Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Pokušavajući da obrišem jedan folder u default Download folderu, uspela sam da nekako dezintegrišem CEO download folder i sad ga nigde nema. Vidim ga kroz search i ono ''grananje'' sa strane i to piše plavim slovima Download ali ne mogu da mu pristupim nikako. Kroz search mi kaže da je ''moved'' i tako nešto i pita hoću li da obrišem tu skraćenicu.Vista je u pitanju, pretpostavljam da nije kompresovano ništa ali nemam pojma gde sam mogla da ga šutnem. Anyone?
Ako još nisi rešila problem, probaj pandora recovery... Ako si obrisala direktorijum, naći će ga...A naći će i ono što nisi ni sama znala da si imala na računaru... Ja našao neku golotinju, ni znao da sam stavio, ni znao kad sam obrisao... Čudo od programa...
Link to comment

A kako ga nema u kanti? Pošto sam sad obrisala prečicu ne pokazuje se više nigde. Folder je BIO bitan jer je Download unutra!! Srećom pa sam u drugi account kopirala Walking Dead (skoro sve) i Northlanderse a oprostih se od kompletnog Sendman-a i najnovijeg Indiana Jones-a. Da ne računam gomile sitnih aplikacija koje vredno pabirčim po netu..Ah da, pošto sam trenutno u accountu koji mi je umrežen na domen na poslu, nemam zadovoljstvo da downloadujem Pandoru (ne da admin <_< ) pa ću da probam od kuće. Hvala svakako.

Link to comment
Ako još nisi rešila problem, probaj pandora recovery... Ako si obrisala direktorijum, naći će ga...A naći će i ono što nisi ni sama znala da si imala na računaru... Ja našao neku golotinju, ni znao da sam stavio, ni znao kad sam obrisao... Čudo od programa...
Samo da kazem da je radisa peder i licimur, a program golo govno... nije mi nasao nikakvu skrivenu golotinju angry.gif :(
Link to comment
A kako ga nema u kanti? Pošto sam sad obrisala prečicu ne pokazuje se više nigde. Folder je BIO bitan jer je Download unutra!! Srećom pa sam u drugi account kopirala Walking Dead (skoro sve) i Northlanderse a oprostih se od kompletnog Sendman-a i najnovijeg Indiana Jones-a. Da ne računam gomile sitnih aplikacija koje vredno pabirčim po netu..Ah da, pošto sam trenutno u accountu koji mi je umrežen na domen na poslu, nemam zadovoljstvo da downloadujem Pandoru (ne da admin <_< ) pa ću da probam od kuće. Hvala svakako.
Garant si ga premestila u neki od susednih foldera.
Link to comment
Garant si ga premestila u neki od susednih foldera.
Našla bi ga onda pretragom.Valk, kad se greškom obriše folder/fajl, on fizički još postoji na HDD samo su obrisani tragovi/pokazatelji/flegovi da je tu, a mesto gde je bio komp shvata kao prazno.U takvim situacijama, praksa očajnika je da stopiraš što više programa koji rade (pogotovo za download) kako ne bi nove fajlove pisali preko njega i startuj neki program za data recovery. Uz malo sreće, makar deo tih fajlova ćeš uspeti da povratiš.što duže čekaš, veća je šansa da se nešto upiše preko njih i onemogući povraćaj.Jel' neko imao slučaj sa DVD-om kao ja?
Link to comment
Kroz search mi kaže da je ''moved'' i tako nešto i pita hoću li da obrišem tu skraćenicu.
Hm... a jesi probala da srčuješ neku od datoteka iz te davnlod fascikle?
Link to comment
Garant si ga premestila u neki od susednih foldera.
Wow, search mi svakako nije pao na pamet <_<
Našla bi ga onda pretragom.Valk, kad se greškom obriše folder/fajl, on fizički još postoji na HDD samo su obrisani tragovi/pokazatelji/flegovi da je tu, a mesto gde je bio komp shvata kao prazno.U takvim situacijama, praksa očajnika je da stopiraš što više programa koji rade (pogotovo za download) kako ne bi nove fajlove pisali preko njega i startuj neki program za data recovery. Uz malo sreće, makar deo tih fajlova ćeš uspeti da povratiš.što duže čekaš, veća je šansa da se nešto upiše preko njih i onemogući povraćaj.
sad ću da ti objasnim:kad sam gledala kroz onaj side-branch prikaz foldera (izmišljam termine, ne zameri) videla sam taj folder, za razliku od ostalih naziv mu je pisao plavim slovima i nisam nikako mogla da mu pristupim kroz taj side-prikaz. Samo sam kliktala na fajlove i NIšTA baš se nije dešavalo. Onda sam probala da ga nađem kroz search i on mi je locirao folder ali nije mogao da ga otvori, kaže ''..missing, delete shortcut?'' a kad kliknem na properties tog foldera dobijem onaj ''blank'' kartončić gde ima samo 1 tab i piše uglavnom sve ''none'', ''0 bytes'' itd. Data recovery sam probala preko Tune-up undelete programa i našao mi je gomilu gluposti davno brisanih (sa sve virusima koje bitdefender diskretno tamani bez i da znam za njih) ali nikakav Download folder. E! Našao je broj 4 Sandman-a koji sam greškom skinula 2 puta pa sam jedan obrisala. Kliknem na restore in a same place baš da vidim 'de će da ga strpa. Naravno, od tad mu se gubi svaki trag jer je završio u Bermudskom trouglu mog Download foldera :krejzi:Quite mysterious, hah?
Hm... a jesi probala da srčuješ neku od datoteka iz te davnlod fascikle?
Joj, ljudi, pa naravno da jesam! Registruje ih kao shortcuts od ''files have been moved or deleted'' i pita jel da je briše. Prečicu.Ma jebemliga, sad me mnogo više kopka taj fenomen Crne rupe nego sami izgubljeni fajlovi. Bogu hvala www.torrentz.com ne mogu da obrišem :)
Link to comment

Imaš sreće pa se smaram na poslu :P

Hi, Valkyrie.Did you take some time to familiarize yourself with Vista's new fileorganization system? It changed from WinXP.For example, there is no My Documents anymore. Most of the "My "designations have migrated to C:\User|<username> folders, such asC:\User\Valkyrie\Documents. The old folder names have been converted toJunctions, which don't actually hold any files but simply point to the newlocations. This is to ease the transition from old applications that havenot yet been updated and are still hardcoded to point to the oldfolder\filenames.This reorganization/renaming, combined with Vista's new security features,which restrict us from seeing folders that belong to the System or to otherusers, mean that it's very easy to move an accessible file into a locationwhere we can no longer see it. That's what you apparently did. :^{ Allyour files are probably safe on your drive; you just need to give yourselfpermission to find and see and use them.For just one example: Since Win95, the Program Files folder was supposed tobe used only by the System and only for application files, with all datastorage outside the Program Files folder tree. (Word.exe would be here, butall the .doc files should be elsewhere - in My Documents orUsers\Valkyrie\Documents, for example.) Many programs violated that plan.Vista puts teeth into the rule and denies us permission to store more datainto that folder unless we insist - and supply Administrator credentials.Once we get past the transition period and learn the new organizationstructure, most of us are quite comfy with it.
Link to comment

That's nice, dear, sad još samo da uspem da se setim svog administratorskog passworda..Inače, ja i kao običan user imam skoro sva ovlašćenja, izgleda da sam propustila da take ownership nad krucijalnim nadležnostima :frust:Hvala D.

Link to comment

Problem sa DVD Shrinkom. Prvi put backupujem DVD-jeve na novom računaru, ubeđen sam da sam setovao DVD Shrink kako treba, pogledao 3 sajta o setovanju, slažu se po onom čega se sećam i što sam uradio, elem problem je - ubacim DVD, on ga analizira, kaže da je veliki oko 5.5 gigabajta, kompresija je podešena na "automatic" i iznosi oko 65%. Reko' dobro, kompresovao sam i na mnogo većim jačinama. Kliknem backup, kad ono...The current DVD size is too big! If you continue, you may not be able to burn the resulting files.Please ensure that video is set to 'Automatic' (jeste) compression, or try disabling some audio streams (neću).Are you sure you want to continue? :huh: Prvi put vidim nešto ovakvo, a na starom kompu sam iskopirao stotine diskova... ništa ne razumem, ispod DVD Shrink toolbara je lepo prikazano kako "zelena" veličina ide od 0 do 4,464 mb što i imam podešeno kao veličinu na koju treba sabiti disk, a od 4,464 mb do 5,609 mb je crvena boja koja veli "dalje nećeš moći". Mislim, logično da mi kaže da ne mogu da spržim 5.6 gigabajta, ali što to neće da sabije na 4,464, kao što je uvek do sada radio?A, da, u pitanju je Vista. Samo mi kažite da je zbog toga... <_<

Link to comment
Samo da kazem da je radisa peder i licimur, a program golo govno... nije mi nasao nikakvu skrivenu golotinju angry.gif :(
Ni meni. <_<
Pa dobro, neće svkome da radi kako treba... Pali samo na šarm i lepotu... :rolleyes:
Link to comment
Pokušavajući da obrišem jedan folder u default Download folderu, uspela sam da nekako dezintegrišem CEO download folder i sad ga nigde nema. Vidim ga kroz search i ono ''grananje'' sa strane i to piše plavim slovima Download ali ne mogu da mu pristupim nikako. Kroz search mi kaže da je ''moved'' i tako nešto i pita hoću li da obrišem tu skraćenicu.Vista je u pitanju, pretpostavljam da nije kompresovano ništa ali nemam pojma gde sam mogla da ga šutnem. Anyone?
Pokušaj sa ovim step-by-step opcijama. Možda pomogne.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...