Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Da...Mislim da će ova investicija sačekati dok ne odlučim da kupim novi komp :D .Hvala na spuštanju na zemlju :) .
Pazi ovako, ako sklopiš ploču+procesor za 100?, memoriju (ukoliko nemaš odgovarajući DDR) možeš da prodaš pa da kupiš odgovarajući, tu ti je doplata 10-20? na 2GB, maksimum. SATA HDD od 250GB će te koštati oko 40?, pri čemu za svoj postojeći možeš da uzmeš bar 10-15?, znači doplaćuješ 25-30? za (pretpostavljam) veći kapacitet. Ne znam kakvi su ti zahtevi po pitanju grafike, ako nisu veliki možeš da uzmeš i ploču sa integrisanom grafičkom. Optika ti je (ako ti potrebna) oko 15?.Sve u svemu, trebaće ti oko 150 ili maksimalno 200? (ukoliko uzimaš i PCI-E grafičku), a svoju ploču i procesor prodaj za 20-30?, i eto ti novog kompa.:)
Link to comment
Oprosti ako sam malo konfuzno objasnio, prilicno je kasno a veliki racinar mi nije pri ruci.
Ne, ne, jasno mi je sve. Nasao sam vec na slicna objasnjenja, ali je problem u sledecem: Koji je to jebeni jezik? Jel to onaj "Lingo" ili kako ga zovu? Bojim se da sam za to nepismen potpuno... Video sam komande poput "nothing" i slicno i shvatio da ne vredi ucenja. Zamisli ti genija koji je stavio nekakvu nop proceduru u skript jezik (ovo ja pretpostavljam napamet :) ). Upravo savladjujem gadjenje sto sam dobio posao u Flashu, pa moram da se bavim time (sta sve covek ne radi za novac...). Sad ako jos budem ucio Lingo da bi malo ubrzao crtkanje, odma cu se ubijem.Hvala ti svakako.
Link to comment
...
Ček bre, ja taj SATA HDD već imam (Maxtor DiamondMax 10 SATA 8MB 80GB 6L080M0 i odgovarajući mu parnjak od 250 giga - možda se neki i sećaju kad sam tražila ovde pomoć kako da ga aktiviram :D). Znam da je SATA jer sam prvo kupila onu širu traku za IDE hard, pa mi rekli "ne, sinko, ne ide to tako" :blush:.Memorija mi je: PQI 512 MB DDR PC400 CL2.5 (32*8). I naravno, dokupila sam parnjak od, čini mi se, dva giga. Ili jedan, 'bem li ga, ne mogu da se setim :D.Video karta (ovaj, to je grafička, je li tako) mi je: Gigabyte ATI 9550, AGP 8x, 256MB DDR, 128bit, DVI, TV out - što se mene tiče, ovo mi je sasvim dovoljno. Jbg, nisam ni dečak ni dete pa da se sad zajebavam sa igricama. Komp mi se najviše napregne kada skidam snimak sa dv kasetica :lolol:.Optika su pretpostavljam cd, dvd čitači, rezači - to imam. Imam jedan kombo i jedan dvd rezač - ne moram valjda i to da menjam, jbt.Kućište mi je KME sa horizontalnim napajanjem, ali kapiram da to i nema neke veze. Kuler nemam - ali čovek mi i bez toga nikad nije bio čak ni mlak, a kamoli nešto drugo.
Link to comment

Eto, HDD imaš, optiku imaš, integrisana grafika će ti završiti posao ako ti ga 9550 završava, ispitaj kako stoje stvari sa memorijom i juriš na upgrade za 100? (ili manje, ako dobro udaš svoju postojeću ploču i procesor).

Link to comment

U pravu je Gotivac. Danas se za male pare mogu kupiti ploca sa integrisanom grafikom i proc koji ce biti daleko brzi nego to sto sada imas. Jos dvadesetak evra za dva giga memorije i bog da te vidi.

Link to comment

2 kikiza tu svoju polovnu ddr memoriju mozes kad je prodas da kupis novu ddr2. sto znaci da za memoriju ne bi ni morala da doplacujes ako ti je "parnjak" od 2gb, ili mozda nesto bas malo ako je od giga (za 2gb ddr2 naravno).

Link to comment

U svakom slučaju ne ginu ti:- matična ploča sa integrisanom grafičkom (intel G31 ili integrisana nvidija, recimo 71xx) može za pristojne pare da se nađe- procesor C2D, pomenuti E5200 nudi najviše za male pare- kuler za taj procesor (ili kupiti gorenavedeni procesor u box pakovanju, jer tada dolazi i kuler sa njim)- DDR2 memorija, 2 ili eventualno 4 GB

Link to comment

Ma nemam nameru da prodajem memoriju - uvek mogu da je dam šveci. Znači, meni treba ddr2, a ne samo ddr koju ja imam (doduše, to bih kupila tek nakon što završim sa matičnom i procesorom koji su i najbitniji)? Je li kuler neophodan, sad ga nemam. Tačnije, nemam ga u onoj specifikaciji opreme koju sam dobila pre 2-3 godine kad sam kupovala komp, a koju čuvam kao suvo zlato :). Doduše, ima nešto što liči na ventilator i što sam čistila usisivačem :lolol:.Nego, sada je, koliko znam (čitala u nekim novinama), neki sajam u Domu sindikata (do kada to uopšte traje?). Kakve su cene, jesu li nešto niže nego u prodavnicama?

Link to comment

Ja sam pre oko 6 meseci prodao staru DDR400 memoriju za vise para nego sto bi me kostala odgovarajuca kolicina DDR800, tako da znas sta da radis (sestra je sestra, al pare su pare :D ) Memoriju bi morala da uzmes u kompletu sa MP & ProcesoromKuler dobijes uz procesor (tzv. box varijanta), jedini koji idu bez kulera (kod nas) su AMD Black Edition

Link to comment
Ma nemam nameru da prodajem memoriju - uvek mogu da je dam šveci. Znači, meni treba ddr2, a ne samo ddr koju ja imam (doduše, to bih kupila tek nakon što završim sa matičnom i procesorom koji su i najbitniji)?
Ne možeš kupiti DDR2 memoriju kasnije; nova ploča prosto ne prima staru DDR memoriju (podnožje u koje se memorija ubada je drugačije), a bez kupljene nove memorije će nova ploča tvrdoglavo odbijati da radi.
Je li kuler neophodan, sad ga nemam. Tačnije, nemam ga u onoj specifikaciji opreme koju sam dobila pre 2-3 godine kad sam kupovala komp, a koju čuvam kao suvo zlato :). Doduše, ima nešto što liči na ventilator i što sam čistila usisivačem :lolol:.
Imaš kuler sigurno, to je to sa ventilatorom šta si čistila. Nemaš ga kao posebnu stavku u računu najverovatnije zato što si i kod prošle kupovine dobila procesor u box pakovanju (dakle, zajedno sa procesorom, a ne kuler kao posebnu stavku). I da, kuler je neophodan. Edited by Razzmatazz
Link to comment

Upravo saznadoh da Leopard ima nešto protiv integrisanih grafičkih kartica jer onda ne bih imala neki 3d i još nešto (ako dobro shvatih :)). Mada, vidim da ove PCIe grafičke mogu da se nađu već od 20-25 evra, a pretpostavljam da je svaka od njih bolja od integrisane.Dobro, kupiću procesor sa kulerom nije to nikakav problem.Nisam mislila da kupim memoriju pet dana nakon matične i procesora, već prvo ovo da izaberem ovo dvoje pa ću onda lako memoriju koja ide uz njih :).

Link to comment

Memoriju, s obzirom da neces klokovati, uzmi najjeftiniju koju imaju na 800MHz. Neki Value, Kingston/Geil/Apacer, sa punom garancijom 3-5-10 godina i dobra si. To ti je oko 25e (2GB). PCI-E graficke pocinju na oko 30e, a kako si rekla da ti i stari Ati zadovoljava potrebe, bice ti sasvim dovoljna neka od tih.

Link to comment

Sta je sad ovo koji moj .....youtubeproblem2jb5.jpgOtkada YouTUBE zabranjuje pristup nekim zemljama....cuo sam za to da neke zemlje (Turska, Kina i sl) zabranjuju da se ide na YouTUBE, ali obrnuto .... jok!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...