Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Uz rizik da ispadnem najveca comp-neznalica na ovim prostorima, imam jedan problem. Internet konekcija mi puca pri sledecim stavkama:1) Kad neko pozvoni na vrata2) Kad ukljuci frizider3) Kad radi ves-masina, to je vec beznadezno, oprastam se od interneta na par sati, dok centrifuga ne iscentrifugise.Molim samo dobronamerne savete :)
predlog br.1proveri da li ti je na zemljistu gde ti je stambeni objekat bio pre toga indian burial ground, odnosno da li su sruseni samo spomenici i spomen obelezja, a da su posmrtni ostaci ostali u zemlji na kojoj ti je stambeni objekat. zna i to da bude nezgodno - krenuce i stolice da se dizu u vazduh i sl. dobro bi bilo da nabavis nekog kucnog ljubimca (najbolje psa ili macku, mada pricaju da i jazavci pomazu) i da posmatras da li oni fiksiraju nesto pogledom i da li su nervozni i da laju, mjaucu, grokcu bez razloga. ako sve to rade, bolje da bezis odmah iz kuce, jer nista ne pomaze.predlog br.2a) teraj ljude da kucaju na vrata ili kupi onu alku za lupanje (dodaces smek svojim vratima)b) ko jos zimi koristi friziderc) peri na ruke, boje se manje ispiraju
Link to comment

NOD32 kaže da sam fasovao Merboot trojan, ali mu ne može ništa. FixMerbut ga, međutim, ne prepoznaje. A neka uputstva koja sam našao na netu su suviše komplikovana da bi pokušao uopšte. Ima i nekih skupih* programa.Jel postoji neko Free+For Dummies rešenje?*>0din

Link to comment
NOD32 kaže da sam fasovao Merboot trojan, ali mu ne može ništa. FixMerbut ga, međutim, ne prepoznaje. A neka uputstva koja sam našao na netu su suviše komplikovana da bi pokušao uopšte. Ima i nekih skupih* programa.Jel postoji neko Free+For Dummies rešenje?*>0din
Da nije Trojan.Mebroot?u tom slučaju, treba ti bootable WinXP instalacijski CD/DVD.
1. To restart the computer using the Windows Recovery ConsoleTo remove this threat it is necessary to restart the computer and run the Windows Recovery Console. For full details on how to do this please read the Microsoft Knowledge Base article, How to install and use the Recovery Console in Windows XP. 1. Insert the Windows XP CD-ROM into the CD-ROM drive. 2. Restart the computer from the CD-ROM drive. 3. Press R to start the Recovery Console when the "Welcome to Setup" screen appears. 4. Select the installation that you want to access from the Recovery Console. 5. Enter the administrator password and press Enter. 6. Type the following command and press Enter: fixmbr 7. Following the onscreen instructions to restore the Master Boot Record. 8. Type exit 9. Press Enter. The computer will now restart automatically.
Link to comment
u tom slučaju, treba ti bootable WinXP instalacijski CD/DVD.1. To restart the computer using the Windows Recovery ConsoleTo remove this threat it is necessary to restart the computer and run the Windows Recovery Console. For full details on how to do this please read the Microsoft Knowledge Base article, How to install and use the Recovery Console in Windows XP.1. Insert the Windows XP CD-ROM into the CD-ROM drive.2. Restart the computer from the CD-ROM drive.3. Press R to start the Recovery Console when the "Welcome to Setup" screen appears.4. Select the installation that you want to access from the Recovery Console.5. Enter the administrator password and press Enter.6. Type the following command and press Enter:fixmbr7. Following the onscreen instructions to restore the Master Boot Record.8. Type exit9. Press Enter. The computer will now restart automatically.
Rekoh "For Dummies"! angry.gif :D Hvala u svakom slučaju, neko će mi već to srediti. Jel znaš možda koliko je opasno ovo sranje?
Link to comment
Rekoh "For Dummies"! angry.gif :D Hvala u svakom slučaju, neko će mi već to srediti. Jel znaš možda koliko je opasno ovo sranje?
Ako to je Trojan.Mebroot, pokupio si jedan od gadnijih Trojana out there.Riječ je o rootkitu, koji se ne može ukloniti dok kompjuter radi, jer ti se zapisao na boot sektor diska, te se kao drajver registrirao u kernel Windowsa. Također, vrlo vjerojatno je otvorio backdoor prolaz kojim ga njegov trenutni upravljač koristi za kontroliranje tvog kompjutera, bilo za napade na određene servere ili za slanje spama.Ne zajebavam se, i ako imaš alternativno rješenje, toplo preporučam trenutačno gašenje tog kompjutera i hitno zvanje geek English-speakin' druga u pomoć. E-mail adrese, passwordi i druga osjetljive informacije su ti u opasnosti, mada se ne zna trenutačno o čemu ovaj Trojan priča kad kontaktira s odrđenim IPovima na internetu. Edited by Roger Sanchez
Link to comment

[mod on]Poruke koje sadrže nikakve informacije ili pitanja vezana za teme podforuma će biti brisane,osim u slučaju da su ekstremno duhovite i/ili da ih je napisao neko od korisnika koji inače doprinose kvalitetu diskusije. Ne treba ceo forum pretvarati u Chit-Chat.[/mod off]

Link to comment

kad kliknem da odem na neki sajt izadji mi onaj prozorcic koji mi kaze da sam offline i moram da kliknem connect da bi otvorio neki sajt, ali ja zapravo nisam offline posto sve vreme skidam sa rapidshara. sad uopste ne mogu direktno da odem na b92.net, vec moram da ulazim preko googla. u cemu je problem?

Link to comment
Uz rizik da ispadnem najveca comp-neznalica na ovim prostorima, imam jedan problem. Internet konekcija mi puca pri sledecim stavkama:1) Kad neko pozvoni na vrata2) Kad ukljuci frizider3) Kad radi ves-masina, to je vec beznadezno, oprastam se od interneta na par sati, dok centrifuga ne iscentrifugise.Molim samo dobronamerne savete :)
Znači da imaš problem sa strujom, tj. kad se desi nešto od ove tri stvari, imaš pad napona, koji je dovoljan da premaši toleranciju modema, koji se verovatno resetuje, prekidajući vezu, a posle(kad recimo radi centrifuga), nema dovoljno napona da normalno funkcioniše(iako recimo svetlo power radi). To je kao kad moraš da uzmeš USB hub sa posebnim napajanjem, jer, sistemsko napajanje nije dovoljno za neke potrošače(kad su i druge stvari u funkciji).Dakle, sistemski, treba da rešiš problem struje u kući, rasterećujući neke linije, pravilnim rasporedjivanjem potrošača, ili privremeno premesti modem u neku drugu utičnicu za struju, koja nije na istoj liniji sa recimo već mašinom ili frižiderom.
Link to comment
kad kliknem da odem na neki sajt izadji mi onaj prozorcic koji mi kaze da sam offline i moram da kliknem connect da bi otvorio neki sajt, ali ja zapravo nisam offline posto sve vreme skidam sa rapidshara. sad uopste ne mogu direktno da odem na b92.net, vec moram da ulazim preko googla. u cemu je problem?
Jesi probao u browseru File -> Work Offline da odcekiras (mozda se u IEu ili Operi drukcije zove)?
Link to comment
Jesi probao u browseru File -> Work Offline da odcekiras (mozda se u IEu ili Operi drukcije zove)?
koristim IE, odem na tools i odcekiram workoffline, ali ponovo mi se desava isto, izlazi mi budjavi prozor za dial up konekciju. jedva sam otvorio topic da napisem ovaj post.
Link to comment
E, ovo je vec nesto. Meni je drug predlagao da uzmem neki nindza ruter koji ima svoje sopstveno napajanje, ali je i on poprilican laik, pa ga nisam shvatio najozbiljnije. Narocito sto mu je prica bila toliko ubedljiva da je komotno mogao da je zavrsi sa:"It's sort of like a solution". Razmotricu ovaj predlog najozbiljnije.
Znači da imaš problem sa strujom, tj. kad se desi nešto od ove tri stvari, imaš pad napona, koji je dovoljan da premaši toleranciju modema, koji se verovatno resetuje, prekidajući vezu, a posle(kad recimo radi centrifuga), nema dovoljno napona da normalno funkcioniše(iako recimo svetlo power radi). To je kao kad moraš da uzmeš USB hub sa posebnim napajanjem, jer, sistemsko napajanje nije dovoljno za neke potrošače(kad su i druge stvari u funkciji).Dakle, sistemski, treba da rešiš problem struje u kući, rasterećujući neke linije, pravilnim rasporedjivanjem potrošača, ili privremeno premesti modem u neku drugu utičnicu za struju, koja nije na istoj liniji sa recimo već mašinom ili frižiderom.
Upravo su takvi simptomi, power svetli ali veza puca. Problem je to sto, zahvaljujuci izuzetno inovativnom elektricaru koji mi je uvodio struju, u sobi gde mi je racunar imam ceo jedan steker. No, pokusacu nekim alternativnim metodama da ostale potrosace rasporedim kako treba.U svakom slucaju, puno hvala obojici :) Edited by Lord Stef
Link to comment

Пос'о је добар, а пара лака: ко скрши демо верзију неког старог миди програмчета ког више нема у прозводњи, тако да снимање фајлова ферцера, добије 10 долара. Детаљи на ПМ, геј цим стоп.

Edited by Hella
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...