Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

E sad, kao što slepac vodi slepca preko ulice, tako i ja tebi da dam savet :DČini mi se da ti je KAV (ili neka njegova bezbedonosna komponenta) još negde u pozadini aktivan pa ne dozvoljava deinstalaciju.Probao bih to da odradim iz safe moda ili pomoću nekog diska s alatkama tipa hirens ili lastxp koji bi ti malo provetrioTM particiju i redžistri bazu bez startovanja windowsa.Pre toga, probaj da isključiš (ako već nisi) KAV, pa da nekim registry cleanerom malo počistiš smeće iz reg.baze.(tu ti ne treba neko posebno predznanje, čak i ja to znam :D Zadaš mu da skenira bazu, pa kad odradi, klikneš fix errors (sa defoltnim vrednostima, bez nekog advanced podešavanja))
Ima odlican besplatni CCleaner za to ciscenje.
Iz SAFE moda nije uspelo! A za ove alatke prvi put cujem! Uzgred, prisecam se da mi je jednom KAV prijavio da je signature istekla, pa mi je neki znalac (sada, nazalost, nedostupan) uradio nesto (nemam pojma sta) i omogucio da se KAV i dalje apdejtuje! Mozda je ta pirueta izazvala slucaj (dala baba dinar da udje u kolo...)!Ajd videcu sa nekim registry cleanerom!Hvala na savetima! :)
Link to comment

Imam pitanje za exel strucnjake:Da li postoji NEKA fora da se "zamrznu redovi koji su selektovani?exelpitanje2yw7.jpgNecu da mi "zamrze" samo prvi red a necu ni da mi "zamrzne" pola ekranavec samo prvih 3 - 10 redova (zavisi koliko je slektovano)

Edited by eye of the beholder
Link to comment
Imam pitanje za exel strucnjake:Da li postoji NEKA fora da se "zamrznu redovi koji su selektovani?exelpitanje2yw7.jpgNecu da mi "zamrze" samo prvi red a necu ni da mi "zamrzne" pola ekranavec samo prvih 3 - 10 redova (zavisi koliko je slektovano)
Označi ceo red, na primer 4, i klikni na prvu opciju za freeze... Biće ti zamrznuta samo prva tri reda...
Tačno kako ti je radiša rekao.Možeš da obeležiš i samo jedno polje (B4 u primeru), pa će biti freezovane redovi iznad (u ovom slučaju 1, 2 i 3) i kolone levo od selektovanog polja (u ovom slučaju samo kolona A):f_excm_9e4cfae.jpg Edited by ion
Link to comment

Nesh, elem, ako ti Kaspersky radi..Da nema on neku opciju kojom štiti svoje procese, registry itd.? Dosta security aplikacija to ima. Pročešljaj malo. A ako nađeš, isključi to.

Link to comment
Nesh, elem, ako ti Kaspersky radi..Da nema on neku opciju kojom štiti svoje procese, registry itd.? Dosta security aplikacija to ima. Pročešljaj malo. A ako nađeš, isključi to.
Radi. Sve sam pretrazio i nigde ne vidim nesto sto bi moglo da radi u pozadini i sto bi se moglo iskljuciti!A posto prilikom pokusaja deinstalacije dobijam poruku Error Could not open key HKEY-LOCAL-MACHINE/SOFTWARE/Kaspersky Lab/AVP6/data...Verify that you have sufficient access to that key or contact...nista mi nije jasno.U Registry editoru kad nadjem taj key tamo vidim samo ono ab (Default) REG_SZ (value not set). :unsure: Edited by Nesh
Link to comment
Nesh, ovo ti mozda nece pomoci, ali i ja sam jednom imao slican problem. Rodjaka je nesto deinstalirala KAV i nije mogla posle da se loguje normalno i sve otislo dodjavola. Ja se trudio oko sistema nekoliko sati, ceprkao po registriju, jurio sve sto mi je padalo na pamet i onda izracunao da je lakse da ubijem Win.Znam da si to znao i bez mene, ali reko - mozda ti ta ideja ustedi malo zivota. ;)
Link to comment
Nesh, evo link sa ljudima koji su imali isti problem:Link za AVP6 KasperskyEDIT: Naravno neko im nudi i rešenje, samo ne znam da li radi.
Pre svega, HVALA! :) Koliko sam shvatio, ja u bukvalno nisam imao pristup tom keyu...Na linku koji si stavio se predlagalo da se skokne do nekog drugog keya (monitoring/kaspersky), da se klikne desnim, pa na premission...itd..ja sam to odradio ali se nista nije desilo! Onda sam u ocaju otisao na key koji je meni prikazan u poruci o gresci, kliknuo desnim, pa premission...da samoinicijativno uradim isto to...posto tamo nije bilo nicega, ja lupim add, ukucam Nesh, odem na advance i dam Neshu full control na sve zivo..klik, klik, klik :unsure: ...kad sam to obavio u prozoru gde je bilo samo ab (Default) REG_SZ (value not set) pojavila se masa blibs and blobs, sto bi reko deda iz Mucki!Krenuo sam u deinstalaciju i TAARRRRAAAA......USPELO JE!Jos jednom HVALA! :) Edited by Nesh
Link to comment
Nesh, ovo ti mozda nece pomoci, ali i ja sam jednom imao slican problem. Rodjaka je nesto deinstalirala KAV i nije mogla posle da se loguje normalno i sve otislo dodjavola. Ja se trudio oko sistema nekoliko sati, ceprkao po registriju, jurio sve sto mi je padalo na pamet i onda izracunao da je lakse da ubijem Win.Znam da si to znao i bez mene, ali reko - mozda ti ta ideja ustedi malo zivota. ;)
Hvala Kudravi! To mi je bio plan B! :)
Link to comment
Označi ceo red, na primer 4, i klikni na prvu opciju za freeze... Biće ti zamrznuta samo prva tri reda...
Tačno kako ti je radiša rekao.Možeš da obeležiš i samo jedno polje (B4 u primeru), pa će biti freezovane redovi iznad (u ovom slučaju 1, 2 i 3) i kolone levo od selektovanog polja (u ovom slučaju samo kolona A):f_excm_9e4cfae.jpg
Konacno!!Hvala!!
Link to comment

da li neko moze nesebicno da mi da detaljno objasnjenje /i pozitivno i negativno/imam sajt koji ima i neku vrstu animacije i neke 'lejere' mogucnost da se slika uveca dva puta zbog detalja i td...nisam razmisljala konstruktivno pa sam tek kada je sajt bio gotov izjavila da bih definitivno zelela muzicki pozadinu, imam stvorenu mizku za imidze, medjutim onaj ko je radio sajt kaze da ne moze zbog te vrste lejera ili sta vec je u pitanju, uglavnom kaze da ne moze.moze li ili ne moze pa makar kakva 'tehnika' je u pitanju?da pojednostavim :moze li se naknadno staviti muzika da posetilac kada klikne na moj sajt , odmah na intro/skipovao ga ne skipovao/ ima i muziku citavo vreme?

Link to comment

Cannon pixma 1600ip, odjednom mi ne prepoznaje cartridge, veli mi "coloure cartridge can not be recognized", i ni da mrdne. Tj ne mogu da printam ništa?Ima li Neko neko iskustvo?Može li punjenje cartridgea da reši prob, ili moram pazarit novi?

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...