Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

WD 40 bas i nije resenje jer je vise za odmascivanje. Ulje za sivace masine (ja imam neko koje sam dobio uz aparat za brijanje) je idealno.Mislim, teorijski... jednom sam nesto pokusavao da smanjim buku ventilatora, i posle par dana eksperimentisanja, kupio novi. -_- Moja preporuka - Noctua.
i second that. wd40 (i ostali prozvodi te vrste) samo u slucaju da je potrebno uklanjati oxid. za sve drugo je najbolje ulje za sivace masine( mainice za brijanje, itd). kada su u pitanju plasticni delovi izmedju kojih postoji frikcija (mehanika unutar cd/dvd/bd rezaca/playera) majka_mara je silikonska mast. (warning: mast je potpuno bezopasna u dodiru sa kozom, lako se uklanja, a i ne povecaca volumen :lol:)
Link to comment
mene su učili da pre ulja kapnem malo alkohola na osovinu, da bi se ulje bolje i ravnomernije razlilo.
Nisam hteo da komplikujem objašnjenje, prava stvar je kanuti ulje dok se ventilator vrti u horizontalnom položaju, tako se najravnomernije razlije.
ma moze posle da ga odnese kod vulkanizera da ga izbalansira :rolleyes:
Zato sam ga i upozorio, da ne bi bilo ekstra troškova. :D
Prijatelju gotivče:Hvala na savetima, ali ipak imam blago naslednu smotanost sa pipavim stvarima. Bolje da ne mislim gde bi svo to ulje/WD završilo.A i na još nekim nerd sajtovima sam video da je, generalno, podmazivanje samo "privremeno rešenje".
Naravno da je privremeno. Trajno i onako ne postoji.
Link to comment
i second that. wd40 (i ostali prozvodi te vrste) samo u slucaju da je potrebno uklanjati oxid. za sve drugo je najbolje ulje za sivace masine( mainice za brijanje, itd). kada su u pitanju plasticni delovi izmedju kojih postoji frikcija (mehanika unutar cd/dvd/bd rezaca/playera) majka_mara je silikonska mast. (warning: mast je potpuno bezopasna u dodiru sa kozom, lako se uklanja, a i ne povecaca volumen :lol:)
'el može onda i onaj silikonski sprej, za podmazivanje šarki i ostalih stvari koje škripe?U stvari šta pitam, naravno da može :D
Link to comment
'el može onda i onaj silikonski sprej, za podmazivanje šarki i ostalih stvari koje škripe?U stvari šta pitam, naravno da može :D
da ti pravo kazem, neznam®. :Dja ga nikada nisam koristio, sarke i slicnu gvozdjuriju podmazujem vazelinskim uljem, a ovo je neka vrsta kreme koja ne moze svuda da se nadje, vec se prodaje samo u dve indistrijske "drogerije" u gradu. ne postoji cak ni standarno pakovanje, vec ti "odmere" koliko ti je potrebno.probaj, uostalom. :wicked: pa posle napisi da li i dalje radi. :D
Link to comment

Da li za PC postoji ona fina,ravna tastatura (sinoc videh kod jednog prijatelja, ali je ta kao samo za Apple,pa moze samo za Apple, a i kupuje se kao samo u USA i UK) kao sto je na laptopovima,jer ja lupam poovoj klasicnoj kao da kucam na Adlerovim mashinama iz WWII.Pogledah u Ebay ,ima ih na milione,al sve kao ova moja. Ima neke USB za koje ne znam sta su.Da nisu mozda te, ove koje ja zelim :unsure:

Edited by Teja
Link to comment
Da li za PC postoji ona fina,ravna tastatura (sinoc videh kod jednog prijatelja, ali je ta kao samo za Aple,pa moze samo za Aple, a i kupuje se kao samo u USA i UK) kao sto je na laptopovima,jer ja lupam poovoj klasicnoj kao da kucam na Adlerovim mashinama iz WWII.Pogledah u Ebay ,ima ih na milione,al sve kao ova moja. Ima neke USB za koje ne znam sta su.Da nisu mozda te, ove koje ja zelim :unsure:
Pogledaj ovde...Pretpostavljam da tražiš jednu od ovih...
Link to comment
'el može onda i onaj silikonski sprej, za podmazivanje šarki i ostalih stvari koje škripe?U stvari šta pitam, naravno da može :D
Ja ne bih baš svaku lube hemiju isprobavao. Mora prvo da se provere termičke karakteristike, nivo provodljivosti struje, sklonost ka isparavanju (pri višim radnim temperaturama), viskoznost, granulacija itd.Jedno su šarke, a drugo komponenta u računaru. Već sam podatak koliko obrtaja godišnje naprave šarke, a koliko kuler govore dovoljno.
Link to comment
Mnogo bre skupe,a i ne mogu da vidim da li su to te super slim.Ima ih i ovde, al ne znam pod sta da ih trazim :rolleyes: Hvala na trudu.
To su te koje tražiš, sigurno...Te cene su ovde manje za 30-ak posto... E sad, ima i kod drugih proizvođača, na primer Genius, ali švajcarci su švajcarci i svaki se cent isplati... Zato sam ti i predložio njih...Uglavnom, svaka sa USB prikljičkom će ići na PC...
Link to comment
Da li za PC postoji ona fina,ravna tastatura (sinoc videh kod jednog prijatelja, ali je ta kao samo za Apple,pa moze samo za Apple, a i kupuje se kao samo u USA i UK) kao sto je na laptopovima,jer ja lupam poovoj klasicnoj kao da kucam na Adlerovim mashinama iz WWII.Pogledah u Ebay ,ima ih na milione,al sve kao ova moja. Ima neke USB za koje ne znam sta su.Da nisu mozda te, ove koje ja zelim :unsure:
ne moze tanje za manje parebenq_x-touch_a122_full_2_slim.jpgna benq 122
Link to comment

Ajde ad pitam ovde da ne otvaram nov topic po Medijima ili Tehnici.Jel bi mogao neko da mi onako laicki objasni sta dobijam prelaskom na digitalnu kablovsku televiziju osim bolje slike (meni ni ovoj koju sad gledam na LCDu nista ne fali)

Link to comment
Da li za PC postoji ona fina,ravna tastatura (sinoc videh kod jednog prijatelja, ali je ta kao samo za Apple,pa moze samo za Apple, a i kupuje se kao samo u USA i UK) kao sto je na laptopovima,jer ja lupam poovoj klasicnoj kao da kucam na Adlerovim mashinama iz WWII.Pogledah u Ebay ,ima ih na milione,al sve kao ova moja. Ima neke USB za koje ne znam sta su.Da nisu mozda te, ove koje ja zelim :unsure:
Ne bih ti preporučio tu tastaturu, jeste fensi, ali ako planiraš da sa njom radiš duže od nekoliko sati, boleće te zglobovi, jer je previše ravna i neergonometrijska ('el se tako kaže?). Ortak se naložio i kupio dotičnu, pa kad mu je došlo da kucka neke prevode, prokleo je sve.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...