Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

da li se desilo nekome da komp neće da se ugasi na 'turn off' nego se restartuje? promena napajanja i flešovanje biosa nisu pomogli, a isto se dešava i iz safe moda.rikavela ploča ili ima nešto što meni nije palo na pamet?
Imam tu muku od kada sam kupio komp. Mnogi pokušali da reše. Na kraju utvrdili da je u pitanju loša ploča (Matsonic) ili možda neki (lupam) BIOS na ploči. Ja u međuvremenu prestao da ga isključujem tako da me boli uvo.
Link to comment

Khm....'vako stoji moj zajeb: negde sam ukacio...nesto i sada mi stalno dole, pored ikonice za internet izbacuje onaj crveni stit sa onim "x" u istom i porukom "You have a security problem!" NOD je nasao neke viruse, pitao me sta da radim sa njima, ja reko' da pobrise i karantinise (sam' da se zna: totalni sam laik glede ovoga), zatim sam restartovao komp, ali mi i dalje izbacuje ovu poruku. Kada kliknem na istu, pokusa da me prebaci na neke sajtove, ali mu ZoneAlarm to ne dozvoljava odnosno, ispise mi da "AG2e8H28.exe pokusava da se konektuje na net" i ja to, naravno, odbijam.Elem - kako da se resim bagre, tj. - koliko sam zaglibio?Edit 15 minuta kasnije:Ispostavilo se da je to neki update za Antivirus2008 ili vec neko slicno njesra. Ot's'o sam ovamo:start>run>msconfig>startup>i ugasio/uncekirao startup item "a" (command: C/DOCUME1/LOCALS1/Temp/a.exe) i sada se vise ne pojavljuje...No, ipak me interesira: sta jos mogu uraditi da ga se definitivno resim?

Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment

Ne radi mi Subtitle Workshop, ni v2.51 a ni v4 beta ... otvori titl, ali se muci sa video zapisomcapturewl3.jpgOno sto me zanima je, ima li neko broj telefona ovog dek@urusoft-a, jerbo ne odgovara ni na mail, ni na sluzbeni forum angry.gif ... radi li kod ostalih na XP SP3 + updated to the latest patch ? Skoro nabacih isti (fresh install, ofc), nagadjam da moze da bude zbog toga (na SP2 je sve bilo OK). Druga teorija kaze da je problem mozda u verziji divx codec-a ... ali otompotom ...

Ispostavilo se da je to neki update za Antivirus2008 ili vec neko slicno njesra. Ot's'o sam ovamo:start>run>msconfig>startup>i ugasio/uncekirao startup item "a" (command: C/DOCUME1/LOCALS1/Temp/a.exe) i sada se vise ne pojavljuje...No, ipak me interesira: sta jos mogu uraditi da ga se definitivno resim?
Da skines verziju 2009 ? :D

IDIOT FRIENDLY WARNING - ANTIVIRUS 2009 JE U STVARI VIRUS --> "Free Online Scan" Link je dat cisto u edukativne svrhe za one koji znaju sta rade

Salu na stranu, imao sam prilike da vidim ovo cudo ... ako je vec pustio koren preporucujem reinstal

Link to comment
Salu na stranu, imao sam prilike da vidim ovo cudo ... ako je vec pustio koren preporucujem reinstal
A sta ak' nije (i kako cu znati da li jeste)?Btw, u Windows Task Manageru/Processes mi stoji nesto ovako (citiram):"AG2e8H28.exe", a google ne moze da pronadje sta je u pitanju...Da li to kvari (tj., da li smem da uradim "end process" bez posledica)? Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment
A sta ak' nije (i kako cu znati da li jeste)?Btw, u Windows Task Manageru/Processes mi stoji nesto ovako (citiram):"AG2e8H28.exe", a google ne moze da pronadje sta je u pitanju...Da li to kvari (tj., da li smem da uradim "end process" bez posledica)?
Ma normalno da mozes. Samo ne znam sta ces postici time.
Link to comment
Khm....'vako stoji moj zajeb: negde sam ukacio...nesto i sada mi stalno dole, pored ikonice za internet izbacuje onaj crveni stit sa onim "x" u istom i porukom "You have a security problem!" NOD je nasao neke viruse, pitao me sta da radim sa njima, ja reko' da pobrise i karantinise (sam' da se zna: totalni sam laik glede ovoga), zatim sam restartovao komp, ali mi i dalje izbacuje ovu poruku. Kada kliknem na istu, pokusa da me prebaci na neke sajtove, ali mu ZoneAlarm to ne dozvoljava odnosno, ispise mi da "AG2e8H28.exe pokusava da se konektuje na net" i ja to, naravno, odbijam.Elem - kako da se resim bagre, tj. - koliko sam zaglibio?Edit 15 minuta kasnije:Ispostavilo se da je to neki update za Antivirus2008 ili vec neko slicno njesra. Ot's'o sam ovamo:start>run>msconfig>startup>i ugasio/uncekirao startup item "a" (command: C/DOCUME1/LOCALS1/Temp/a.exe) i sada se vise ne pojavljuje...No, ipak me interesira: sta jos mogu uraditi da ga se definitivno resim?
Ovde kaže da je "a.exe" spyware.
Link to comment
A sta ak' nije (i kako cu znati da li jeste)?Btw, u Windows Task Manageru/Processes mi stoji nesto ovako (citiram):"AG2e8H28.exe", a google ne moze da pronadje sta je u pitanju...Da li to kvari (tj., da li smem da uradim "end process" bez posledica)?
Smeš da rokneš end process, ali čim to uradiš, on će za milisekundu da napravi novi proces, sa imenom randomnih slova i brojeva. Virusi, trojanci i ostale đakonije tako funkcionišu, taman ubiješ hgotiw57.exe, a startuje pgb4ntq.exe. NOD ti nije rešio problem, očigledno. Skini sa torrenta 2-3 druga antivirusa (Avira, KAV, AVG, Bit Defender...) i instaliraj jedan po jedan (nikako sve odjednom) i prepeglaj čitavu mašinu, šanse su da će bar jedan od njih uspeti da ga se reši.I da, zlatno pravilo je da nikad ne klikaš ni na kakve reklame koje ti iskaču kroz browser.
Link to comment
Khm....'vako stoji moj zajeb: negde sam ukacio...nesto i sada mi stalno dole, pored ikonice za internet izbacuje onaj crveni stit sa onim "x" u istom i porukom "You have a security problem!" NOD je nasao neke viruse, pitao me sta da radim sa njima, ja reko' da pobrise i karantinise (sam' da se zna: totalni sam laik glede ovoga), zatim sam restartovao komp, ali mi i dalje izbacuje ovu poruku. Kada kliknem na istu, pokusa da me prebaci na neke sajtove, ali mu ZoneAlarm to ne dozvoljava odnosno, ispise mi da "AG2e8H28.exe pokusava da se konektuje na net" i ja to, naravno, odbijam.Elem - kako da se resim bagre, tj. - koliko sam zaglibio?Edit 15 minuta kasnije:Ispostavilo se da je to neki update za Antivirus2008 ili vec neko slicno njesra. Ot's'o sam ovamo:start>run>msconfig>startup>i ugasio/uncekirao startup item "a" (command: C/DOCUME1/LOCALS1/Temp/a.exe) i sada se vise ne pojavljuje...No, ipak me interesira: sta jos mogu uraditi da ga se definitivno resim?
mislim da ovde imas resenje problema
Link to comment

Uh, imao sam ja taj A pre oko nedelju dana. Cistio ga svim i svacim, rucno brisao iz registra i na kraju je problem resio Malwarebytes' Anti-MalwareSkenirao sam dva puta, posto prvi put nije hteo da ocisti sve i vise nisam imao problema.

Link to comment
Imam tu muku od kada sam kupio komp. Mnogi pokušali da reše. Na kraju utvrdili da je u pitanju loša ploča (Matsonic) ili možda neki (lupam) BIOS na ploči. Ja u međuvremenu prestao da ga isključujem tako da me boli uvo.
jel to beše onaj komp koji je radio u položenom položaju? :lol: ne zezaj, nisu matsonic loše ploče koliko god to čudno zvučalo. na kraju krajeva i dalje radi, dok su asusi i abiti iz te generacije (pentium 3) uglavnom uredno pocrkali, a znam i ja za par matsonica koji su nakon 7-8 godina još u funkciji.inače ovo čudo nije moje, a kad sam ga otvorio zatekao sam u kućištu nekoliko porodica pauka i jedno 2kg prašine, a kuler od procesora nije uopšte mogao da se okreće, tako da je pravo čudo da i dalje može da se uključi. takođe se radi o pentium trojci.e, da. taj Antivirus 2008 sam i ja uklonio sa Malwarebytes' Anti-Malware-om. stvarno mi nije jasno kakva džukela treba da budeš pa da virus nazoveš antivirusom. u svakom slučaju ako ne pomogne ovde negde bi uz malo strpljenja trebalo da se nađe rešenje. Edited by Biohemija
Link to comment
jel to beše onaj komp koji je radio u položenom položaju? :lol:
U face-up položaju, moliću. -_- Taj, taj...Ploča je inače, osim tog restartovanja (ako je uopšte do nje) skroz OK.
Link to comment
da li se desilo nekome da komp neće da se ugasi na 'turn off' nego se restartuje? promena napajanja i flešovanje biosa nisu pomogli, a isto se dešava i iz safe moda.rikavela ploča ili ima nešto što meni nije palo na pamet?
Jesi li proverio power management settings u BIOS-u? Možda ti je uključena neka od opcija za automatsko uključivanje računara. Edited by Barrister
Link to comment
Jesi li proverio power management settings u BIOS-u? Možda ti je uključena neka od opcija za automatsko uključivanje računara.
naravno. kažem, čak sam i flešovao bios na zadnju verziju koja je bila na sajtu proizvođačai nije pomoglo. nema veze, vratio sam komp valsniku uz napomenu da će verovatno uskoro da crkne i da bi bilo dobro da se presele iz podruma <_<a do tada ga mogu gasiti jedino držeći 5 sekundi dugme na kućištu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...