Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Zna li neko od forumskih dizajnera, fotografa, strucnjaka... kako da Photoshopu CS3 naredim da ima jedan folder za Save As? Znaci, iz nekon drugog programa ja eksportujem neke slike i PS mi tu sliku treba baciti u jedan folder. E, sad te slike su otvorene sa neke nebulozne lokacije temp foldera (na ovo ne mogu da uticem), a trebaju mi na pathu koji takodje nije bas jednostavan (npr E:/projekt/trenutni_poslodavac/projekat_7/neki_kurac...). Fora je sto PS po defaultu na komandu Save As otvori folder iz koga si tu sliku izvadio, nakon cega ja provedem desetak sekundi klikcuci u potrazi za zeljenim folderom. Pomnozite tih desetak sekundi sa sto milijardi miliona slicica.Ne mogu pronaci resenje guglanjem i jos ne zeim da poverujem da firma poput Adobe-a nije ovakve stvari ostavila korisnicima da ih nameste.
u folder gde su ti slike stavi shortcut na zeljeni folder. nazovi ga npr "_sacuvaj.ovde". trebalo bi da radi. samo 1 click vise.
Link to comment
u folder gde su ti slike stavi shortcut na zeljeni folder. nazovi ga npr "_sacuvaj.ovde". trebalo bi da radi. samo 1 click vise.
Veliki umovi slicno rade... Upravo ovo sam uradio nakon duzeg razmisljanja. I dalje mi izgleda kao hack, ali ne marim. Hvala!Kad smo vec tu - da li bi moglo da se postavi kao default da se svaki Save As prvo ponudi u png formatu? Cak i ako ima lejere i ako me Adobe stiti tim pametnim potezom postavljanja psd formata kao defaultnog? Ovo stedi sekundu po slici.
Link to comment
Veliki umovi slicno rade... Upravo ovo sam uradio nakon duzeg razmisljanja. I dalje mi izgleda kao hack, ali ne marim. Hvala!Kad smo vec tu - da li bi moglo da se postavi kao default da se svaki Save As prvo ponudi u png formatu? Cak i ako ima lejere i ako me Adobe stiti tim pametnim potezom postavljanja psd formata kao defaultnog? Ovo stedi sekundu po slici.
Mislim da nije moguce ako ima lejere. Ali mozes da napravis akciju da posle obrade sacuvas svaku sliku u zeljenom formatu na zeljenoj lokaciji pritiskom da jedan funkcijski taster. To stedi puno vremena.
Link to comment
Mislim da nije moguce ako ima lejere. Ali mozes da napravis akciju da posle obrade sacuvas svaku sliku u zeljenom formatu na zeljenoj lokaciji pritiskom da jedan funkcijski taster. To stedi puno vremena.
Kako, kako???
Link to comment
Kako, kako???
Na laptopu nemam instaliran photoshop ali da probam ovako napamet. Odes na meni sa akcijama, ako nije ukljucen predhodno ga ugkljucis na "Show action". Izaberes "New action", das ime akciji, dodelis funkcijski taster i krenes da snimas akciju tako sto kliknes na crveno okruglo dugme "record". Naime pravis mali makro u photoshopu. File - Save as - zeljeni format - save. Kad zavrsis kliknes na dugme stop u action meniju.Na posletku otvaras svoje fajlove vrsis izmene koje si zeleo i klikces na funkcijski taster da ti odradi akciju snimanja.Oprosti ako sam malo konfuzno objasnio, prilicno je kasno a veliki racinar mi nije pri ruci. Edited by Low-Life
Link to comment

Nešto razmišljam da promenim procesor, ali ne znam moram li i matičnu ploču uz to :).Trenutno mi je ovo u kompu:Matična: K8 Gigabyte GA-K8VT800, VIA K8VT800, S754, AGP8, DDR 400, SC, LAN, SATA, USB2Procesor: AMD Sempron 2800+ Box, Socket 754, 256 kB cache, 64 bitDakle, htela bih neki core 2 duo (to je jače nego ovo što ja imam, je li tako?) i to Intelov (ovo zato što nešto razmišljam da uz xp stavim i Mekovog Leoparda, a koliko shvatih njemu više odgovaraju Intelovi procesori). E sad, da li ova moja matična može da izdrži jači procesor? Ja se izvinjavam ako je pitanje glupo, ali eto - ne znam :). Ako je odgovor da, koji procesor biste mi preporučili. Videh na pcberzi da ih ima već od 50-ak evra, ali bih ja mogla da dam do 100 (ukoliko ne moram da menjam i matičnu - ako bih morala, tada bih verovatno i odustala od svega :)). Upravo videh na pcberzi, da svi Intelovi procesori imaju socket 775, a ja imam na matičnoj 754 - to ne bi išlo, je li tako :(?

Link to comment
Da li je polovan SB Live! za desetak evra najnormalnija kupovina ako mi treba zvucna karta?
Kartica je skroz OK, ali sam ja mečku rodio da nađem drajvere posle reinstaliranja OS-a.
Link to comment
Upravo videh na pcberzi, da svi Intelovi procesori imaju socket 775, a ja imam na matičnoj 754 - to ne bi išlo, je li tako :( ?
Naravno da ne bi. Prvo i prvo, ploča u koju ide AMD nije ploča u koju uz pomoć bilo kakvih trikova može da se ubaci Intel, osim ako nije u pitanju Pentium I ili starija mašina.Drugo, Core2Duo ne pripada istoj generaciji procesora kao Sempron, pa eto još jednog razloga zašto ne može.I treće, za oko 50 ? možeš da kupiš solidnu ploču za C2D, ako njega nađeš za 50 ?, eto ti apgrejda za 100 ?.
Link to comment
Nešto razmišljam da promenim procesor, ali ne znam moram li i matičnu ploču uz to :).Trenutno mi je ovo u kompu:Matična: K8 Gigabyte GA-K8VT800, VIA K8VT800, S754, AGP8, DDR 400, SC, LAN, SATA, USB2Procesor: AMD Sempron 2800+ Box, Socket 754, 256 kB cache, 64 bitDakle, htela bih neki core 2 duo (to je jače nego ovo što ja imam, je li tako?) i to Intelov (ovo zato što nešto razmišljam da uz xp stavim i Mekovog Leoparda, a koliko shvatih njemu više odgovaraju Intelovi procesori). E sad, da li ova moja matična može da izdrži jači procesor? Ja se izvinjavam ako je pitanje glupo, ali eto - ne znam :). Ako je odgovor da, koji procesor biste mi preporučili. Videh na pcberzi da ih ima već od 50-ak evra, ali bih ja mogla da dam do 100 (ukoliko ne moram da menjam i matičnu - ako bih morala, tada bih verovatno i odustala od svega :)). Upravo videh na pcberzi, da svi Intelovi procesori imaju socket 775, a ja imam na matičnoj 754 - to ne bi išlo, je li tako :(?
Mešaš Grandmothers and Frogs :rolleyes: , odnosno AMD i Intel...Ne može na istu ploču da stavljaš različite procesore... Ako hoćeš C2D, moraćeš novu ploču... U stvari, ako hoćeš bilo šta jače i novije, moraćeš novu ploču, jer su se podnožija od vremena Socket 754 menjala 2-3 puta, i više ništa tu ne paše...Tako da tih 100 e može da padne i na neki provod...Edit: Gotivac brži... Edited by radisa
Link to comment
Nešto razmišljam da promenim procesor, ali ne znam moram li i matičnu ploču uz to :).Trenutno mi je ovo u kompu:Matična: K8 Gigabyte GA-K8VT800, VIA K8VT800, S754, AGP8, DDR 400, SC, LAN, SATA, USB2Procesor: AMD Sempron 2800+ Box, Socket 754, 256 kB cache, 64 bitDakle, htela bih neki core 2 duo (to je jače nego ovo što ja imam, je li tako?) i to Intelov (ovo zato što nešto razmišljam da uz xp stavim i Mekovog Leoparda, a koliko shvatih njemu više odgovaraju Intelovi procesori). E sad, da li ova moja matična može da izdrži jači procesor? Ja se izvinjavam ako je pitanje glupo, ali eto - ne znam :). Ako je odgovor da, koji procesor biste mi preporučili. Videh na pcberzi da ih ima već od 50-ak evra, ali bih ja mogla da dam do 100 (ukoliko ne moram da menjam i matičnu - ako bih morala, tada bih verovatno i odustala od svega :)). Upravo videh na pcberzi, da svi Intelovi procesori imaju socket 775, a ja imam na matičnoj 754 - to ne bi išlo, je li tako :(?
Taj socket ti je za AMD. Treba ti ploca za Intelove procesore (S775), ali bi to znacilo da moras da uzimas jos neke komponente (memoriju, graf. karticu,...). Sto se proca tice, pogledaj E5200 (nije skup), a maticnu i ostalo vec prema potrebama...edit: obadvojica brzi <_< Edited by nbg4ever
Link to comment
I treće, za oko 50 ? možeš da kupiš solidnu ploču za C2D, ako njega nađeš za 50 ?, eto ti apgrejda za 100 ?.
I još jedno 25-30 e , za 2 Gb rama i da je bog vidi... Nova makina...
Link to comment

I PCIe grafička, i CPU kuler (ako nije kupljen procesor u box pakovanju), i ne ispaliti se kupovinom ploče koja nema IDE portove (ukoliko je sada u mašini PATA disk i optika)... Ne mož' sve za 20?.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...