Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

fala lepo, ali ne može. već sam probala, i van programa. na raspolaganju imam paint, windows picture and fax viewer, microsoft office picture manager, microsoft office document imaging.

Link to comment
Jel' može/sme WD40?
Naravno da može/sme/poželjno je WD40.
Kuler za napajanje je zatvoren u metalnu kutiju zajedno sa dotičnim napajanjem. Bruji onako fino, iako je redovno čišćen i ne postoji nikakva fizička zajebancija (parče šrafa ili slično), koje je upalo unutra. Takođe, kuler je zaliven (ako se tako kaže) i ne može da se otvori, samo se iznutra nazire onaj bakarni kalem. Kad rastavim kuler od te kutije za napajanje i uključim komp, ovaj radi super. Kad ga vratim i sve zavrnem, tandrče.Sve sam gledao, sve je čisto i pričvršćeno, pet puta proverio. Da li pomaže (ovo su sad pretpostavke), ako bih npr. našpricao u taj kalem malo WD-40 ili nešto slično?Moguće je da kad ga zašrafim nazad, da se naslanja malo da neki metal i proizvodi vibraciju? :unsure: Hvala na odgovoru.edit: gramatika k'o Bogoljub
Hm, rekao bih da je tebi ispao čep sa kulera koji služi da zaštiti osovinu (to što ti liči na kalem, zapravo i jeste) od prašine. Našpricaj malo WD40 ili mašinskog uljapa zalepi neku kvalitetnu nalepnicu preko, samo neka bude mala i okrugla i gledaj da gađaš tačno sredinu da ne bi izveo ventilator iz ravnoteže. :rolleyes:
Link to comment

Prijatelju gotivče:Hvala na savetima, ali ipak imam blago naslednu smotanost sa pipavim stvarima. Bolje da ne mislim gde bi svo to ulje/WD završilo.A i na još nekim nerd sajtovima sam video da je, generalno, podmazivanje samo "privremeno rešenje".Kupio 3+1 čiftikove osmice (jedna za rezervu), zamenio uduvne i izduvne, i tek onda ukapirao da se u stvari svo vreme najviše čuo onaj u napajanju.Malo sam se namučio dok sam i njega otvorio, sva sreća da je unutra isto "osmica", stavio novu.Sad opet vrlo malo šušti, kao nekad.cca 4 x 240 RSD.Mala cena za prestanak buke, što od ventilatora, što od zvocanja žene kojoj je počinjalo da smeta 24/7 buka. E, a to je tek Priceless.

Link to comment
Iz nekog nepoznatog razloga, prestale su da mi rade komande home i end na tastaturi. Kako da ih vratim u funkciju?
Pretpostavljam da je već odrađeno par restartova i i dalje ne rade? Ovo mi je baš čudno jer ne znam nijednu funkcionalnost koja ih isključuje/uključuje. Prilično su blizu zajedno, da nije nešto fizički u pitanju? Je li mogla da kane kap vode između njih?
Link to comment
Naravno da može/sme/poželjno je WD40.Hm, rekao bih da je tebi ispao čep sa kulera koji služi da zaštiti osovinu (to što ti liči na kalem, zapravo i jeste) od prašine. Našpricaj malo WD40 ili mašinskog uljapa zalepi neku kvalitetnu nalepnicu preko, samo neka bude mala i okrugla i gledaj da gađaš tačno sredinu da ne bi izveo ventilator iz ravnoteže. :rolleyes:
Hvala, ali poslednja dva puta kako ga palim, radi savršeno :DVerovatno mu je bilo potrebno malo publiciteta, da se o njemu priča, deprimiran je činjenicom da se večito nalazi u dupetu kućišta i onda odlučio da stupi u štrajk.A možda je samo kučka i voli da zajebava :D
Link to comment
Pretpostavljam da je već odrađeno par restartova i i dalje ne rade? Ovo mi je baš čudno jer ne znam nijednu funkcionalnost koja ih isključuje/uključuje. Prilično su blizu zajedno, da nije nešto fizički u pitanju? Je li mogla da kane kap vode između njih?
Ma ne, ne približavam tečnost novom računaru, poučena nesrećnim iskustvom sa starim. Koliko se sećam, pre par dana sam menjala Taskbar and Start menu, prebacila sam iz Start menu u Classic Start Menu (nisam mogla drugačije da izvučem neke prečice). Još nešto sam menjala, ali ne mogu da se setim šta. Uporedo sa tom promenom sa home/end desilo se i to da mi se na web stranama pojavljuje kursor u obliku obične crtice, uspravne, što takođe nisam ranije imala (ili nisam primećivala, nisam više sigurna, menjala sam računare poslednjih dana).edit: Sad sam provalila da mi funkcionišu komande home/end ali u kombinaciji sa CTRL. Kao u Wordu. Ipak je to povezano sa kursorom. Ja bih opet da vratim na prethodne komande, da home/end budu autonomni, kad bih znala kako.. Edited by Luka
Link to comment
Moras da udjes u um ventilatora - s njegove tacke gledista, ceo svet se vrti oko njega.
Već jesam. Inače sam profajler, pa sam sklopio njegov psihološki lik:U pitanju je belac, star između 20 i 45 godina, srednje visine, koji je imao problem u detinjstvu....Troll :D
Link to comment

WD 40 bas i nije resenje jer je vise za odmascivanje. Ulje za sivace masine (ja imam neko koje sam dobio uz aparat za brijanje) je idealno.Mislim, teorijski... jednom sam nesto pokusavao da smanjim buku ventilatora, i posle par dana eksperimentisanja, kupio novi. -_- Moja preporuka - Noctua.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...