Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Tastatura je najudobnija ikad, radim na njoj 10+ sati dnevno. Bar meni, meni je ergonomski sve što mi omogućava da mi šake budu što više u ravni sa rukama, a ne povijene unazad (to važi i za miševe). A kažu da šljaka bez problema i na peceju.

Link to comment

Vista 32, Daemon Tools instalacija.Bilo je sve u redu do pre par dana, kad mi je otkazala poslušnost dotadašnja savršena instalacija DT Pro 4.12.Rešim da instaliram novu, ali ne lezi vraže. Posle instalacije (koja me je koštala pola dana), DT ne može da doda drajv. Dakle ne postoji mogućnost da postavim virtualni drajv. Posle toga instaliram i gusarsku verziju DT pro koja mi je do tada radila, ali ni ona ne može da instalira bilo šta (ni scsi ni ide drajv). Poruka neumoljive Viste je jasna: Access is denied.Uradio sam više stvari:1. stavio sam pod moj ownership foldere windows/inf i windows/system32/drivers2. menjao registry bazu i brisao neke upperfilter i lowerfilter podatke3. pokušao sve u safe modu4. pokušao manuelnu instalaciju DVD roma5. pretio sam kompu da ću ga naložiti u pećiIma li neko bilo kakvih ideja oko ovoga?

Link to comment
Ajde ad pitam ovde da ne otvaram nov topic po Medijima ili Tehnici.Jel bi mogao neko da mi onako laicki objasni sta dobijam prelaskom na digitalnu kablovsku televiziju osim bolje slike (meni ni ovoj koju sad gledam na LCDu nista ne fali)
dobijes Electronic Program Guide, koji je dosta zgodna stvarcica. dobijes i to sto u svakom trenutku znas sta gledas. p.s:sad ce precog, toni i dig da se jave da kazu jos nesto korisno.
Link to comment
Ima li neko bilo kakvih ideja oko ovoga?
virus?ja sam danas jedva prisao [document...->user->conf..-> program data ->mocrosoft ->outlook] folderumorao sam da dizem linux distro sa dvd-a da bih prebacio pst fajl na pendrive.ne znam da li u visti radi cacls? mada meni ni to nije pomoglo.edit:kada sam vec tu, je l' imao nekada neko problema sa nokia pc-suitom?ne prepoznaje mi telefon ni preko kabla, ni preko bt-a. nijedan. reinstalirao, dezinstalirao, instaliraio najnoviju verziju...i nista.u principu i nije neki problem, skoro sam promenio disk na laptopu i instalirao opsis [i samo par programa], tako da je par sati truda u pitanju.a mrzi me da se igram, danas sam imao igranku za ceo ovaj mesec. Edited by voja i
Link to comment
edit:kada sam vec tu, je l' imao nekada neko problema sa nokia pc-suitom?ne prepoznaje mi telefon ni preko kabla, ni preko bt-a. nijedan. reinstalirao, dezinstalirao, instaliraio najnoviju verziju...i nista.
Me. Ali problem je bio u telefonu; iz nekog razloga se prekinula bt veza i komp je to skontao, a telefon nije. I sve vreme je bio ubeđen da je povezan i odbijao novo povezivanje.
Link to comment
kada sam vec tu, je l' imao nekada neko problema sa nokia pc-suitom?ne prepoznaje mi telefon ni preko kabla, ni preko bt-a. nijedan. reinstalirao, dezinstalirao, instaliraio najnoviju verziju...i nista.
Imao sam potpuno isti problem pre desetak dana. Na kraju sam odustao posto ionako prebacujem stvari sa kompa na telefon i obrnuto tako sto ubacim karticu u card reader. Posle par dana sam iz dosade ponovo (po drugi put) deinstalirao PC-suit i instalirao novi i proradilo je.Znam da nije neka pomoc al cisto da znas da nisi sam :D .
Link to comment
kada sam vec tu, je l' imao nekada neko problema sa nokia pc-suitom?ne prepoznaje mi telefon ni preko kabla, ni preko bt-a. nijedan. reinstalirao, dezinstalirao, instaliraio najnoviju verziju...i nista.
evo sad probao:N6233DK-53 kablXP [kroz Parallels]Nokia PCSuite 7Radi sve ok.
Link to comment

Isti disk se normalno instalira na XPu, a nece na Visti. I nakon prebacivanja na hard i pokretanja odatle, u Visti mi jednostavno prijavi neku gresku u nekom zapakovanom fajlu i obustavi se, dok na drugom kompu sve najnormalnije prodje i instalira se do kraja. U pitanju je Adobe CS3, sumnjive legalnosti (ali u svetlu najnovijih tendencija, zeleo bih da naglasim da ja zaista mislim da je to legalno i placeno, a ako nisam u pravu, to je do uputstva na engleskom koji ne razumem).Da li je neko imao slicnih iskustava? Ideje? Bilo sta?

Link to comment

hvala svima na odgovorima, ali najbezbolnije je da za vikend prodjem instalaciju xp-a. sve drivere i par programa imam na ext. disku, brzo cu ja to dok citam forum.

Radi sve ok.
bas mi je drago. mislim zbog tebe. meni ne radi. :D
Isti disk se normalno instalira na XPu, a nece na Visti. I nakon prebacivanja na hard i pokretanja odatle, u Visti mi jednostavno prijavi neku gresku u nekom zapakovanom fajlu i obustavi se, dok na drugom kompu sve najnormalnije prodje i instalira se do kraja. U pitanju je Adobe CS3, sumnjive legalnosti (ali u svetlu najnovijih tendencija, zeleo bih da naglasim da ja zaista mislim da je to legalno i placeno, a ako nisam u pravu, to je do uputstva na engleskom koji ne razumem).Da li je neko imao slicnih iskustava? Ideje? Bilo sta?
jedino mi pada na pamet da je problem bas u nekoj dll ili slicnom fajlu na dosku koji koristi vista a xp-u nije potreban. napisi bar koji je fajl u pitanju.ili jos bolje, nabavi drugi instalacioni disk.a mozes da instaliras xp i na tu masinu? ;)
Link to comment
Ideje?
Skini piratsku verziju i instaliraj je. Ako je CS3 kupljen, ovo nece predstavljati problem jer licenca ne uslovljava da mora biti instaliran sa tog diska sa koga ti pokusavas da ga instaliras.
Link to comment

Hvala ljudi.Ja sam ljakse sto uopste pitam, umesto da proguglam gresku (Internal error 2739), a Adobe ih je bas lepo sortirao. Ako se opet neko sretne s ovim, resenje je sledece:cmd (open as administrator) i tamo ukucate: regsvr32 jscript.dllPoseban pozdrav bih uputio majkama i sestrama osoba koje se trude da moj racunar bude sigurniji, pa ubacuju registrovanje procesa java skripta i slicne besmislene zastite.

Link to comment

Verovatno je pitanje izuzetno glupo, al' ga moram postaviti: skinuh odavde neki update - pokrenem ga i on mi posle stiska na "run" izbaci "Software Update Installation Wizard" sa sve upozorenjem pre samog instaliranja da "back up your system and close all open programs". Je l' to znači da mogu nešto grdno da sjebem ak' pokušam sa ovim security update-om ili sigurnim stopama mogu da ga instaliram bez bekapovanja podataka?

Link to comment
Vista 32, Daemon Tools instalacija.Ima li neko bilo kakvih ideja oko ovoga?
Imam ja. Zaklati Vistu i preći na Windows 98. Pa i 95 je prijateljskiji raspoložen.Jedini veći mazohizam je pratiti vizuelno ili tekstualno sapunicu zvanu FK Crvena Zvezda.
Link to comment
Verovatno je pitanje izuzetno glupo, al' ga moram postaviti: skinuh odavde neki update - pokrenem ga i on mi posle stiska na "run" izbaci "Software Update Installation Wizard" sa sve upozorenjem pre samog instaliranja da "back up your system and close all open programs". Je l' to znači da mogu nešto grdno da sjebem ak' pokušam sa ovim security update-om ili sigurnim stopama mogu da ga instaliram bez bekapovanja podataka?
jel to hoces da kazes da uopste ne radis bekap? cccc.... sta ces ako ti crkne disk (desava se)? prskas ga svetom vodicom?inace upozorenje je prilicno standardno, svi to rade da operu ruke ako nesto krene naopako....
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...