Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

nema da se skine browser za 7cu

 

rade postojeci,bez updejta ali rade..ali ako nesto crkne i hoces sad da skines novi nema...

 

 

Link to comment

ustvari ima..evo ovaj Supermium radi ok..jest da moram sve iz pocetka ali ok,ja nisam zahtevan juzer..

 

 

ali kakav sam haker!!:fantom: ponosna sam!

Edited by ivy
Link to comment
3 minutes ago, Shan Jan said:

Jel ima neki koji simulira Windows GUI za obicne korisnike?

 

Ne znam da li ima baš da simulira, ali bilo koji sa KDE-om je dovoljno sličan.

Inače koristim Ubuntu, ali imam na jednom starom laptopu instaliran Zorin OS, dobro radi na starim mašinama a liči na Windows.

  • +1 1
Link to comment
30 minutes ago, Shan Jan said:

Jel ima neki koji simulira Windows GUI za obicne korisnike?

 

Bilo koji distro gde ima Kde. Ja preporucujem Kubuntu, Fedora Kde ili Manjaro. U tu grupu sigurno spada i OpenSuse Tumbleweed ali mi uvek nerviralo sto je sve zeleno.

 

Poslednji KDE Plasma 6.1 mozes verovatno u 10 min da namestis da bude skoro indentican windowsu. Out of the box je skoro tu. Meni recimo koliko se secam nedostaje double clcik na title bar da radi maximize, sloziti par shortcuta , promeniti par default aplikacija i  to je to.

 

Edit:

Ima ovde detaljan spisak podesavanja za nekog ko dolazi sa Windowsa:

 

https://zren.github.io/kde/

 

Mada mislim da je previse detaljan i da neke stvari u KDE 6.1 su vec po defaultu.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
20 hours ago, ivy said:

ustvari ima..evo ovaj Supermium radi ok..jest da moram sve iz pocetka ali ok,ja nisam zahtevan juzer..

 

ali kakav sam haker!!:fantom: ponosna sam!

Nesreća (virus, ransomeware) koja samo što nije. Koliko vidim, to je one-man projekat koji kasni za redovnim chromium verzijama, na operativnom sistemu kom je produžena sigurnosna podrška istekla pre skoro 5 godina

Ako ipak neko svesno rizikuje, može da proba pale moon, to je fork stare FF verzije koji se i dalje redovno održava i krpi

https://www.palemoon.org/download.shtml

20 hours ago, Shan Jan said:

Jel ima neki koji simulira Windows GUI za obicne korisnike?

Ljudi naviknuti na starije prozore (WinXP, Win7) će se verovatno najbolje snaći sa XFCE ili Cinnamon okruženjem. Za starije računare i manje iskusne korisnike, Linux Lite može biti dobar izbor (ubuntu LTS-based, XFCE), za novije je možda Linux Mint (Cinnamon) lepši i bolji izbor. Ali da, KDE može da se napravi da liči na bilo šta drugo

Ima ovde svega i svačega, ko je dokon da gleda

https://discuss.kde.org/t/share-your-desktop/490

  • Hvala 2
Link to comment
On 14. 8. 2024. at 9:17, ivy said:

nema da se skine browser za 7cu

 

rade postojeci,bez updejta ali rade..ali ako nesto crkne i hoces sad da skines novi nema...

 

 

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/enterprise/

 

Odes dole na dropdown Windows 64-bit

i izaberes Firefox Extended Support Release (ESR)

 

Mnogo bolje od onog googlovog spywarea tzv chrome :)

 

Link to comment

Svaki refurbished je mačka u džaku, drugar kupio u Japanu neku zvijer za 4x jeftinije i riknula mu nakon par dana od isteka jednomjesečne garancije 🤷

  • Hvala 1
Link to comment
9 hours ago, Desmond Bojčinski said:

Ja sam kupio isti model za istu cenu pre godinu dana, tako da bih očekivao da je sad jefitniji, ali izgleda inflacija radi svoje. Ako dobro vidim, oni daju 2 godine garancije i na refurb proizvode? U tom slučaju jeste dobra ponuda (ja sam dobio godinu dana, sa opciju da doplatim za drugu)

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Hilfe hilfe, izgleda da mi umire HDD, a na njemu su mi 20 godina stare slike i tako neke uspomene.

 

Komp radi abnormalno sporo, start up i shut down traju po 15+ minuta, a kad se podigne drajv je tu, ponekad uspem da udjem i izlistam foldere, a često ni to. D: komanda ne radi u cmd promptu.

 

Imam onaj HD sentinels program, kad ga pokrenem treba mu 7-8min da se podigne, ali onda mi kaze da je drajv 98% healthy, mučko đubre. 
Probao sam da rotiram SATA kablove u kompu, ali nije pomoglo, znači nije do toga. 
 

Inače, juče sam nešto kopirao i zaboo je u sred toga, ja ga resetovao prvi put, bilo je ok, pokrenuo opet kopiranje i tu je zaboo drugi put. Nakon drugog reseta sve otišlo dođavola.
 

Jel imao neko slično iskustvo, neka ideja za još nešto da probam?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...