Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Napravilo praznu fasciklu Downloada. Kao da mi sugeriše ''fresh start''. Skidam Pandoru upravo, nadam se da će možda naći nešto dok se ja prisetim admin pass-a.Thnx Alegorijo.

Link to comment
Problem sa DVD Shrinkom. Prvi put backupujem DVD-jeve na novom računaru, ubeđen sam da sam setovao DVD Shrink kako treba, pogledao 3 sajta o setovanju, slažu se po onom čega se sećam i što sam uradio, elem problem je - ubacim DVD, on ga analizira, kaže da je veliki oko 5.5 gigabajta, kompresija je podešena na "automatic" i iznosi oko 65%. Reko' dobro, kompresovao sam i na mnogo većim jačinama. Kliknem backup, kad ono...The current DVD size is too big! If you continue, you may not be able to burn the resulting files.Please ensure that video is set to 'Automatic' (jeste) compression, or try disabling some audio streams (neću).Are you sure you want to continue? :huh: Prvi put vidim nešto ovakvo, a na starom kompu sam iskopirao stotine diskova... ništa ne razumem, ispod DVD Shrink toolbara je lepo prikazano kako "zelena" veličina ide od 0 do 4,464 mb što i imam podešeno kao veličinu na koju treba sabiti disk, a od 4,464 mb do 5,609 mb je crvena boja koja veli "dalje nećeš moći". Mislim, logično da mi kaže da ne mogu da spržim 5.6 gigabajta, ali što to neće da sabije na 4,464, kao što je uvek do sada radio?A, da, u pitanju je Vista. Samo mi kažite da je zbog toga... <_<
A da napraviš bekap prvo na HDD (znači, ne - direktno da režeš DVD), pa da vidiš koliko stvarno MB zauzima?P.S. Probaj "re-author" umesto backup.
Link to comment
A da napraviš bekap prvo na HDD (znači, ne - direktno da režeš DVD), pa da vidiš koliko stvarno MB zauzima?
Probao. Pre nego što sam postovao, malo sam guglao, i iako je jako malo ljudi imalo ovaj problem, neki su rekli da su uspeli tako što su prvo bekapovali na HDD u punoj veličini, pa onda opet kompresovali DVD šrinkom sa HDD na HDD, i da je tad kompresija radila i zbudžila film na 4.2 giga. Dakle, ja bekapovao na HDD, vaistinu 5.5 gigabajta. Otvorio onda baš taj folder na HDD nanovo u DVD šrinku, on ga analizirao, ali kad je trebalo da ga kompresuje, identična poruka mi se pojavila. Ljudi vele da je to zbog neke najnovije zaštite DVD-ova, ali mi je nejasno kako se ta zaštita prenosi čak i na HDD pri ovakvom planu akcije.
P.S. Probaj "re-author" umesto backup.
Ne mogu, opcije koje mogu da izbacim su malecke, samo 12 megabajta :(
Link to comment

S vremena na vreme, kada startujem neki video fajl (nije bitno preko kog programa) iskace mi ovo:post-400-1226513632.jpgSad, ja isklikcem po "Ok" cca 6 puta i on nestane i posle sve bidne u redu. Khm...koji mu je i kaj treba da uradim da me vise ne smara?

Link to comment

Hmm, meni se desavalo isto to, ali kada treba da prikaze thumbnail nekog video fajla (prilikom ulaska u folder). Mislim da je problem bio u kodecima, a resenje u reinstaliranju istih i dodavanju novih.Imas ovde par linkova na kojima se govori o tom problemu, pa potrazi resenje...

Link to comment
Hmm, meni se desavalo isto to, ali kada treba da prikaze thumbnail nekog video fajla (prilikom ulaska u folder). Mislim da je problem bio u kodecima, a resenje u reinstaliranju istih i dodavanju novih.Imas ovde par linkova na kojima se govori o tom problemu, pa potrazi resenje...
Najlepse zahvaljujem! Resih problem i to tako sto skinuh "AllInOneFix" alat koji je preporucio baja koji je ovde poslednji postovao...
Link to comment
...Ljudi vele da je to zbog neke najnovije zaštite DVD-ova, ali mi je nejasno kako se ta zaštita prenosi čak i na HDD pri ovakvom planu akcije.
Ima logike.Moraš da prihvatiš da shrink ne skida nijednu zaštitu, već ako naletiš na neku od njih, moraš potražiti odgovarajući alat za nju.Meni nije hteo ni najobičniju regionsku zaštitu (DVD kupljen u USA), već sam morao sa dvd decrypterom da je zaobiđem.
Link to comment
Probaj preko CloneDVD, i koristi AnyDVD za skidanje zastite...
Da, ovaj AnyDVD mnogi pominju... neverovatno, ali prođe jedno 5-6 meseci otkako sam prekopirao poslednji DVD... valjda je i tehnika malo uznapredovala od toga. Moraću malo da proučim nove trendove.
Link to comment
Sutra cu napisati detaljno uputstvo za kvalitetno i jednostavno nabijanje filmova na SL DVD medije. DVDShrink je alat koji ne preporucuje svetska organizacija nabijaca i niko ko ima obraza ga vise ne koristi.
Ovo objašnjava zašto ga ja još koristim.
Link to comment

Postoji li neki program za testiranje grafičke kartice?Događa se da mi se ekran zamrači na par sekundi tokom korišćenja i onda se vrati na normalu,tako isto mi se događalo i sa starim ekranom koji mi je crkao, a događa se i sa ovim novim.Pa sad sumnjam da je u pitanju grafička kartica.

Link to comment
Sutra cu napisati detaljno uputstvo za kvalitetno i jednostavno nabijanje filmova na SL DVD medije. DVDShrink je alat koji ne preporucuje svetska organizacija nabijaca i niko ko ima obraza ga vise ne koristi.
Ovo objašnjava zašto ga ja još koristim.
nisi jedini. :Dja isto, mada sve redje. bas cu da probam veceras na jednom dvd-u koji nisam uspeo da backup-ujem dvdshrinkom.@bigejubuduce radi select all-> ctrl-c svojih postova pre nego sto mu das na add replay, kad vec trosis vreme na pisanje manuala za nas bez-obrazne.
Link to comment

Zna li neko od forumskih dizajnera, fotografa, strucnjaka... kako da Photoshopu CS3 naredim da ima jedan folder za Save As? Znaci, iz nekon drugog programa ja eksportujem neke slike i PS mi tu sliku treba baciti u jedan folder. E, sad te slike su otvorene sa neke nebulozne lokacije temp foldera (na ovo ne mogu da uticem), a trebaju mi na pathu koji takodje nije bas jednostavan (npr E:/projekt/trenutni_poslodavac/projekat_7/neki_kurac...). Fora je sto PS po defaultu na komandu Save As otvori folder iz koga si tu sliku izvadio, nakon cega ja provedem desetak sekundi klikcuci u potrazi za zeljenim folderom. Pomnozite tih desetak sekundi sa sto milijardi miliona slicica.Ne mogu pronaci resenje guglanjem i jos ne zeim da poverujem da firma poput Adobe-a nije ovakve stvari ostavila korisnicima da ih nameste.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...