Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

jel to hoces da kazes da uopste ne radis bekap? cccc.... sta ces ako ti crkne disk (desava se)? prskas ga svetom vodicom?inace upozorenje je prilicno standardno, svi to rade da operu ruke ako nesto krene naopako....
Svi bitniji podaci su manje-više preneti već na diskove, a za ostatak me sada mrzi da se pobrinem...Dakle - mogu da ga startujem, ne?
Link to comment
Vista 32, Daemon Tools instalacija.Bilo je sve u redu do pre par dana, kad mi je otkazala poslušnost dotadašnja savršena instalacija DT Pro 4.12.Rešim da instaliram novu, ali ne lezi vraže. Posle instalacije (koja me je koštala pola dana), DT ne može da doda drajv. Dakle ne postoji mogućnost da postavim virtualni drajv. Posle toga instaliram i gusarsku verziju DT pro koja mi je do tada radila, ali ni ona ne može da instalira bilo šta (ni scsi ni ide drajv). Poruka neumoljive Viste je jasna: Access is denied.Uradio sam više stvari:1. stavio sam pod moj ownership foldere windows/inf i windows/system32/drivers2. menjao registry bazu i brisao neke upperfilter i lowerfilter podatke3. pokušao sve u safe modu4. pokušao manuelnu instalaciju DVD roma5. pretio sam kompu da ću ga naložiti u pećiIma li neko bilo kakvih ideja oko ovoga?
rešio sam problem, ako ikoga zanima. Pošto ne postoji na netu rešenje za ovaj problem, da postavim i ono što sam radio, za slučaj da se neko drugi nađe u sličnoj situaciji:1. uzeti pod ownership foldere: windows/inf, /windows/system32/drivers i /windows/system32/FileRepository2. postaviti kao korisnika tih foldera juzera "everyone" i dati mu full control3. to je to
Link to comment

hocu da napravim credits (na pocetku i na kraju filma) na kompjuteru pa onda da ih snimim filmskom kamerom. htela bih da mi naslov bubpne (a ne mogu da uradim to u powerpointu na neku foru)...naslov je PULSE (kao puls srca)ono ....da stoji naslov sekund, i odjednom pulsne, i nestane. kako to da uradim i u kom programu. nemam vremena za premier i rendering.

Link to comment
kako to da uradim i u kom programu. nemam vremena za premier i rendering.
Uzmi karton i na njemu napisi "PULSE" markerom. Uperi kameru u monitor na kome pustas film i fokusiraj tako da scena bude tacno velicine monitora. Kad krene snimanje, provuci karton s jedne na drugu stranu monitora. Zadrzi ga neko vreme na sredini scene. Posto nemas vremena za editovanje, ostavi da se ceo film do kraja snimi, da ne bi morala da lepis i seckas.Siguran sam da ima i boljih ideja, ali ako je zahtev da nema softvera za obradu filma, ovo je jedino sto meni pada na pamet. :)
Link to comment
Flash... Kako nemaš vremena za Premier, to bi trebalo u roku od par minuta da se odradi sa sve renderovanjem?
odradila :rolleyes: cekajuci ekipu da dodje, mora da kasne- marfijev zakon, a meni svetlo za par sati sa ulica nestaje...ubicu ih.
Link to comment
Kako snimiti snimak sa televizije na komp kako bi kasnije moglo da se obrađuje u Las Vegasu? U stvari, zanima me samo koja tv karta (ili mora VIVO?) je dobra za to?
bilo koji tv tuner koji ima video capture mogucnost ce zavrsiti posao. naravno da ce kvalitetnija tv karta bolje obaviti zadatak, recimo ova. i nije potrebno da za to ides u las vegas, mozes snimak i ovde da obradis. :)
Link to comment
bilo koji tv tuner koji ima video capture mogucnost ce zavrsiti posao. naravno da ce kvalitetnija tv karta bolje obaviti zadatak, recimo ova. i nije potrebno da za to ides u las vegas, mozes snimak i ovde da obradis. :)
preporučujem ovu karticu. Imam je duže vreme i vrlo je dobra za snimanje sa TV-a, pogotovo ako imaš kvalitetan kabl signal (za razliku od mene). Kartica ima mogućnost real time kodiranja u mpeg2, pošto dolazi sa hardverskim mpeg2 dekoderom. Tako da u slučaju da želiš da snimaš tv materijal na DVD, nije ni potrebno da upotrebljavaš Vegas. A za postavljanje na net, skineš neki free .flv dekoder i smanjiš veličinu fajla do 15x.
Link to comment

Ma mora da se obrađuje u Vegasu :). Nego, dovoljna je ova karta (plus kablovi - to valjda ide uz kartu ili se kupuje posebno?) i to je to? Neki poseban softver samo za capture?

Link to comment

Ja imam duplo jeftiniju, PixelView. Ona isto ima mogućnost real-time kodiranja u Mpeg2 (DVD format), ali ima i lošiji kvalitet signala nego TV. Meni je najveći problem tromost softvera (Cyberlink PowerCinema, jedini plug'n'play za kog znam, ove druge nisam ukapirao kako da podesim :().edit: kablove dobijaš uz karticu (takav je bar običaj), a mislim da bi trebalo da ide i neki softver, verovatno gorenavedeni Cyberlink

Edited by Lale Gator
Link to comment
Ma mora da se obrađuje u Vegasu :). Nego, dovoljna je ova karta (plus kablovi - to valjda ide uz kartu ili se kupuje posebno?) i to je to? Neki poseban softver samo za capture?
Software i kablove dobijaš uz karticu. Treba ti samo kabl za tv signal. Software koji dolazi uz karticu ne možeš da koristiš na Visti, ali može da se skine kompatibilan software na njihovom sajtu.
Link to comment
preporučujem ovu karticu. Imam je duže vreme i vrlo je dobra za snimanje sa TV-a, pogotovo ako imaš kvalitetan kabl signal (za razliku od mene). Kartica ima mogućnost real time kodiranja u mpeg2, pošto dolazi sa hardverskim mpeg2 dekoderom. Tako da u slučaju da želiš da snimaš tv materijal na DVD, nije ni potrebno da upotrebljavaš Vegas. A za postavljanje na net, skineš neki free .flv dekoder i smanjiš veličinu fajla do 15x.
Enkoder, Učo, enkoder. Ako služi za kodiranje, onda je enkoder (pakovanje i/ili šifriranje, uglavnom promena izvornih podataka, da ne idemo dalje), ako je za suprotno (raspakivanje i/ili dešifrovanje, vraćanje podataka u prethodni oblik) onda je dekoder.
Link to comment
Enkoder, Učo, enkoder. Ako služi za kodiranje, onda je enkoder (pakovanje i/ili šifriranje, uglavnom promena izvornih podataka, da ne idemo dalje), ako je za suprotno (raspakivanje i/ili dešifrovanje, vraćanje podataka u prethodni oblik) onda je dekoder.
Eh, nisam se mogao setiti prave reči :D ...Hvala na ispravci.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...