Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Dva pitanja u vezi video obrade.1. Snimao sam nesto drugovim digitalcem (neki od Panasonic Lumix modela, zaboravih koji), u rezoluciji 640x480 i valjda 30 frejmova. Snimak je od minut i 41 sekund a fajl je velicine 135mb, u .MOV formatu. Ono sto me zanima je da li ima neke sanse da to malo sabijem a da se ne izgubi na kvalitetu, ili bar da gubitak bude ultra-minimalan? Inace, u pitanju je nastup neke fitnes seke u tangama na prvenstvu drzave u fitnesu i bb-u :D2. Kako/kojim programom se radi ono usporavanje nekog dela video klipa? Snimao sam neku kosarku pa hocu da "hajlajtujem" zakucavanje, tj. da ono ide sporije od ostatka klipa.

Link to comment

@ionHvala. Našla sam i vratila na normalno. Za druge koje isti problem muči: ode se na control panel, pa na sounds and audio devices, pa na tab sounds i onda pod "sounds scheme" se izabere "no sounds".Nisam ni znala da to postoji :D.

Link to comment
Dva pitanja u vezi video obrade.1. Snimao sam nesto drugovim digitalcem (neki od Panasonic Lumix modela, zaboravih koji), u rezoluciji 640x480 i valjda 30 frejmova. Snimak je od minut i 41 sekund a fajl je velicine 135mb, u .MOV formatu. Ono sto me zanima je da li ima neke sanse da to malo sabijem a da se ne izgubi na kvalitetu, ili bar da gubitak bude ultra-minimalan? Inace, u pitanju je nastup neke fitnes seke u tangama na prvenstvu drzave u fitnesu i bb-u :D2. Kako/kojim programom se radi ono usporavanje nekog dela video klipa? Snimao sam neku kosarku pa hocu da "hajlajtujem" zakucavanje, tj. da ono ide sporije od ostatka klipa.
.MOV je apple-ov quicktime format, vrlo pouzdan i dobar, odličnog kvaliteta.Ono što možeš da uradiš je da skineš neki free converter koji konvertuje iz .mov u .avi(kao kontejner), a kao codec(dekompresor) najbolje da koristiš XVID, jer ima najveću kompresiju, i fajl će ti biti manji.U svakom slučaju, prilikom bilo koje operacije, tipa konvertovanje, gubiš na kvalitetu, i tu nema pomoći.
Link to comment

Poshto ne mogu da pomognem konkretno oko alata za konverziju i editovanje .MOV-a, necu da serem previshe o tome. Oko kompresije, medjutim, ne treba da razbijash glavu, jer fajl te duzine trajanja videa moze da bude dovoljno dobar i 10 puta manje velichine, a u tvom sluchaju maltene isti, jer se radi o snimku koji je napravljenom digitalnim fotoaparatom.

Link to comment
@ionHvala. Našla sam i vratila na normalno. Za druge koje isti problem muči: ode se na control panel, pa na sounds and audio devices, pa na tab sounds i onda pod "sounds scheme" se izabere "no sounds".Nisam ni znala da to postoji :D.
Da, to je otprilike to.Mada nisi rekla da hoćeš baš sve zvuke da isključiš.Ako hoćeš da isključiš samo klik koji se javlja kad šetaš među folderima i u IE, onda (u windows default šemi):clipboard55da3.jpg"Sounds" postavi na "none"BTW pitala si i za teme.Do proletos sam koristio StyleXP, i nisam s njim imao problema, kada mi je damn ZoneAlarm skenjao sistem.Sada imam nešto vrlo slično (čak i iste nazive tema) integrisane u okviru "naštimovanog" XP. Edited by ion
Link to comment
Hvala Tresku i Venomu. Ako neko zna odgovor i na drugo pitanje, moze prosvetljenje.
Ukucaj na Guglu nesto kao video slow motion software, pa isprobavaj dok ti neko ne da konkretan predlog
Link to comment

nakon reinstalacije drajvera za graficku karticu, doslo je do problema sa refreshovanjem ekrana (pri skrolovanju je to posebno izrazeno i uzasno nervira, ili pri prebacivanju sa jednog u drugi tab u ff, otvaranju foldera, a PES 6 vishe nece da radi - zvuka ima, ali nema slike). nista ne dobijam promjenom refresh rate-a u display properties.(graficka je asus a9550, monitor samsung 793df)

Edited by MiddleClass
Link to comment
nakon reinstalacije drajvera za graficku karticu, doslo je do problema sa refreshovanjem ekrana (pri skrolovanju je to posebno izrazeno i uzasno nervira, ili pri prebacivanju sa jednog u drugi tab u ff, otvaranju foldera, a PES 6 vishe nece da radi - zvuka ima, ali nema slike). nista ne dobijam promjenom refresh rate-a u display properties.(graficka je asus a9550, monitor samsung 793df)
Ovo sto opisujes zvuci kao da nema drajvera za graficku karticu.
Link to comment

Uz rizik da ispadnem najveca comp-neznalica na ovim prostorima, imam jedan problem. Internet konekcija mi puca pri sledecim stavkama:1) Kad neko pozvoni na vrata2) Kad ukljuci frizider3) Kad radi ves-masina, to je vec beznadezno, oprastam se od interneta na par sati, dok centrifuga ne iscentrifugise.Molim samo dobronamerne savete :)

Link to comment
Uz rizik da ispadnem najveca comp-neznalica na ovim prostorima, imam jedan problem. Internet konekcija mi puca pri sledecim stavkama:1) Kad neko pozvoni na vrata2) Kad ukljuci frizider3) Kad radi ves-masina, to je vec beznadezno, oprastam se od interneta na par sati, dok centrifuga ne iscentrifugise.Molim samo dobronamerne savete :)
kupi online ups.
Link to comment
Uz rizik da ispadnem najveca comp-neznalica na ovim prostorima, imam jedan problem. Internet konekcija mi puca pri sledecim stavkama:1) Kad neko pozvoni na vrata2) Kad ukljuci frizider3) Kad radi ves-masina, to je vec beznadezno, oprastam se od interneta na par sati, dok centrifuga ne iscentrifugise.Molim samo dobronamerne savete :)
zovi elektricara da ti proveri kucne instalacije. ozbiljno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...