Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Jel moze neko da mi objasni, click po click, kako se prebacuju video klipovi na Ipod Nano preko itunes-a. Po mogucstvu u naredna 3-4 sata :)
znam da malo kasnim mozda - jesi li na meku ili peceju?poenta je da klip konvertujes u fajl koji ce iTunes prepoznati, tipa .m4vposle samo uradis sync na iPod
Link to comment

Uspeo sam vec, hvala :)Nije moj ipod u pitanju, pa je problem bio sto sam hteo da prebacim film sa "sekundarnog" PCa (ili kako to vec kod Apple-a funkcionise).Nakon prenosenja fajla na odgovarajucu masinu, sve je islo OK

Link to comment

Mozda sam glupa ali... kako da narezem vise filmova na dvd (sa titlovima)? Meni palo na pamet da napravim poseban folder za svaki, pa onda u njemu, kako i inace radim film + titl krsteni istim imenom, ali ne bih da eksperimentisem posto imam dva prazna diska, gleda mi se nesto, jos uvek imam gips i umirem od dosade (sto ce reci ne mogu ni da odem po jos diskova / knjiga / casopisa / filmova) a ne smem da gledam na lap topu posto je poceo da se zagreva ko lud. Aj' pomozite nesretnici :P

Link to comment
Mozda sam glupa ali... kako da narezem vise filmova na dvd (sa titlovima)? Meni palo na pamet da napravim poseban folder za svaki, pa onda u njemu, kako i inace radim film + titl krsteni istim imenom, ali ne bih da eksperimentisem posto imam dva prazna diska, gleda mi se nesto, jos uvek imam gips i umirem od dosade (sto ce reci ne mogu ni da odem po jos diskova / knjiga / casopisa / filmova) a ne smem da gledam na lap topu posto je poceo da se zagreva ko lud. Aj' pomozite nesretnici :P
upravo tako kako ti je palo na pamet.
Link to comment
Mozda sam glupa ali... kako da narezem vise filmova na dvd (sa titlovima)? Meni palo na pamet da napravim poseban folder za svaki, pa onda u njemu, kako i inace radim film + titl krsteni istim imenom, ali ne bih da eksperimentisem posto imam dva prazna diska, gleda mi se nesto, jos uvek imam gips i umirem od dosade (sto ce reci ne mogu ni da odem po jos diskova / knjiga / casopisa / filmova) a ne smem da gledam na lap topu posto je poceo da se zagreva ko lud. Aj' pomozite nesretnici :P
Ako su u pitanju DivX-i, upravo tako kako ti je palo na pamet.
Link to comment

- Treba mi preporuka za camcorder, 200-300$ - malo strucnija od "uzmi bilo koji Sony" koju dobih od lokalnih "video experata" angry.gif Kapiram da su najbitnije stavke stabilizator slike i format u kojem se snima ... opticki zum manje/vise (necu da snimam nebo i zvezde).. Bitno mi je da kad to prebacim na komp mogu odmah da gledam iz GOM ili BSplayera, bez naknadne konverzije ... sta da trazim ja, o, da ?- Dalje, neki proveren sajt sa kojeg moze da se naruci ista + neki za laptopove (moze i fast <500$ best buy tip) ... shipping adresa u USA - PS3 i Wii kupljeni u USA ne rade u Evropi ? Google kaze ne, ali mozda ima "majstora" kod nas koji znaju to da modifikuju (adresu 'majstora' na PM plz) ??- znam da Yahoo gasi e-mail naloge koji se ne koriste 3-4 meseca, a gmail ?

e fala drugari! (ipak nisam najgluplja od sve dece ^_^ )
nisi, ali ima bash dosta zemske dece po forumu :s_d:
Link to comment
- Treba mi preporuka za camcorder, 200-300$ - malo strucnija od "uzmi bilo koji Sony" koju dobih od lokalnih "video experata" angry.gif Kapiram da su najbitnije stavke stabilizator slike i format u kojem se snima ... opticki zum manje/vise (necu da snimam nebo i zvezde).. Bitno mi je da kad to prebacim na komp mogu odmah da gledam iz GOM ili BSplayera, bez naknadne konverzije ... sta da trazim ja, o, da ?
Onda izbegavaj one sa dv kaseticama (mini dv) jer to prvo mora da se prebacuje.
- Dalje, neki proveren sajt sa kojeg moze da se naruci ista + neki za laptopove (moze i fast <500$ best buy tip) ... shipping adresa u USA
Čovek koji često putuje u Ameriku, tačnije Njujork, preporučuje ovaj sajt (odnosno njihovu prodavnicu) kao referentan. Tu imaš i opise kamera, cene, pa kad izabereš, onda možeš da se raspitaš šta je najbolje. Imaš i laptopove. Edited by kiki
Link to comment
Kako da word 2007 nateram da mi sa svakim novim otvaranjem stil ne bude ovaj normal (kao što je sada, pa svaki put moram ručno da menjam - nervira me)2h3a5aq.jpgveć stil koji ja želim?
U donjem desnom uglu sekcije Styles klikni na kosu streličicu ispod Change Styles da ti se otvori panel Styles. Creating_New_Character_Style___Click_Styles_To_Open_Styles_Window.PNGZatim klikni na poslednju od tri ikonice na dnu panela, tj. na Manage Styles. Creating_New_Character_Style___Click_New_Style.PNGKada ti se otvori prozor Manage Styles možeš ići na Modify, ili na New Style, pa podešavaj stil do mile volje. Nakon toga izaberi opciju preko radio button-a (kružića) Only in this document, ako želiš da taj stil koristiš samo u dotičnom dokumentu, ili, koristi opciju New documents based on this template, ako želiš da ti se svaki novi dokument bazira na novom ili modifikovanom stilu.Ako te zanimaju varijacije na temu, idi amo
Link to comment
Čovek koji često putuje u Ameriku, tačnije Njujork, preporučuje ovaj sajt (odnosno njihovu prodavnicu) kao referentan. Tu imaš i opise kamera, cene, pa kad izabereš, onda možeš da se raspitaš šta je najbolje. Imaš i laptopove.
i ja sam tamo kupio par stvari, a znam i neke odavde koji tamo kupuju foto opremu.
Link to comment
Onda izbegavaj one sa dv kaseticama (mini dv) jer to prvo mora da se prebacuje.
Nisam se ovde dobro izrazila. Te sa dv kaseticama moraš da prebacuješ isto onoliko koliko ti traje kaseta, a sve uz pomoć određenih programa (ulead, las vegas i slično). Mislim da se oni sa hard diskom se mogu brže prebaciti. Ali, takođe, mislim da kod kamkodera sa hard diskom imaš neke predefinisane izlaze dok kod dv kasetica možeš da biraš (bar su meni tako objasnili :D).
...
Sve ja to tako uradila i cvrc. Nudio mi je da sačuvam taj dokument - prvi put nisam, drugi put jesam. Nijednom nije upalilo (čak ni kada sam otvorila baš taj sačuvani dokument).Edit: ipak uspela :). Edited by kiki
Link to comment
Nisam se ovde dobro izrazila. Te sa dv kaseticama moraš da prebacuješ isto onoliko koliko ti traje kaseta, a sve uz pomoć određenih programa (ulead, las vegas i slično). Mislim da se oni sa hard diskom se mogu brže prebaciti. Ali, takođe, mislim da kod kamkodera sa hard diskom imaš neke predefinisane izlaze dok kod dv kasetica možeš da biraš (bar su meni tako objasnili :D).
lose si razumela :D kad prebacujes materijal sa DV trake na komp (to se radi preko IEEE1394 firewire kabla), grebuje se kao sirovi .avi (jako veliki fajlovi), a onda se konvertuje u format koji ti treba. mislim da je sa HDD ili DVD kamerama isti slucaj. Tebi zapravo treba player svastojed. probaj ovo ili ovo. Edited by Grunf
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...