Komad lima i plastike sa (na nekim modelima) jeftinim ventilatorima da kosta vise od 50 evra? Daj, bre, za te pare cu ga sam sklepati (mada naravno necu, nego cu ga drzati na velikoj knjizi i povremeno izvrtati na monitor da se pro`ladi).
Link to comment
Ovo bih i ja preporucio, ali otkad sam pre desetak dana prosetao prodavnicama i primetio da su cene ovakvh igrarija izmedju 4 - 7 hiljadarki, odustao sam od slusanja sopstvene preporuke. Komad lima i plastike sa (na nekim modelima) jeftinim ventilatorima da kosta vise od 50 evra? Daj, bre, za te pare cu ga sam sklepati (mada naravno necu, nego cu ga drzati na velikoj knjizi i povremeno izvrtati na monitor da se pro`ladi).
jebote, sta je to za te pare? :blink:ovo? :rolleyes:kao sto rece braca, ne verujem da nesto sasvim normalno kosta vise od 20?. provericu popodne, pa ti javim. Edited by voja i
Link to comment

Imo, probo, bacio.Prvi ventilator crko nakon par nedelja, opravljen, drčao & drao se, ne mogu da se ugrade tihi ventilatori po želji, kabasto i teško.Ako kuler na lapu izbacuje topli vazduh na dole, ne smeš taj ispust blokirati jorganom i tačka; to bi trebalo da je dovoljno. Ako baš mora da se radi u krevetu, podbaciti prosto nešto sa tvrdim koricama da ne skuva noge i to je to.

Link to comment

Ono za flash vise nije bitno, nasao sam drugi i kopirao sve sto treba ali sad se pojavio novi problem - tom drugu sam, izmedju ostalog, instalirao i Avast koji mu je nasao 31 virus... Vecina ih je Win32:Jeefo za kojeg znam kako se uklanja (ima neki AntiJeefo programcic) ali ima i par komada Win32:Trojan-Gen i Win32:Mabezat-K kojima Avast ne moze nista i predlaze opciju Move to chest. Problem je u tome sto su neki od tih fajlova valjda mnogo bitni za rad windowsa, kao npr. svchost.exe i dsys.exe.Jel ima sanse da se to nekako ocisti ili mora da se reinstalira sistem?

Link to comment
Imo, probo, bacio.Prvi ventilator crko nakon par nedelja, opravljen, drčao & drao se, ne mogu da se ugrade tihi ventilatori po želji, kabasto i teško.Ako kuler na lapu izbacuje topli vazduh na dole, ne smeš taj ispust blokirati jorganom i tačka; to bi trebalo da je dovoljno. Ako baš mora da se radi u krevetu, podbaciti prosto nešto sa tvrdim koricama da ne skuva noge i to je to.
ako je vest sa dletom, moze i sam da napravi:soporte-portatil-madera.jpg:Dp.s.kudravi, nisam stigao da ti pogledam cene, pokusacu sutra. Edited by voja i
Link to comment
ako je vest sa dletom, moze i sam da napravi:...
Ako je vešt sa dletom, neće uveče u krevetu drndati kompjuter, već će spavati snom pravednika odnosno iscrpljene radničko-obrtničke klase. ;)
Link to comment

Ja sam mozda video nesto sto ima i neke dodatne funkcije, posto je ovo o cemu ja pricam imalo i produzetak skroz do kraja monitora, a ne samo ploca odozdo. U svakom slucaju, jedna od radnji gde sam video je Tehnomarket u Miskovicevom Mordoru, pa pogledajte sami - od 4 000 krecu cene. Ne mogu pronaci slike na netu, jer ne znam kako bi se to cudo zvalo.@ voja - Hvala sto ces pogledati, ali svejedno ne znam gde bih to nasao za te pare, cak i ako ima kod vas (Spanija, ako sam dobro zapamtio). Nakon Razzovog posta nisam siguran da bih dao ni 20 jura (zato sto sam stekara, a njegov post im sluzi kao opravdanje :) ).

Link to comment

Koristim ga u krevetu, ali je pod njim uvek neka staklena podloga...koja se doduše i sama ugreje.... :)Dakle, ako je problem u kuleru, koliko će me to zadovoljstvo koštati?

Link to comment
Ja sam mozda video nesto sto ima i neke dodatne funkcije, posto je ovo o cemu ja pricam imalo i produzetak skroz do kraja monitora, a ne samo ploca odozdo. ...
Pojedini modeli imaju ugrađen usb hub; pošto se za napajanje samih vetilatora lap externog kulera koristi usb port samog laptopa, time bivaš siguran da ti takva stvar nije potrošila poslednji slobodni usb port.BTW, štekara ili ne, nešto takvo šta košta 20? krajnjeg kupca u Jevropi je najverovatnije napravljeno u Kini za cenu koštanja 6US$ tops. A u tih 6$ je utkan verovatno vrhunski kvalitet, zar ne?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...